StocX

Кращий support криптотрейдера: блокчейн-смартфон FINNEY

Кращий support криптотрейдера: блокчейн-смартфон FINNEY

Протягом 2013-2018 років загальний обсяг капіталізації ринку
криптовалют виріс більш ніж в 220 разів. Тоді як сукупна вартість всіх альткоїнів дійшла рекордних позначок – збільшившись у 2000 разів. Сумарна капіталізація ринку криптовалют у 2018 році склала 120 млрд доларів з урахуванням коригувань, тоді як у 2013 році вона становила 3,1млрд доларів.

Саме тому все більше людей вкладають свої кошти в електронні гроші. Але перед тим як купувати біткоїни чи альткоїни варто замислитися, де їх краще зберігати.

Наразі існує два види зберігання криптовалюти. Це так звані гарячі (Hot Wallet) та холодні (Cold Wallet) гаманці.

 • Гарячі гаманці використовуються для продажу або купівлі валюти. Вони дійсно зручні для здійснення платежів, але в них є один вагомий недолік – Hot Wallet дуже вразливий до кібератак через постійне підключення до мережі Інтернет. Тобто, зберігати великі суми в такому гаманці небезпечно для криптотрейдера, через великий ризик втратити кошти.
 • Холодні гаманці не підключені до мережі Інтернет, тобто хакери ніяк не можуть до них дістатися та вкрасти ваші токени. Такі гаманці не використовуються для регулярного здійснення транзакцій. Тобто, миттєвий обмін грошей та токенів на криптовалюту на біржі користувачу у такому разі недоступний. Для отримання коштів використовується публічна адреса, а для виведення приватний ключ. Щоб мати доступ до власного гаманця треба згенерувати та запам’ятати спеціальну комбінацію слів (Seed Phrase). Завдяки цій фразі ви завжди зможете відновити доступ до свого гаманця якщо наприклад компьютер зламається або ви загубили свій пароль.

Cold Wallet – це програмне забезпечення для зберігання даних. Цю програму можна скачати на офіційному сайти тієї чи іншої криптовалюти. Існують також мультивалютні гаманці. Після установки вам необхідно створити надійний пароль. Шифрування здійснюється в налаштуваннях програми. Дуже важливо, щоб код доступу був максимально складним. Ви повинні його запам’ятати або зберегти, адже відновити пароль неможливо. Гаманець та ключ від нього потрібно зберігати окремо.

Способи зберігання зашифрованої інформації в холодних гаманцях:

 1. Паперові гаманці (згенерувати адресу для фінансових операцій
  криптовалюти та ключ, а після записати їх на звичайному папері та зберігати в надійному місці);
 2. Зашифровані паперові гаманці (на папері замість звичайного ключа записується його зашифрована версія. Єдина можливість
  розшифрувати запис – вказати пароль);
 3. Підпис переказів оффлайн (для проведення транзакцій потрібно два комп’ютера, один за яких підключений до мережі Інтернет, а на іншому знаходиться холодний гаманець. Потрібно згенерувати файл з транзакцією та підписати його цифровим методом, після чого перенести на комп’ютер, який підключений до мережі Інтернет);
 4. Фрагментовані секретні ключі (Пароль розділяється на безліч
  фрагментів. Щоб відновити ключ, потрібно точно знати кількість шматків і зібрати їх в єдине ціле);
 5. Гаманці з мультипідписом (адреса з мультипідписом передбачає
  використання декількох ключів розділених на частини);
 6. Апаратні гаманці (окремий електронний пристрій з секретними
  кодами).

У 2018 році найбільш безпечним та зручним засобом зберігання вважався апаратний гаманець.

Мінусом цього варіанту зберігання інформації є те, що пристрій треба підключати до комп’ютера, який з’єднаний з інтернетом, а це завжди велика загроза наразитися на віруси чи хакерські атаки і, як наслідок, втратити свої кошти.

Саме тому вже в 2019 році апаратний гаманець схоже втратить свої лідируючі позиції та поступиться пальмою першості блокчейн-смартфону FINNEY, адже цей гаджет має багатошарову ступінь захисту, яку не так легко обійти. Крім того блокчейн-смартфон не потрібно підключати до стаціонарного комп’ютера чи ноутбука – усі операції з криптовалютою можна виконувати в одному пристрої.

Що таке блокчейн-смартфон FINNEY?


Цей гаджет розробила швейцарсько-ізраїльська компанія Sirin Labs.

FINNEY – це перший в світі смартфон, зроблений на базі технології
блокчейн з вбудованим холодним гаманцем. Завдяки цьому девайсу
криптотрейдери зможуть здійснювати будь-які фінансові операції швидко та безпечно.

Гаманець FINNEY допоможе його власнику легко і безпечно
відправляти і приймати криптовалюту. FINNEY Wallet містить додаток, який ви використовуєте на головному екрані пристрою, а також апаратний безпечний екран (Safe Screen), який знаходиться у верхній частині гаджету.

Гаманець FINNEY можна використовувати для:
➔ Відправлення криптовалюти;
➔ Прийому криптовалюти;
➔ Конвертації криптовалюти;
➔ Перегляду балансу;
➔ Перегляду історії транзакцій;
➔ Підписувати і затверджувати blockchain-повідомлення за допомогою закритого ключа.

Також FINNEY надає власний сервіс конвертації токенов (Token
Conversion Service), який дозволить здійснювати автоматичний обмін
криптовалюти та монет, усуваючи тим самим необхідність відвідування зовнішніх бірж. Сервіс працює у фоновому режимі смартфону, автоматично виконуючи всі необхідні перекази та операції з криптовалютою, якою ви володієте. Крім того, TCS також використовує вашу власну криптовалюту, що зберігається у FINNEY Wallet.

У Sirin Labs розуміли, що як і будь-яка інша технологія, мобільні
телефони уразливі для кібератак. Тому спеціалісти цієї фірми розробили безпечне рішення для кіберзахисту пристрою на основі технології блокчейн IPS , яка захищає дані від шкідливого програмного забезпечення, мережевих та фізичних атак. До того ж за допомогою додаткового захищеного екрану FINNEY, юзери можуть самостійно перевірити справжність і легітимність кожної крипто-транзакції, яку вони ініціюють через свій пристрій.

Рейтинг
Поділитися: