23 життєвих уроки, які потрібно засвоїти

23 життєвих уроки, які потрібно засвоїти

 1. Бережіть свій час
  Час – наш найцінніший ресурс. Намагайтеся не витрачати його даремно, менше сидіть в соціальних мережах і перед телевізором, адже назад витрачений час вже не повернеш.
 2. Не відкладайте життя на потім
  Живіть так, щоб потім було що згадати. Займайтеся улюбленою справою і проводьте час з тими, кого любите.
 3. Думайте, перш ніж говорити
  Словами можна поранити, так що завжди вибирайте їх ретельно.
 4. Думайте, перед тим як діяти
  Краще витратити трохи часу на обдумування своїх вчинків, ніж потім шкодувати.
 5. Відмовтеся від алкоголю
  Алкоголь затуманює розум і зовсім не обов’язковий для того, щоб добре провести час.
 6. Прислухайтеся до батьків
  Їх поради були не так вже й погані.
 7. Відкладайте гроші
  Відкладайте потроху щотижня або місяць. Фінансова стабільність дозволить вам менше хвилюватися.
 8. Завжди вчіться чомусь новому
  Постійно вивчайте щось нове, наприклад читаючи книги. Читаючи по годині в день, через сім років ви станете провідним експертом в обраній області. Звичайно, для цього потрібно старанність і сталість, але з часом це увійде в звичку.
 9. Не слідуйте за більшістю
  Адже набагато легше досягти вершини і стати успішним, коли у вас менше конкурентів. Будьте сміливіше, ризикуйте і шукайте нові можливості. Діліться своїми ідеями.
 10. Практикуйтеся
  Вважається, що потрібно 10 000 годин практики, щоб досягти майстерності в якійсь області. Але ще краще потратьте 1 000 годин на 10 різних предметів: так у вас будуть знання відразу в декількох областях. А це відкриє дорогу до нових можливостей.
 11. Змагаються з тими, хто краще вас
  Ви зможете багато чому у них повчитися і застосувати трюки, які вони використовують, у своїй практиці. Можна втратити цей шанс, якщо завжди змагатися тільки з новачками.
 12. Давайте собі менше часу
  Свідомо давайте собі менше часу на завершення якогось проекту. Так вам доведеться застосовувати творчий підхід і шукати нові способи розв’язання проблем.
 13. Ставте собі цілі
  Записуючи свої цілі, ми значно підвищуємо ймовірність їх досягнення. Записуйте короткострокові і довгострокові цілі і відстежуйте свої успіхи: це надихне вас рухатися далі.
 14. Знайомтеся з людьми
  Робіть перший крок. Спілкуйтеся з новими людьми. Не бійтеся просити поради навіть у тих, хто вже досяг популярності та успіху. Якщо не запитаєш, ніколи не дізнаєшся.
 15. Подорожуйте
  Подорожі збагачують наше життя, розширюють кругозір, знайомлять з новими традиціями і культурами, допомагають краще розуміти інших людей.
 16. Постійно удосконалюйтеся
  Кожен день намагайтеся вдосконалюватися в якійсь області. Не обов’язково змінюватися кардинально, досить день з дня ставати краще хоча б на 1%. Так з часом ви досягнете значних результатів. Головне – не чекайте, що все складеться саме собою. Щоб стати краще, потрібно докладати зусиль. Ніхто ще не досяг успіху, сидячи склавши руки.
 17. Знайдіть наставника
  Дуже важливо знайти правильного наставника, який зможе порадити, на чому краще зосередитися, а чого – уникати.
 18. Не цінуєте заробіток більше, ніж можливість вчитися новому
  На початку кар’єри важливо отримати досвід у своїй сфері, розвивати необхідні навички і вчитися новому. Це обов’язково окупиться в майбутньому.
 19. Не чекайте вдалого випадку
  Заводьте контакти та шукайте нові можливості.
 20. Вивчайте іноземні мови
  Знати одна мову, звичайно, добре, але вивчення іноземної мови не тільки дозволяє спілкуватися з новими людьми і розширювати кругозір, але і робить нас розумнішими.
 21. Не працюйте понаднормово
  Цінуйте свій вільний час і не засиджуйтеся на роботі допізна. Це не допоможе завоювати прихильність колег, а ви тільки будете шкодувати, що крім роботи нічого не встигаєте.
 22. Вірте в себе
  Часто нас обмежує тільки відсутність віри в себе. Все навколо нас було створено такими ж людьми, як і ми самі. Так що вірте в себе, мрійте, творіть і змінюйте світ.

Нагадуємо, що ми раніше писали
Основні правила фінансової грамотності

Поділитися: