5 простих порад, як легко економити гроші

Найчастіше ми втрачаємо гроші через недбале ставлення до них або власних звичок. Дізнайтеся, про що варто задуматися перед наступною покупкою.

1. Враховуйте реальні витрати

Коли ви збираєтеся придбати будь-яку річ зі знижкою, звертайте увагу не на попередню ціну або отриману вигоду, а на її зазначену вартість.

Купівля товару вартістю 1 000 гривень, який до цього обійшовся б вам в 2 000, не означає, що ви заощадите 1 000. Це означає, що ви витратите 1 000. Це хоча і менші, але все ж витрати.

2. Перегляньте свої звички

Припустимо, ви кожен будній день по дорозі на роботу купуєте стаканчик кави за 25 грн. Або ви платите досить велику суму за мобільний тариф, який вас не влаштовує, але до якого ви звикли. Подумайте, чи дійсно все це коштує своїх грошей. Якщо ви не вчитеся на своїх помилках, то ви так і будете повторювати їх. Підрахуйте, скільки б ви змогли заощадити, якби відмовилися від подібних звичок.

3. Будьте в курсі свого фінансового становища

У більшості людей є фіксовані витрати, такі як комунальні послуги, страховка, покупка продуктів. Гроші, що залишилися після цих обов’язкових витрат, зазвичай витрачаються на ваш розсуд. Якраз з цим потрібно бути особливо уважними, адже тут вас підстерігає банальна пастка. Знаючи, що на банківському рахунку достатньо багато грошей, ви витратите більше, ніж якщо б коштів було в обріз.

Щоб цього уникнути, платіть не картою, а готівкою. Так ви не витратите більше, ніж у вас лежить в гаманці. Ви також можете відкладати частину зарплати на рахунок, який буде приносити вам відсотки і з якого не можна знімати гроші до певного терміну. Таким чином ви «заховаєте» гроші від самого себе, позбувшись від спокуси їх розтратити.

4. Будьте уважні, купуючи товари онлайн

В наші дні розпланувати бюджет і контролювати витрати можуть допомогти численні програми. А такі явища сучасного світу, як, наприклад, електронний гаманець, набагато спрощують процес покупок і економлять час. Ось тільки гроші — навряд чи.

У деяких людей такий простий спосіб шопінгу може загострити бажання зробити багато покупок. Пара кліків — і річ на шляху до вас. У такому випадку людина просто не відчуває значення грошей. А коли ви стоїте на касі і віддаєте реальну купюру, ви відчуваєте, як йдуть зароблені вами кошти.

Якщо хочете заощадити, виділіть суму, яку ви можете собі дозволити витратити на онлайн-шопінг. Інакше є ризик, що гроші можуть непомітно зникнути з рахунку.

5. Захистіть себе від спокус

Хоча навколо дійсно багато спокус, які змушують витрачати гроші, все-таки варто визнати: ми самі дозволяємо собі їм піддаватися. Тому вам слід бути в курсі власних слабкостей.

Наприклад, якщо ви знаєте, що в кафе або ресторані ви не можете не спробувати половину меню, не беріть з собою багато грошей. Картку теж залиште вдома. Так у вас просто не буде можливості витратити велику суму грошей.

Нагадуємо, що ми раніше писали 13 маленьких трюків для підвищення мотивації

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook