StocX

9 кращих фільмів про біржу і трейдерів

9 кращих фільмів про біржу і трейдерів

Біржова торгівля – це не тільки діяльність, здатна приносити солідний дохід. Біржовий світ утворив свою культуру: багато хто цінує тільки гроші і успіх, досягнутий за всяку ціну, а багато навпаки, повертаються до вічних цінностей – зрозумівши, що у всього є своя ціна.

Біржовий світ багатий фантастичними історіями, за якими написано велику кількість книг і знято низку фільмів. У цій статті ми зібрали для вас найкращі фільми про трейдинг. Це дійсно культові картини, здатні передати ті емоції і переживання, які відчуває кожен трейдер.

1. «Уолл-стріт»

Почесне перше місце серед фільмів про трейдинг  присуджується чудовій картині 1987 року з Майклом Дугласом і Чарлі Шином в головних ролях. Фільм оповідає про історію молодого брокера Бада Фокса, який бажає розбагатіти і досягти успіху. Доля зводить його з акулою біржового світу – Гордоном Гекко, який показує Баду закритий світ інсайдерських угод і великих грошей. Але натомість Гекко вирішує розділити і продати компанію, де працює батько Бада, який переживає душею за долю фірми. Фільм розповідає про людський вибір, про протистояння вічних цінностей.

 

2. «Уолл-стріт: Гроші не сплять»

Продовження фільму «Уолл-стріт», зняте в 2010 р., І знову – за участю чудового Майкла Дугласа, який блискуче зіграв Гордона Гекко. У новій картині він постає в ролі батька, який відсидів термін у в’язниці. Він бажає налагодити відносини з дочкою, яка звинувачує його в смерті брата. Наречений дочки – успішний трейдер Джейкоб Мур – укладає з Гекко угоду. Умови угоди прості: Джейкоб допомагає налагодити сімейне взаєморозуміння. Натомість просить Гекко навчити його біржовим тонкощам. Природно, Мур стає легкою наживою для Гордона. Але незабаром Гекко дізнається, що його дочка вагітна. Він розуміє всю нікчемність своїх вчинків перед обличчям нового життя. Напевно, один з найбільш пам’ятних епізодів картини – момент, коли Гекко порівнює кардіограму дитини і біржовий графік …

3. «Вовк з Уолл-стріт»

Третє місце можна віддати фільму «Вовк з Уолл-стріт». Фільм 2013 року, де Леонардо Ді Капріо грає молодого брокера, який вирішив відкрити свою фірму. Де успішно зробив мільйони доларів на продажі копійчаних акцій великим клієнтам. Цей фільм здобув третє місце в більшій мірі тому, що створив великий галас в біржовому середовищі. Самі біржовики розділилися на дві групи: тих, кого буквально нудило від картини з перших її епізодів і тих, хто був в захопленні від підприємливості героя Ді Капріо.

Картина рясніє зображенням «темної сторони» великих швидких грошей. Але в ряді випадків головний герой проявив винахідливість. Завершується фільм проведенням тренінгу продажників. В рамках якого Ді Капріо пропонує його учасникам осягнути секрети продажу авторучки. А попередній фільм, який ми розглядали, завершується народженням нового життя. Різниця очевидна, чи не так? Однак фільм «Вовк з Уолл-стріт» варто подивитися хоча б для того, щоб задати собі питання – чого вам особисто хочеться більше, до якої групи біржовиків ви приєднається.

4. «У гонитві за щастям»

Четверту сходинку рейтингу кращих фільми про трейдинг зайняла чудова картина 2006 року. Вілл Смітт зіграв батька-одинака Кріса Гарднера, який виховує п’ятирічного сина. Працюючи продавцем, Кріс не зміг оплатити житло і опинився на вулиці, але з часом доля допомогла йому влаштуватися фахівцем в брокерську фірму. Картина чудово показує стійкість і цілеспрямованість головного героя, адже це – ті якості, які необхідні не тільки будь-якому трейдеру, але і людині в принципі.

5. «Брокер»

П’ятий рядок займає картина «Брокер», випущена на екрани в 1986 році. У ній розповідається про життя Джека Кейсі. Джек Кейсі –  чоловік, який влаштувався в одну з компаній на Уолл-стріт. Джек спершу заробляє капітал, але після низки невдач втрачає гроші. Але перемагає не той, хто не падає, а той, хто піднімається. Багато відомих трейдери втрачали гроші, але потім збиралися, аналізували свої помилки і піднімалися на «торговельний олімп». Саме про це і розповідає фільм «Брокер».

6. «Ведмеже полювання»

Фільм «Ведмеже полювання» 2007 року. Картина розповідає про історію талановитого біржовика з бездоганним вічуттям вигідних угод – Олега Гринева, який завдяки своєму досвіду вирішує розіграти велику гру – але не просто заради грошей, а для відродження економіки країни і в якості помсти за смерть батька. Однак в іграх з високими ставками і опоненти не промах.  Фільм сповнений ризикових моментів і переживань головного героя, а тому вкрай рекомендований до перегляду.

7. «Хороший рік»

Фільм 2006 року, що розповідає про геніального трейдера Лондонської біржі і абсолютного зануди в звичайному житті. Головний герой отримує у спадок виноробню у Франції, але прибувши на місце дізнається, що не тільки він претендує на цей «актив». А запаморочлива черга наступних подій змушує головного героя зробити тотальну переоцінку життєвих цінностей.

8. «Занадто великий, щоб впасти»

Картина 2011 року, заснована на історії однойменної книги Ендрю Росс Соркіна. Фільм про низку подій, що спричинили за собою кризу 2008 року. У фільмі фігурують такі персонажі, як міністр фінансів США Генрі Полсон. Картина розповідає про причини виникнення економічної кризи того часу.

9. «Інсайдери»

Фільм 2010 року розповідає, про кризу 2008 року. Картина розповідає про страшні наслідки кризи, а також про провідних фігурантів фінансового світу, політичних діячів і журналістів. Фільм відкриває перед нами жахливу правду про зародження злочинної індустрії, що дозволила підкупити політику і органи економічного регулювання.

Нагадуємо, що ми раніше писали Поради починаючому трейдеру

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Рейтинг
Поділитися: