StocX

маҋнінг чи трейдинг?

маҋнінг чи трейдинг?

Крипт0валюти надають безліч можливостей для отримання додаткового доходу. У міру зростання їх вартості зростає і число учасників цієї спільноти. Способи заробити на крипт0валютах можна розділити на два основних напрямки – це трейдинг і маҋнінг крипт0валютами. Розглянемо всі переваги і недоліки кожного з них.

Маҋнінг

Коли біткоҋн тільки з’явився, існувало декілька крипт0валютних бірж, а брокери не надавали доступ до торгівлі цими інструментами. Єдиною можливістю монетизувати свій інтерес до крипт0валют був маҋнінг. Ентузіасти вірили в потенціал біткоҋну, бачили зростання його курсу – нехай і незначний в порівнянні з ралі 2017 року – і купували спеціальне обладнання для маҋнінга.

Нагадаємо, що за задумом творців крипт0валют кожен учасник мережі, що допомагає обробляти транзакції, може розраховувати на винагороду.

Однак з часом розмір винагороди зменшується, а число маҋнерів постійно збільшується. Це призводить до зростання конкуренції і справжньої “гонки”.

З тих пір як був відкритий спосіб маҋнити за допомогою GPU і спеціальних асіків, продуктивність пристроїв збільшилася в мільйони разів. Паралельно з цим ріс і мінімальний поріг входу в цю сферу.

Для покупки техніки, яка буде приносити відчутний дохід, потрібно кілька десятків тисяч доларів, а також терпіння: черга з бажаючих приєднатися до маҋнінга може розтягнутися. Не варто забувати і про щомісячні витратах на електроенергію.

Звичайно, головна перевага маҋнінга – отримання відносно стабільного доходу на крипт0валютах, особливо якщо ви працюєте в маҋнінг-пулі. Але дохід, виражений в фіатних грошах, буде постійно «плавати» разом зі зміною курсу крипт0валют.

Аналітики біржі Remsen вважають, що саме зниження доходу при падінні котирувань біткоҋна – основна причина, чому майнери переходять на крипт0треҋдинг.

Коротка інструкція по маҋнінгу:

  • Купівля та підключення обладнання, налаштування інтернету.
  • Установка спеціалізованого ПЗ і вступ в маҋнінг-пул.
  • Відстеження працездатності системи і внесення коригувань.

Крипт0трейдинг

Треҋдинг крипт0валют передбачає відкриття спекулятивних угод на купівлю або продаж монет по відношенню один до одного або до фіатних коштів.

Найпростіший приклад – це купівля біткоҋн практично в будь-який момент 2017 року і його подальший продаж. З січня ціна головної крипт0валюти світу неухильно росла, так що угода була б закрита в плюс.

Якщо для маҋнінгу потрібне спеціальне обладнання, то в цьому випадку вам потрібен лише капітал на торговельному рахунку. Правда, з огляду на наявність кредитного плеча і дрібного лота, наприклад, у біржі Remsen, почати працювати можна з меншою сумою – для купівлі біткоҋну потрібно мати не $ 10000, а $ 1000.

Плюс трейдингу полягає в тому, що ви отримуєте доступ до безлічі крипт0валют, в той час як маҋнінг найчастіше орієнтується на один т0кен, який пізніше, при необхідності, можна обміняти на інший.

Згадайте: під час негативних новин з Китаю трейдери заробляли, відкриваючи короткі позиції, тоді як маҋнери опинилися в неприємному становищі і в поспіху обмінювали біткоҋни.

Дуже популярно стає купувати і тримати різні крипт0валюти до тих пір, поки вони не виростуть хоча б в два рази. У цьому є певний сенс, оскільки не приходиться витрачати багато часу на часте відкриття угод, а дохід буде в середньому вищий, ніж від маҋнінга.

Коротка інструкція по трейдингу:

  • Вибір біржі для роботи і відкриття торгового рахунку.
  • Установка терміналу для здійснення угод.
  • Внесення коштів на торговий рахунок і відкриття перших угод.

Якщо ви хочете заробити на крипт0валютах, вам будуть потрібні послуги брокера/біржі. Наприклад, ви можете звернутися до біржі Remsen, яка забезпечує захист рахунків трейдерів на суму до 20 тисяч доларів.

 

 

Рейтинг
Поділитися: