StocX

Як отримати максимум користі з робочого часу: 7 простих порад

Як отримати максимум користі з робочого часу: 7 простих порад

Впровадьте у своє життя 7 простих порад і ви зможете встигати набагато більше.

1. Вимірюйте продуктивність за результатами, а не по годинах

Ми оцінюємо, наскільки продуктивно пройшов робочий день за відпрацьованими годинах. Але такий підхід застарів. Замість цього дивіться на результати праці.

Годинник не кращий показник виконаної роботи. Ви витратили три тижні на статтю, яка погано вийшла та три дні на статтю, яка вийшла дуже добре? В якому випадку ви витратили час більш продуктивно?

2. Розподіліть свої цілі по важливості

Напевно у вас є головні цілі на тиждень і рік. Розсортуйте їх в залежності від важливості. Зазвичай ми цим нехтуємо.

Подумайте, чи відображають ваші цілі те, що вам подобається і те, що ви вмієте? Яка причина стоїть за кожною вашою дією і метою? Наскільки вони відповідають потребам вашої організації?

3. Не відволікайтесь

Завжди знаходяться дрібні справи, які забирають багато часу і сил, наприклад розбір листів. Більшість перевіряє вхідні кожні п’ять хвилин. Але це заважає зосередитися на роботі. Заходьте в пошту раз в пару годин і дивіться тільки на тему і відправника.

Якщо ви зобов’язані виконати якесь нудне завдання. Розбийте його на кілька легких кроків і почніть з самого простого. Закінчивши це, ви відчуєте прилив енергії і швидше впораєтеся з наступними завданнями.

4. Працюючи над важливим проектом, починайте з кінця

Найчастіше ми витрачаємо цілий тиждень на збір інформації та спілкування з людьми. А потім намагаємося швидко зібрати все це воєдино і зробити якийсь висновок. Такий підхід неефективний. Якщо довго чекати, у вас набереться багато зайвих даних, ви просто заплутаєтеся.

Не чекайте закінчення проекту, щоб прийти до якихось висновків. Витратьте день-два на вивчення матеріалів і сформулюйте попередні висновки. В процесі роботи внесіть правки, а потім підведіть остаточний підсумок.

5. Давайте собі час подумати

Не займайтеся справами кожну годину свого дня. Обов’язково залишайте час на роздуми. Робіть перерви, щоб подумати і нагадати собі про свої цілі. Намагайтеся, щоб день не проходив в нескінченних нарадах або дрібних справах.

6. Передбачуйте

Будучи президентом, Барак Обама завжди брав в поїздки кілька синіх костюмів. Так йому не потрібно було кожен раз думати, що одягти. Беріть приклад.

Не витрачайте час на зайві рішення, особливо вранці.

7. Не затримуйтеся на роботі допізна

Багато затримуються на робочому місці, щоб не здатися неробами. Навіть якщо вони дійсно багато зробили за день. Але ж ви не знаєте, чим зайняті інші колеги. Може, вони весь день грали у відеоігри.

Звичайно, бувають екстрені випадки, коли потрібно затриматися, але не робіть цього кожен день. Дайте відповідь на всі повідомлення перед виходом з роботи, щоб за вечерею про них не думати. А вдома розслабтеся і проведіть кілька годин з сім’єю. Вимкніть електронні пристрої. Не відповідайте на дзвінки і не читайте робочу пошту.

Нагадуємо, що ми раніше писали 10 правил успіху

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

Рейтинг
Поділитися: