StocX

12 порад мільярдера тим, хто хоче досягти успіху

12 порад мільярдера тим, хто хоче досягти успіху

У 2014 році мільярдер Чарльз Мангер виступав перед випускниками Університету Південної Каліфорнії. «Немає сумнівів, що багатьох з вас хвилює питання, чому спікер такий старий, – сказав він. – Ну, відповідь очевидна: «Спікер ще не вмер». На щастя, Мангер живий і зараз. І його тодішній виступ стане в нагоді всім, хто хоче досягти успіху.

Чарльз Мангер (Charles Munger)
Американський адвокат, відомий економіст і професійний інвестор, діловий партнер Уоррена Баффета (Warren Buffett).

1. Довіру, успіх і славу потрібно заробити

Дуже проста ідея. Можна сказати, золоте правило. Ви отримаєте від світу те, що хочете, якщо представите себе на його місці. За великим рахунком люди, які живуть згідно з цим принципом, отримують не тільки гроші і славу. Заробляючи довіру людей, з якими мають справу, вони заробляють повагу.

Отримувати визнання, виправдовуючи довіру інших людей, дуже приємно.

2. Вчіться захоплюватися правильними людьми

Друга ідея, до якої я дійшов дуже рано: немає любові, крім тієї, що заснована на захопленні іншою людиною. Ця людина не обов’язково повинен бути живою. Головне – те, на що вона вас надихає. Все своє життя я прожив з цією ідеєю, і вона виявилася дуже, дуже корисною для мене

3. Придбання знань – це моральний обов’язок, як і застосування знань на практиці

З цього принципу випливає один важливий наслідок. Це означає, що ви повинні перетворити своє життя в постійний пошук нових знань. Без отримання нових знань ви не зможете стати людиною, яка добре справляється зі своїми обов’язками. Ви не зможете далеко піти, маючи тільки ті знання, що є у вас зараз.

Якщо ви збираєтеся рухатися далі, значить, ви повинні продовжувати вчитися навіть після того, як покинете університет …

Якщо цивілізація може розвиватися, тільки створюючи нові винаходи, то ви можете розвиватися, тільки отримуючи нові знання.

4. Навчіться розбиратися в усьому потроху

Я помітив, що базові ідеї – це 95% важливої інформації в будь-якій сфері. Мені було нескладно зачерпнути ці ідеї з усіх основних дисциплін та зробити їх частиною свого процесу мислення. Звичайно, мало знати щось, потрібно використовувати це.

Все своє життя я застосовував на практиці цей підхід. Я не можу розповісти про все, що він дав мені. Але він зробив моє життя веселіше, а мене – ефективнішим і кориснішим іншим людям. Він допоміг мені розбагатіти.

Але підхід не буде працювати, якщо ви просто визубрити інформацію, щоб отримати відмінно на іспиті. Ви повинні засвоїти ці ідеї настільки добре, щоб оперувати ними в процесі мислення. Тільки так ви зможете використовувати їх в інших сферах свого життя.

5. Будьте надійним. Ненадійність може звести нанівець ваші гідності

Якщо ви не є людиною, на яку можна покластися, то всі ваші гарні якості можна негайно відправляти на смітник. Робіть все сумлінно, не лінуйтеся.

6. Позбавтеся від заздрості, образ і жалю до себе

Навіщо вам заздрити, ображатися, мстити, жаліти себе? Це катастрофічні моделі мислення. І вони досить швидко стають звичними.

У мене є друг, який носить з собою стопку карток. Коли хтось розповідає йому історію, сповнену жалю до себе, він дістає одну з них і віддає цій людині. На картці написано: «Ваша історія зворушила мене. Я ніколи не зустрічав людину,з яким сталося так багато нещасть, як з вами ». Можете вважати це пустощами. Але я думаю, коли починаєш відчувати жалість до себе, причина зовсім неважлива. Може, ваша дитина помирає від раку, але жалість до себе не допоможе вам виправити ситуацію. Просто дайте собі одну з таких карток.

Коли ви навчитеся уникати жалості до себе, ви отримаєте величезну перевагу перед іншими.Не перекладайте провину на обставини або інших людей. Вчіться нести відповідальність за свої вчинки.

7. Працюйте з людьми, якими ви захоплюєтеся

Ваше життя принесе вам більше радості, якщо вас надихають люди, з якими доводиться працювати. Для цього буде потрібно талант. Я вирішив для себе, які люди на роботі викликають у мене захоплення, і спритно маневрував між ними. І ніколи не відгукувався ні про кого з них погано. Так я завжди працював під керівництвом людей, які мене захоплюють.

8. Вчіться зберігати об’єктивність, особливо коли це найважче

Згадайте Дарвіна: він завжди приділяв багато уваги безперечним доказам, особливо коли вони свідчили про те, у що він вірив і що йому подобалося. Постійні об’єктивні перевірки необхідні, якщо ви хочете думати правильно. Допомогти в цьому може таке ж відношення до фактів, як у Дарвіна, і звичка вести чек-листи. Перевіряючи все по списку, ви зможете уникнути великої кількості помилок. І немає іншого способу, який працював би так само добре.

9. Дозвольте керувати здібними людьми

Я думаю, життя у багатьох відношеннях тільки виграє, якщо більша частина справ буде зосереджена в руках здібних людей, які люблять і вміють вчитися. Це обов’язкова умова розвитку цивілізації.

Ви не захочете вибирати нейрохірурга для своєї дитини серед 50 претендентів, з яких тільки половина – справжні профі. Ви не захочете летіти на літаку, який був спроектований некваліфікованими фахівцями. Ви не захочете, щоб у вашій компанії працювали люди без таланту. Ви захочете, щоб влада була в руках правильних людей.

10. Ви будете успішніше в тому, в чому найбільше зацікавлені

Якщо людина дійсно збирається досягти успіху в якій-небудь справі, необхідно, щоб вона викликала у нього непідробний інтерес. Я можу досить добре розбиратися у великій кількості речей, але я не зможу бути кращим в сфері, яка мені не цікава. Займайтеся тим, що вас дійсно цікавить.

11. Сідайте і робіть, поки не доведете справу до кінця

Двоє моїх знайомих створили невелику будівельну фірму. Всю роботу вони ділили порівну і керувалися одним важливим правилом. Ось воно: «Кожен раз, коли ми не будемо вкладатися в терміни, ми обидва будемо працювати по 14 годин на день, поки не зробимо все до кінця». Необхідно додати, що бізнес не прогорів і ці люди стали дуже багатими.

12. Використовуйте невдачі як можливість стати краще

Життя буде наносити страшні, жахливі, несправедливі удари. Але це не має значення. Просто одні люди піднімаються, інші – ні. І я думаю, позиція давньогрецького філософа Епіктета найкраща в подібній ситуації. Він вважав, що кожне нещастя в житті – це можливість себе проявити і чогось навчитися. Ваш обов’язок – не занурюватися в жалість до себе, а перевести удар в конструктивне русло.

Нагадуємо, що ми раніше писали Самомотивація або як мотивувати себе

Рейтинг
Поділитися: