StocX

Біткоіни – 6 найпоширеніших міфів

Біткоіни – 6 найпоширеніших міфів

Чи справді біткоіни –  це чергова піраміда, чи шкодить майнінг навколишньому середовищу і чи законні  криптовалюти в Україні –  розбираємось, що правда, а що брехня.

Міф 1. біткоіни – це мильна бульбашка, яка може лопнути

У традиційному розумінні біткоіни дійсно нічим не підкріплені. Ви не можете обміняти криптовалюти на обчислювальну потужність, яка була використана для її створення. Біткоін – самостійна валюта. Її вартість залежить від того, наскільки вона цінується самими людьми, від їх віри в неї.
Важливий показник – готовність і бажання користуватися криптовалютами як аналогом традиційних валют, обмінного еквівалента. Таким чином, курс біткоін визначається виключно попитом на нього. У приклад можна привести золото, яке також нічим не забезпечене, проте вже на протязі багатьох століть має певну цінність. Чим вище ціна криптовалют, чим більше можливостей для їх використання, тим активніше їх видобувають. Що, в свою чергу, збільшує складність процесу видобутку.

Міф 2. біткоін може добути будь-який бажаючий

Добути біткоін сьогодні вкрай складно. Пройшли ті часи, коли це робили окремі користувачі – майнери. Зараз це відбувається на величезних, дорогих майнінг – фермах. Для рентабельного майнінга біткоін необхідно вкласти в обладнання мільйони .
Один біткоін, за даними на 12 вересня, коштує понад 4,2 тисячі доларів. Винагорода за кожен видобутий блок (записується у Мережі файл, який містить інформацію про транзакції) складає 12,5 біткоін.У 2020 році вартість блоку знизиться в два рази. Нагорода зменшується вдвічі після кожних 210 тисяч здобутих блоків. Більшість інших криптовалют добувати простіше і дешевше, але їх курс на порядок нижче.

Міф 3. управління мережею біткоін можна легко перехопити

Чим більше вузлів, що генерують біткоін, тим складніше одній людині або групі встановити над мережею контроль. Для здійснення такої атаки буде потрібно устаткування вартістю в сотні мільйонів доларів. Плюс витрати енергії, зіставні зі споживанням великого підприємства. Економічного сенсу контролювати мережу просто немає. Зломщики не зможуть скористатися біткоін, що знаходяться в чужих гаманцях.
Втратити біткоін можна, але тільки разом з втратою доступу до свого гаманця. Кожен власник має свої приватні ключі. І якщо він їх втратив, не буде і доступу до накопиченої або видобутої криптовалюти.

Міф 4. біткоін незаконна криптовалюта, при її використанні можуть бути проблеми

Криптовалюти офіційно визнані в багатьох країнах. В Японії біткоін вважається законним платіжним засобом. Також він визнаний розрахункової грошовою одиницею в Німеччині, Китаї (для фізичних осіб), Швейцарії. А в Канаді біткоінами можна отримати заробітну платню, разом з тим видобута криптовалюта оподатковується. В Україні  поки немає законодавства, яке регулює обіг криптовалют. Однак що не заборонено, то дозволено. В київській кав’ярні вже успішно сплачували рахунок біткоіном.

Міф 5. біткойн і інші криптовалюти схожі на фінансову піраміду

Фінансову піраміду можна створити в будь-якій валюті. Фінансова піраміда працює за іншою схемою. Дохід учасників такої структури забезпечується постійним залученням нових грошових коштів. Перші вкладники отримують кошти за рахунок вкладів тих, хто прийшов пізніше. Зупиняється приплив грошей – піраміда розвалюється.У випадку з біткоін ризик також є: його курс може різко впасти. Так само як і настільки ж різко вирости.

Міф 6. майнінг біткоінів шкодить екології

Цей міф заснований на тому, що для генерації криптовалют, підтримки обчислювальних потужностей потрібна велика кількість електроенергії. Насправді по енергоспоживанню мережу біткоінів схожа з містом, де проживає 100 тисяч чоловік. Ферми для майнінгу  в кілька разів підвищують споживання електроенергії і сприяють помітному зростанню температури в приміщеннях. Це може бути небезпечно для інших мешканців, особливо якщо будинок старий.
Противники заборони переконані, що підвищення температури при роботі ферм можна використовувати на благо, наприклад для опалення приміщень. До того ж незрозуміло, як можна контролювати таку заборону. Адже обладнання для майнінгу – це найчастіше персональний комп’ютер, нехай і вдосконалений.

В останні роки на фінансовому ринку з’явилися нові терміни ─ криптовалюта, біткоіни, блокчейни. Для більшості людей вони поки що дуже незвичні. Але можна з упевненістю стверджувати, що за криптовалютою, або, іншими словами, “електронною готівкою” – майбутнє.

Нагадуємо, що ми писали ,про Курс Вitcoin перевищив історичний максимум і не зупиняється

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

Рейтинг
Поділитися: