22 цитати великих людей про біткоін та блокчейн

Річард Бренсон захоплюється біткоіном, Уоррен Баффет пророкує йому поганий кінець, Майк Новоград зізнається, що зберігає 10% свого статку в BTC. А як щодо інших гуру фінансів? Останні пару років біткоін і блокчейн постійно потрапляють в заголовки ЗМІ.

Криптовалюти та технологія блокчейн зачарували не тільки звичайних ентузіастів, але і лідерів найбільших корпорацій. Журнал Forbes зібрав 22 цікаві цитати цих людей.

 1. «Криптовалюта біткоін — це золото для божевільних геніїв», — Стівен Колберт, комік.
 2. «Біткоін зробить з банками те ж саме, що електронна пошта зробила зі звичайною», — Рік Фолквінг, засновник Піратської партії Швеції.
 3. «Криптовалюта біткоін — це вищий пілотаж в світі технологій», — Білл Гейтс, засновник Microsoft, інвестор і філантроп.
 4. «Кожна інформована людина повинна знати про біткоін, тому що він може виявитися одним з найважливіших досягнень у світі», — Леон Луоу, кандидат на Нобелівську премію.
 5. «Криптовалюта біткоін — найважливіший винахід в історії людства з часів інтернету», — Роджер Вер, інвестор.
 6. «Біткоін і ідеї, що лежать в його основі, змінять традиційні уявлення про гроші. Зрештою фінансова система виграє від них», — Едмунд Мой, 38-й директор Монетного двору США.
 7. «Тримайтеся від них подалі.  Про криптовалюти можна з впевненістю сказати, що кінець їх буде поганим», — Уоррен Баффетт, глава Berkshire Hathaway.
 8. «Як і раніше думаю про біткоін. Поки не прийшов до якогось висновку — не агітую, але і не відкидаю. Згадую, що люди теж були налаштовані скептично, коли паперові гроші замінили золоті монети», — Ллойд Бланкфейн, гендиректор Goldman Sachs.
 9. «Криптовалюта біткоін — надзвичайно захоплюючий проект. Він може призвести до виникнення єдиної світової валюти. Думаю, в найближчі десять років біткоін стане одним з найпоширеніших способів оплати за товари», — Кім Дотком, гендиректор MegaUpload.
 10. «Це друге покоління грошей, проект з величезним потенціалом», — Чамат Паліхапітія, колишній глава месенджера AOL.
 11.  «Віртуальні валюти можуть мати довгострокові перспективи, особливо якщо інновації допоможуть створити більш швидку, захищену і ефективну фінансову систему», — Бен Бернанке, колишній голова Федеральної резервної системи США.
 12. «Існує три форми грошей: на основі товарів, на основі політичних обіцянок і нарешті, на основі математики», — Кріс Діксон, співзасновник Hunch.
 13.  «Я заінтригований біткоіном. У наявності всі ознаки: зміна парадигми, хакери його обожнюють, проте біткоін досі вважають іграшкою. Як свого часу мікрокомп’ютери», — Пол Грем, творець магазину Yahoo Store.
 14. «Мені дуже подобається біткоін. У мене є біткоіни. Це сховище цінності, розподілений реєстр. Це також хороший інвестиційний інструмент для людей, схильних до ризику. Але біткоін не стане повноцінними грошима, поки волатильність залишається високою», — Девід Маркус, гендиректор PayPal.
 15. «Миттєві транзакції, ніякого очікування чеків і скасування платежів, ніяких блокувань акаунтів (бережися, PayPal), жодних зборів за міжнародні перекази або комісій, жодних мінімальних і максимальних балансів; доступ з будь-якої країни світу, цілодобова робота. Ніякого очікування схвалення облікового запису, відкриття рахунку за кілька секунд, робота без посередників (банків). Біткоіни можуть використовувати як багаті, так і бідні. Він не схильний до інфляції чи гіперінфляції, проблем з надмірним національним боргом або банками. Біткоін — це найкраща платіжна система в світі!»- Трейс Мейер, провідний експерт.
 16. «Біткоін — дивовижне криптографічне досягнення. Величезне значення має можливість створювати щось, що неможливо продублювати в цифровому світі», — Ерік Шмідт, гендиректор Google.
 17. «Біткоін неможливо зупинити. Він буде всюди. Світу і владі доведеться пристосовуватися», — Джон Макафі, засновник McAfee.
 18. «Virgin Galactic — крута технологія для підприємців. Вона виробляє революцію в галузі. Біткоін робить те ж саме з грошима», — Річард Бренсон, підприємець, власник імперії Virgin.
 19. «Десять відсотків мого стану зберігаються в біткоінах», — Майк Новограц, керуючий хедж-фонду Galaxy Digital Assets, мільярдер-інвестор.
 20. «Блокчейн — це технологія. Біткоін — це просто перший глобальний прояв її потенціалу», — Марк Кенігсберг, засновник Bitcoin Chaser.
 21. «У той час як більшість технологій зазвичай автоматизують діяльність співробітників на периферії, блокчейн автоматизує центр. Замість того, щоб позбавляти таксистів роботи, блокчейн виводить з гри посередників на кшталт Uber і дозволяє їм безпосередньо працювати з клієнтами», — Віталік Бутерін, співзасновник Ethereum і Bitcoin Magazine.
 22. «Можливо я занадто старий, але вважаю за краще триматися осторонь від цієї манії», — Джеффрі Гундлах, керуючий DoubleLine Capital.

Нагадуємо, що ми раніше писали Переваги трейдингу перед іншими видами бізнесу