порад

9 корисних порад, які допоможуть жити краще в новому році

Новий відрізок часу – чудова можливість почати все спочатку. Будь-яка ваша мрія може бути втілена, якщо ви правильно заплануєте все для її виконання. 

1) Робіть найважливішу справу першою

Якщо до кінця вашого життя ви можете використовувати лише один з перелічених нижче принципів, то вибирайте цей. Першою справою дня робіть найважливішу, ту яка дасть найбільший ефект у вашому житті. Певна заповітна мрія. У кожного ж вона є, але чомусь люди відкладають основне на потім і займаються буденними справами.

2) Інформаційна дієта

Ніяких газет і телебачення

 • Викиньте телевізор або переріжте кабель
 • Фільми дивитися можна, але краще завантажуйте

Не слухайте радіо

 • Слухайте подкасти чи аудіокниги
 • Радіо заради музики не підходить, бо дурнувата реклама постійно промиває мізки

Не читайте новин

 • Ніяких газет і телебачення.

Треба ж звідкись брати час і вивільняти його на насправді важливі справи. Тільки одне слово. Повірте, Земля продовжуватиме крутитися, якщо ви не прочитаєте вранішньої газети, і світ навколо не зникне. Він стане лише яскравішим. Лише спробуйте.

3) Обмежуйте перевірку e-mail та іншої статистики

Що ви робите першим ділом, після того, як прокинулися? Перевіряєте поштову скриньку чи вам часом хтось чогось не написав або чи не з’явилися коментарі до нових фото.

Часта перевірка мейлів – найбільший пожирач часу нашої епохи

 • Перевіряйте двічі на день
 • Ні в якому разі після/перед сном
 • Відмовтеся від користування прямими онлайн сервісами типу gmail або yahoo. Краще стягуйте всю кореспонденцію на Microsoft Outlook і працюйте з нею в режимі оффлайн
 • В ідеалі не перевіряйте пошти взагалі, а заведіть персонального помічника на цю високоінтелектуальну трудоємку працю

Статистика та інші оновлення

Постійно хочеться клацнути на кнопочку F5 і зиркнути ще раз. А може збільшилася кількість переглядів чи лайків. Не займайтеся фігньою. Це сильно краде вашу енергію.

Чим більше вам цього хочеться, тим менше виходить. Просто добре робіть свою справу і концентруйтеся на процесі, а не очікуйте результату.

4) Вмійте сказати ні – бережіть свій час

Жорстко бронюйте час за собою. Залишіть 2 години на день лише для себе спочатку. Потім підвищуйте цю планку. Вимикайте телефон, якщо потрібно.

Визначте, хто/що найбільше краде вашу енергію і час:

 • Зобов’яжіться відмовляти на дрібні прохання цієї сторони (типу, перевстановити Windows.
 • Далі постійно підвищуйте планку важливості (типу, поїхати на дачу і прополоти город)
 • Побачите, що все чудово розрулюється і без вас
 • Люди набагато розумніші і здібніші, ніж ми уявляємо

5) Моделюйте

Життя надто коротке, щоб наново винаходити велосипед. Навколо нас вже є ті люди, які живуть так, як хочемо жити ми. Просто візьміть з них приклад:

 • Знайдіть людину, котра живе так, як хочете жити ви, має те, про що ви мрієте або займається бажаною вами діяльністю
 • З’ясуйте, що вона робить для досягнення цього.
 • Моделюйте, використовуючи найкращу практику, застосовуючи її у власному житті та діяльності. Але ні в якому разі не копіюйте когось
 • Отримайте ті самі або подібні результати

6) Думайте і мрійте письмово

Наші думки та мрії дуже добре матеріалізовуються. Випишіть всі мрії у блокнот або у текстовий файл. Витягуйте з голови всі справи і увіковічнюйте їх на папері чи у ворді. Мозок добре працює креативно для виконання завдань, а не для зберігання купи інформації.
Заведіть щоденник. Складайте план з вечора і викреслюйте виконані справи. Щодня підбивайте підсумки, записуючи все. Побачите, що вдається зробити набагато більше, а голова залишається свіжою.

7) Виконуйте справи за один підхід

Вам ніколи дідусь не говорив: “Зробив діло – гуляй сміло”? Так ось говорив він це не просто так.

Надзвичайно важливим є зробити справу до кінця і більше ніколи не повертатися до цього етапу. Інакше це буде красти багато енергії і часу, тим самим заставляючи вас топтатися на одному місці. В результаті створюється почуття завершення, що дає спокійно спати і стимулює рухатися далі вперед.

А як же бути з великими страшними об’ємними завданнями? Просто подрібнюйте великі справи до того розміру, поки не зможете завалити їх за один підхід. Дрібні справи – такі, як телефонні дзвінки, відповіді на мейли чи ще щось, робіть блоками без переривань.

8) Постійно застосовуйте принцип Парето

Закон Парето ще відомий, як принцип 80/20.
Принцип Парéто або Закон Парето — емпіричне правило, яке стверджує, що для багатьох явищ 80 відсотків наслідків спричинені 20 відсотками причин. Ця ідея знайшла застосування у багатьох галузях.

9) Занурюйтеся в бажане оточення

Пригадайте фішку з цього списку №5 Моделювання:

 • Знайдіть, де тусуються люди, які вже живуть життям, яким хочете жити і ви
 • Спілкуйтеся з ними
 • Вчіться у них
 • Співпрацюйте з ними

Якщо ви насправді взялися за діло, то швидше за все як мінімум 60% вашого оточення зміниться найближчим часом. Це нормально, адже хтось не встигає, хтось вже не розділяє ваших цінностей, а комусь просто байдуже на все і на всіх.

У всякому разі атмосфера в середовищі людей, де ви проводите час вас уподібнить до них або виштовхне. Це працює зі всіма.
Вибір лише за вами.

Нагадуємо, що ми раніше писали
20 якостей і умінь, якими повинен володіти справжній лідер

Поділитися: