StocX

3 фінансових уроки, які ви повинні скоріше засвоїти

3 фінансових уроки, які ви повинні скоріше засвоїти

Багато хто вважає, що збирати гроші марно, особливо якщо ви мало отримуєте. Але саме в даному випадку це і важливо.  3 фінансових уроки, які ви повинні скоріше засвоїти.

1. Спочатку заплатіть собі

Спочатку потрібно задовольнити свої основні потреби, а решту суми відкласти на досягнення своїх фінансових цілей. Так у вас точно не буде шансу витратити гроші на непотрібні речі.

Якщо ви почнете відкладати невеликі суми від кожної зарплати, ви навіть не будете помічати, що в чомусь обмежуєте себе.

Наприклад, можна щотижня по вівторках і четвергах переводити на окремий рахунок по 100 грн. Це зовсім небагато, але за рік у вас накопичиться 9600 грн, а це вже непогано. Якщо ж ви кожен місяць будете переводити на цей рахунок ще по 500 грн, вийде 6000. Такі витрати будуть не сильно помітні протягом місяця. Зате в кінці року у вас буде пристойна сума коштів.

Звичайно, це схоже на чергове поширена кліше, яке не допоможе, якщо ви вже на мілині. Але саме тоді це правило особливо важливо.

2. Заведіть власний резервний фонд

Коли ми стикаємося з якоюсь непередбаченою ситуацією, не маючи резервного запасу засобів, ми часто робимо помилки. Психологи і економісти виявили, що в такому стані ми стаємо грубими і імпульсивними, у нас знижуються когнітивні властивості ми не можемо об’єктивно оцінити ситуацію з боку. Щоб впоратися з цією проблемою, нам доводиться брати мікропозику або розплачуватися кредитною карткою.

Для таких ситуацій і повинен бути резервний запас, інакше легко можна загрузнути в боргах. Так, це здається складним, особливо якщо ви мало отримуєте, але завести такий запас необхідно. Почніть відкладати хоча б невеликі суми, тоді ви будете почувати себе впевненіше.

3. Грамотно виплачуйте кредити (а краще взагалі їх ніколи не беріть)

Ще один важливий урок, який потрібно засвоїти: якщо банк схвалив вам видачу кредиту, це ще не означає, що вам буде легко цей кредит виплачувати. Адже кредитори заробляють на відсотках.

Банку вигідно, щоб ви вносили невеликі суми щомісяця і більше витрачали на оплату відсотків. Якщо ви хочете швидше виплатити кредит, стежте, щоб ці гроші не пішли на погашення відсотків.

Захищайте свої інтереси і не забувайте, що кредитори не на вашому боці.

Незважаючи на народну мудрість, яка стверджує, що ми вчимося на своїх помилках, дослідники виявили, що, зациклюючись на минулі невдачі, ми негативно впливаємо на свої звички в сьогоденні. Постійне обдумування своїх промахів може привести до того, що ми тільки будемо повторювати їх знову і знову.

Коли ви витягли зі своєї помилки корисний урок, перестаньте займатися самокритикою і рухайтеся далі, адже від цього цілком може залежати ваше фінансове благополуччя в майбутньому.

Нагадуємо, що ми раніше писали  Потужні цитати про бізнес від Дена Кеннеді

Рейтинг
Поділитися: