криптовалюта

Зустрічайте у 2019: криптовалюта десятирічної витримки

Цілий рік біткоін тримав в напрузі весь світ. За цей час дехто майже звик до думки про те, що криптовалюта як технологія була просто бурхливою фантазією. А як грошовий еквівалент це і зовсім, фінансова бульбашка. Про це пишуть в мережі і говорять по телевізору. Але якщо нам просто нав’язали думку про те, що криптовалюта – це провал? Адже є ті, хто сприймають реальність як є і розуміють, що ціна на активи падає в рамках законів ринку. Тим більше що інтерес до технології тільки зростає. Це явно вказує на те, що економічна і концептуальна cторони криптовалют живуть незалежно одна від одної.

А якщо це насправді так, то чому б не подивитися на ситуацію під іншим кутом? Спіймати себе на думці, що криптовалюта пережила в цьому році зовсім не фінансову кризу, а скоріше творчу? І така м’ясорубка точно піде їй на користь. Адже якщо фінансова криза може знищити ринок і його гравців, то творча криза працює м’якше – як скидання до заводських налаштувань, але зі збереженням даних.

Все правда чи нас змусили так думати?


Щоб краще зрозуміти ситуацію, розставимо все по поличках. По-перше, згадаємо, що цей рік почався з закінчення сильного бичачого тренду на ринку, коли біткоін був на межі і майже подолав позначку в $ 20,000. Без вагомої причини таких стрибків не буває. Якою б цікавою пропозиція не була, ціна на нього не виростає дуже сильно і блискавично. Біткоіни буквально накачали доларами. І відповідні для цього насоси знайшлися у CME і CBOE. Вони зробили гарний хід конем, роздали всім бажаючим ф’ючерси і вийшли сухими з води. Як то кажуть, просили – отримуйте.

Оптимістичний настрій власників валюти тривав недовго – незабаром після запуску ф’ючерсів крипторинок став знижуватися. Звичайно, цього слід було очікувати, але навряд чи колосальне падіння цін на криптовалюти – є результат фінансових нововведень: в цьому році біткоін встиг подешевшати на 82%! Варто було б звинуватити в цьому чиказькі майданчика, але є одне АЛЕ: за писаними і неписаними правилами ринку запуск нових інструментів для гри з активами цілком може вплинути на ціновий настрій в межах декількох відсотків. Однак навіть досвідчені аналітики не змогли припустити таке різке падіння. Особливо коли ніхто ще не встиг отямитися після ейфорії з нескінченно зростаючими іксами на графіках альткоінов. Ось тут і почалося найцікавіше.

Чому вниз?


Біткоін почав «коригуватися» в кінці грудня 2017 року. Просто взяв і подешевшав на 46%. Потім відіграв позицію на 65% і повернувся до $ 18,000 за монету. Знову ж таки, на хвилі загальної ейфорії біржовики сприйняли цей рух як обов’язкову корекцію для гарного росту в найближчому майбутньому. Адже за цей час обсяги торгів біткоін нітрохи не знизилися. Хтось малював красиве майбутнє хвилями Еліота, інші бачили дивергенції і заповнювали графіки бичачими фігурами. Зрештою, і те й інше виявилося фальшю. Ми обдурили самі себе, тому весь наступний рік дивилися за рухом монет з невдалого ракурсу.

Назріває головне питання: в чому причина такого падіння? Це всесвітня змова або просто планова корекція? Підказка – нічого не було марно.

Що ми пам’ятаємо про блокчейн і крипту 2017 року? Нескінченні ICO, більшість з яких пустушки; агресивна торгівля, яка більше схожа на маніпулювання новачками; колосальні обсяги втрачених грошей, які привласнили собі хакери і шахраї; а також великі гонки за обладнанням для майнінгу. Ринок і технологію буквально вичавили як лимон. І в той час здавалося, що це нормально. А зараз виникає почуття сорому за все, що відбулося. Не повинна настільки перспективна і гнучка технологія існувати в такому неотесаному і грубому форматі.

Вийшло щось на зразок битви добра і зла. Потрібно, щоб все гарненько настоялося, перетворилося в єдине ціле і набуло незабутній смак. Як дороге вино. А для цього потрібен час.

Викриття століття


Всі розуміли, що рано чи пізно криптовалюта зробить революцію. Але, як не знищити цю перспективу ще в стадії зародка? Як відвернути гіперактивних інвесторів від цієї годівниці і залишити місце для ідей?

Довелося просто відволікти увагу всевидющого ока (тугих гаманців) на щось інше. І вдало створена ситуація з ф’ючерсами стала головним інструментом для зниження градуса на ринку. На цьому грунті було набагато простіше коректувати поведінку біткоіна і інших монет новинними важелями, щоб дати можливість вступити в гру новим проектам, відкрити технологію для свіжих ідей і зробити її доступнішою.

За цей час навіть прийшло до думки, що видобуток монет на відеокартах або асіках просто не може йти в ногу з концепцією сучасних блокчейн-технологій. Як вже говорилося раніше: Майнінг – це довго, дорого, нецікаво і взагалі минуле століття. Технології повинні розвиватися безперервно і дуже швидко. У геометричній прогресії, як мінімум.

Для довідки

Будь-яке явище в світі можна розглянути крізь призму законів математики. Один з них – це геометрична прогресія. Прогресію можна побачити всюди. Наприклад, якщо взяти будь-який проміжок часу і простежити в ньому за розвитком технології. Так, в кожному починанні є тривалий період нарощування оборотів. Потім настає переломний момент і подальший розвиток відбувається гігантськими темпами. На прикладі криптовалют це можна представити таким чином:

2009 рік – це 1 одиниця прогресу 2010 – 2 одиниці, 2011 – 4 одиниці, 2012 – 8, 2013 – 16, 2014 року – 32, 2015 – 64, 2016 – 128, 2017 – 256, 2018 – 512 і 2019 – вже 1024 одиниці! Ось так це виглядає на графіку:

Прогрес розвитку технології в площині геометричної прогресії.
Прогрес розвитку технології в площині геометричної прогресії.

Значні показники. Так трохи простіше сприймається масштаб революції в криптосвіті майбутнього, чи не так?

Даємо підказки


Що сталося в 2018?
На хвилі небувалого успіху в 2017 році учасники зовсім забули, що таке ринок і економіка. Забули, що не буває зростання без падіння. І всім здавалося, що $ 20,000 за монету на одному диханні – це ще не межа. Тому новина про визнання чиказькими майданчиками біткоіна, як ліквідного активу сприйняли по-бичачі. Думали, що це підігріє інтерес до біткоіна, як до технології. Все вірно. Але ніхто не обіцяв, що сильний інтерес до технологій знову спровокує економічний бум на ринку криптовалют. Однак у цієї події є великий плюс. Ринок впав в зимову сплячку, а блокчейн залишився наодинці зі своїми проблемами. У криптовалют спровокували творчу кризу.

У цей час технологія переживала бурхливий підсумок минулого року, коли ринок перенаситився, його помітили і виснажили всілякими ICO, нескінченними грошовими вливаннями і великими «іксами». У 2017 почали забувати про технологію. Всі дивилися тільки туди, звідки сипалися гроші. Біткоіну терміново потрібно було сісти на дієту.

Своїм затяжним ведмежим характером 2018 рік показав, як важливо гнатися за цінністю, а не за ціною. А цінність в цій системі визначається якістю. Якістю продукту і якістю сервісу.

Що буде у 2019 році?


Тепер, розуміючи, до чого всі ці роки йшла технологія, крізь які нетрі вона пробиралася і все-таки вистояла всі випробування, можна спробувати уявити, що буде з криптосвітом у 2019. Не передбачити вартість біткоіна до кінця 2019 року, як це люблять робити аналітики в Twitter, а саме уявити найбільш ймовірний варіант розвитку.

Схоже, що 2019 рік буде періодом відлиги на ринку і відродженням криптовалют, як інструменту для інтеграції блокчейн в звичні речі. Люди переосмислять цінність цього інструменту і перестануть бачити в ньому спосіб легкого збагачення.

Кожен зможе створити свою власну валюту або токен, щоб розвивати цікаві ідеї в світовому просторі.

Що говорити про переосмислення крипти в 2019, якщо вже зараз банки змінили думку про неї і починають розуміти справжню красу блокчейна в економіці.

Так, можливо, саме таким буде 2019 рік у крипто-індустрії. І зараз саме час знову побачити криптовалюту, як технологію, а не мішок з умовними одиницями. А яким ви собі уявили майбутнє криптовалют?

Нагадуємо, що ми раніше писали 22 цитати великих людей про біткоін та блокчейн

Поділитися: