Стратегія Три екрана Елдера

Стратегія Три екрана Елдера

Як використовувати систему “Трьох екранів Елдера”

Стратегія Три екрана Елдера

Стратегія екранів – більше ніж 40% професійних трейдерів так або інакше користуються цією системою торгівлі. Насправді, це проста і дуже відома із загальнодоступних торгових систем. Початківцям на ринку форекс ми радимо починати торгувати саме з неї. Торгова система була створена Олександром Елдером в 1985 році і з того моменту, вона практично взагалі не змінилася, що ще раз говорить про її надійність при торгівлі на ринку форекс, і широке застосування при торгівлі, як на крипто ринку, так і на валютному ринку Forex.

Ні для кого не є секретом, що основна проблема трейдингу полягає в тому, що один і той самий індикатор форекс має тенденцію давати абсолютно суперечливі торгові сигнали в різних масштабах часового діапазону. До прикладу, індикатор має тенденцію вказувати на висхідний тренд на денному ціновому графіку і так само на спадний тренд на часовому ціновому графіку. Іншими словами, показання індикаторів форекс стають дуже суперечливими, а сигнали для відкриття торгової позиції, залежними від часового інтервалу на ціновому графіку.

Розв’язання даної проблеми є лише одне: Потрібно розбити прийняті рішення для входу в ринок на декілька етапів, аналізуючи при цьому різні таймфрейми за допомогою різних аналітичних інструментів в торговому терміналі (наприклад в найкращому торговому терміналі для трейдингу Mobius Trader 7, якому я надаю перевагу при виборі біржі). Звичайно ж, найкращий спосіб для такого поділу подає саме: “метод трьох екранів”.

Побудова стратегії

Ви будуєте 3 графіки по одній валютній парі, але в різних часових інтервалах, і послідовно їх аналізуєте. Першим обираєте саме “середній” екран, це той часовий масштаб, якому найбільше відповідає тривалість збереження вашої відкритої позиції (дуже часто – це (H4) або часовий (H1) графік. Потім обираєте довгостроковий і звичайно ж короткостроковий часові масштаби, які відрізняються від середнього на порядок.

Для прикладу: Якщо ви обираєте середнім екраном (H1), то відповідно, довгостроковий – (H4), короткотривалий – (15 або 5 – хвилинні) графіки.

Аналіз стратегії форекс “потрійного екрана Елдера” починається саме з довгострокового часового графіка вибраної валютної пари. Торгова система відноситься до трендових, та основна задача, яка полягає перед нами – визначення основного довготривалого тренду для даної валютної пари, в напрямку якого нам і потрібно торгувати.

Також, потрібно визначити стан цього тренду, це початок, середина чи закінчення тренду. Відповідно, на даному ціновому графіку потрібно застосувати трендові індикатори форекс, найкращими з яких, в даній стратегії форекс, є MACD-гістограма. Напрям тренду на графіку вираховується напрямком відповідності 2-х останніх штрихів або точок гістограми: висхідна гістограма (як тільки остання точка вище попередньої) вказує нам на висхідний тренд, спадна гістограма вказує на необхідність відкрити позицію на продаж.

Потрібно враховувати наступні моменти:

 • розворот або спад гістограми говорить про закінчення і розворот тренду;
 • розворот вверх, який відбувається нижче нульової лінії, дає сильніші торгові сигнали на покупку, аніж розворот вище даної нульової лінії;
 • розворот вниз, який відбувається вище нульової лінії, дає сильніші торгові сигнали на продаж, аніж розворот нижче цієї нульової лінії.
 • рекомендується використовувати декілька індикаторів форекс відразу, для виключення хибних торгових сигналів. Головне правило: варто відкривати угоду тільки в напрямку тренду, виявленого на 1-му довготривалому “екрані”.

Наприклад, в певний момент часу, спостерігаємо на ціновому графіку Н4 яскравий бичий тренд (висхідний):

система трьох екранів

Гістограма МАКД (MACD) розташовується в позитивній області (вище нульової лінії) і зростає. На 2-му середньому екрані потрібно визначити напрям проти основного тренда – “хвилю, яка коригується проти течії”. Це , нагадує жовтий колір світлофора – потрібно почати готуватися до укладення угоди, розворот корекційного руху по тренду вкаже на можливість для нас купівлі або продажу. При зростаючому тренді, на першому екрані , до прикладу, чотирьох часовому ціновому графіку , часові спади демонструють нам можливість покупки , а на тижневому тренді до зниження денні підйомі демонструють на потенційну можливість продажу в кінці виявленого корекційного руху. На другому екрані потрібно використовувати так названі “сигнальники”- індикатори торгового термінала, такі як RSI, Stochastic або інші.

При цьому потрібно пам’ятати:

 • сигнал на відкриття угоди на покупку подається, якщо на 1-му екрані тренд висхідний, а сигнал на 2-му екрані, для прикладу RSI, опустився нижче лінії перепроданості 20% і після цього починає відновлюватися;
 • сигнал на відкриття угоди на продаж подається, якщо на 1-му екрані тренд спадний, а індикатор RSI на 2-му екрані піднявся вище лінії перекупленості 80% і після цього починає падати.

Уявимо, що на малюнку ми спостерігаємо ідеальний момент: стохастик (RSI) повернувся після корекційного руху і подав нам сигнал на покупку.

Стратегія Три екрана Елдера

“Третій екран” навіть не настільки є графіком – це просто розміщення торгових ордерів на покупку або продаж в залежності від розміщення індикаторів форекс на двох попередніх цінових графіках. Олександр Елдер називає його “ковзаючий наказ”.

Отже, що виходить:

 • якщо головний тренд направлений вверх, а консолідація – вниз, то ковзаючі торгові сигнали на покупку вловлюють момент пробою вверх рівня супротиву.
 • Метод ковзаючого наказу на покупку спрацьовує, як тільки, до прикладу, для довгострокового екраніу тижневий тренд направлений на верх, а сигнал RSI на другому денному екрані падає.
 • Виставте ордер на покупку трішки вище максимуму попереднього дня. Якщо ціна піде вверх, позиція на покупку повинна бути відкритою, коли ціна підніметься вище гребеня попереднього торгового дня до виставленого нами рівня.
 • Якщо ж зниження ціни продовжується, він не виконує вашу заявку на покупку. Тоді опустіть наказ на наступний торговий день на 1 тік вище останньої максимальної ціни.
 • Кожного дня продовжуйте опускати наказ на покупку, поки він не буде виконаний, або поки тижневий індикатор, розвернувшись вниз, не скасовує наш сигнал на покупку”.
 • якщо головний тренд направлений вниз, а консолідація – вверх, то ковзаючі торгові сигнали на продаж вловлюють момент пробою вниз рівня підтримки.
 • У випадку тижневого спадаючого тренду візьміть паузу, до моменту поки зростаючий денний сигнал RSI не активує метод ковзаючого наказу на продаж.
 • Розмістіть ордер на продаж трішки нижче останнього мінімуму торгового дня. Коли ринок поверне до низу, він автоматично відкриє ваш відкладений ордер на продаж, тоді кожного дня пересувайте рівень відкриття ордеру на продаж на декілька тіків нижче мінімуму свічки останнього торгового сигналу.
 • Ціль даного метода “ковзаючого наказу” на продаж – вловити момент пробою вниз в середині дня. Ордер відкриється, як тільки денний тренд на зростання обривається, і тижневий тренд на спадання знов приступає до своїх прав.

Розміщення страхувальних стоп-лоссів в стратегії потрійного екрана

Стоп-лосси на фіксації збитку при відкритті торгової позиції на покупку потрібно ставити трішки нижче мінімуму даного або попереднього торгового дня. Стоп-лосси на фіксацію збитку при відкритій торговій позиції на продаж потрібно виставляти трішки вище максимуму даного або попереднього торгового дня. Потім ордера можна або зміщувати по ходу руху ринка в позитивній області, або зміщувати в нуль і чекати подальшого розвитку подій на ринку. Я пропоную для цього користуватися трейлінг-стопом. Тепер давайте подивимося, наскільки ми можемо точно спрогнозувати ситуацію на ринку:

Стратегія Три екрана Елдера

Як ви можете побачити, прогноз виявився достатньо точним .І взявши цей рух, можна збільшити свій торговий депозит приблизно в 1,5 , а то і у 2 рази. І це завдяки по істину потужній стратегії 3-х екранів Елдера.

Поділитися:

Оставьте комментарий