StocX

7 порад захисту ваших монет

7 порад захисту ваших монет

Обман, шахрайство, вимагання, злом – це лише частина прийомів, за допомогою яких можна вкрасти вашу криптовалюту. На основі книги «Професійні поради для управління гаманцем Ethereum» Ніка Додсон, засновника BoardRoom (нині GovernX), ми підготували кілька рекомендацій, які допоможуть убезпечити ваші монети. Наводимо 7 порад захисту ваших монет.

У швейцарському місті Аттінгхаузен, в колишньому військовому бункері, на глибині 300 метрів, знаходиться «холодна кімната», яка викладена плитами зі сталі. У цьому надзахищеному приміщенні апаратне обладнання з секретними ключами великих крипто-власників, які хочуть спокою і бажають, щоб їх монети ніхто не вкрав. Чи варто іншим так само серйозно підходити до зберігання своїх монет?

Сноуден-клас

Убезпечити себе від шахрайства та крадіжки можна більш простими, але не менш ефективними методами. Багатьох людей, можна віднести до Сноуден-класу – це ті, хто завішують ковдрою екран монітора, заклеюють скотчем веб-камеру і так далі. Тому автор книги закликає не лякатися і не йти на радикальні і незвичайні заходи заради безпеки, а просто слідувати тим порадам, які будуть описані нижче.

Щоб убезпечити свої монети потрібно:

1. Знати звідки виходить шахрайська атака

Під час проведення всіх операцій стежте за «людиною посередині» – це той, хто намагається потрапити між вами і вашим пунктом призначення. Для отримання ваших даних використовуються spoof-сайти і шкідливі портали. Переконайтеся, що ви ретельно перевірили URL-адресу та переходите саме за тим посиланням, яке вам необхідне. Ще краще – додати в закладки криптографічні сайти. Не забувайте перевіряти версії програмного забезпечення. Крім того, купуйте апаратний гаманець безпосередньо у виробника.

Навіть якщо ваші URL-адреси правильні, то як ви дізнаєтеся, що хтось не зламав ваш Wi-Fi, що не підробив DNS або НЕ перенаправив вас на інші IP-адреси? Розраховуйте свої дії на два кроки вперед. Безпечні операції схожі на шахи: завжди припускайте, що ваш опонент розумніший за вас.

2. Створить надійні і складні паролі

Приватні ключі не повинні містити дат народження, домашню адресу, текстів пісень, дівочого прізвища вашої матері. Зломщики паролів можуть формувати більше 350 мільярдів запитів на секунду, тому використовуйте генератор для створення кодової фрази або купіть апаратний гаманець, який буде створювати потужні ключі і підписи спеціально для вашого запиту. І не забувайте, що кілька паролів краще одного. Використовуйте двохфакторну аутентифікацію для всього: електронної пошти, обмінника, біржі. Так, постійний зворотний відлік може бути дратівливим, але погодьтеся, що подвійний пароль на основі додатків набагато безпечніше, ніж SMS.

3. Використовуйте холодне зберігання

Для цього не потрібно їхати до Швейцарії і купувати місце у військовому бункері для зберігання криптовалют. Досить просто тримати більшу частину монет зі свого крипто-портфеля на апаратних (холодних) гаманцях. В онлайн-гаманцях повинна зберігатися та сума, з якою вам буде не важко розлучитися в разі крадіжки. Для захисту цих гаманців ви можете зробити комп’ютер з повітряним фільтром, видаливши мережеву карту з ПК або ноутбука і користуватися операційною системою Tails, яку можна запустити в автономному режимі.

4. Перевірити все

Перш ніж почати працювати в обраній мережі, виконайте невеликі транзакції або попрактикуйтесь з невеликою кількістю коштів у тестовій версії. Ніколи не вводьте адреси вручну (більш 12,000 монет Ethereum назавжди втрачені через помилки), застосовуйте всім знайому техніку «скопіювати – вставити». При цьому завжди перевіряйте підсумок. Для спрощення використовуйте службу імен Ethereum або сканувати QR-коди. Не забудьте переконатися, що ваш додаток для сканування безпечний.

Двічі перевірте ідентифікатор вашої цільової адреси. Перед відправкою криптовалюти на свій гаманець ще раз переконаєтеся в правильності seed-фрази. Якщо ви створюєте комп’ютер з повітряним фільтром, запишіть і повторіть перевірку контрольної суми MD5 до і після завантаження даних на SD-карту. «Заради любові до Ethereum, будь ласка, перевірте все», – благає Нік Додсон.

5. Зберігайте seed-фразу (и) на різних пристроях в різних місцях

Стандартна seed-фраза – набір з 24 слів, з якої ви можете отримати приватний ключ. Ставтеся до цього ключа з особливою обережністю. Якщо ви записали його на папері, то розділіть слова на дві частини і заховайте їх у різних місцях. SD-карта – альтернативний варіант зберігання, на даному джерелі всю інформацію можна стерти за допомогою електромагнітного імпульсу.

Найкраще використовувати як класичні, так і цифрові пристрої збереження даних. Ретельно записуйте свої кроки по зберіганню, щоб ви або ваші спадкоємці могли відтворити seed-фразу.

6. Підтримувати правдоподібну негативність

Правдоподібна негативність в крипто-бізнесі означає здатність приховувати певні дані. Тобто не транслюйте кількість своїх валют і особливо не кажіть світу через соціальні мережі про біржі або гаманці, на яких ви тримаєте всі свої крипто-монети.

7. Підняти рівень захисту – допомогти всій крипто-екосистемі

Додсон закінчує свою книгу проханням про те, що вибір безпеки криптовалют впливає не тільки на вас, але і на всю крипто-екосистему. Якщо ви не використовуєте двохфакторну аутентифікацію і хтось захоплює вашу електронну пошту, то шахрай краде не тільки ваші монети, але і завдає шкоди всій крипто-галузі. Тому експериментуйте з апаратними гаманцями. Направте свого «внутрішнього Сноудена» на обчислення і перевірку всіх виконуваних операцій, тоді ваші монети будуть під контролем.

Нагадуємо, що ми раніше писали Огляд криптовалютних гаманців

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

Рейтинг
Поділитися: