StocX

Анонімність біткоіна – міфи та реальність

Анонімність біткоіна – міфи та реальність

Анонімність біткоіна викликає масу суперечок. Одні вважають, що він повністю анонімний, а тому ідеальний для фінансових операцій. Інші стверджують, що будь-якого користувача можна відслідкувати, так що розраховувати нема на що.

Істина, як завжди, лежить десь посередині, а де саме, ми зараз розберемося.

На чому базується анонімність біткоіна?

Головний фактор, на якому тримається анонімність біткоіна – користувач завжди може створити нову адресу для переказу коштів. При цьому для створення адреси не треба вказувати жодної інформації про себе, а сама адреса являє цифри та букви, в яких не зашифровано ваше ім’я, прізвище, місце проживання або ще якісь дані.

Як тоді відслідковують власника?

Способи визначення зв’язку адреси конкретної особи чи організації можна розділити на три категорії.

  •  Перша категорія – (апаратно-технічний спосіб). У мережі немає жодного центру, що керує, ноди пересилають дані один одному. І той вузол, на який приходить транзакція з вашого комп’ютера, може записати IP. Чим більше нодів – тим більшу інформацію про транзакції і IP власників він може зібрати. Отримати дані можна і через вашого інтернет-провайдера. Весь трафік йде через його сервера і він може сам або за вказівкою органів поділитися інформацією.
  • Друга категорія, найчастішим джерелом витоку інформації про адресу є витік інформації від користувачів. Отримуючи і відправляючи біткоіни, купуючи за них товари, обмінюючи на інші криптовалюти, ви розкриваєте частину інформації. Переказали комусь біткоіни – і він тепер знає, що адреса, з якої вони прийшли – ваша. Прийняли чийсь платіж – і людина знову ж знає, що адреса, на яку він переказує кошти, належить вам. Оплачуючи будь-який товар, послугу, ви розкриєте частину своєї особистості, щоб продавець знав, куди і кому товар доставляти. Нарешті, коли ви обмінюєте біткоіни на іншу цифрову або фіатную валюту на біржі або ще якомусь майданчику – її власники отримують інформацію про вас. Як мінімум логін і IP.
  •  А коли люди, котрі цікавляться вами дізнаються хоча б одну вашу біткоін-адресу, в справу вступає третя категорія – кластерний аналіз. Усі транзакції записані в системі блокчейн і лежать у відкритому доступі, так що будь-хто може побачити, з яких адрес до вас прийшли біткоіни та куди були відправлені. Далі аналізуються зв’язки цих адрес і так далі, поки не розплутається весь клубок фінансових операцій.

Як посилити анонімність?

Так що ж виходить – анонімність в мережі біткоін неможлива?

Як показує приклад її творця Сатоши Накамото – дуже навіть можлива, хто він такий, не вирахували досі. Правда, для цього він пішов в офлайн і не рухає колосальні кошти, що лежать за його адресою, так що його шлях не для всіх. Однак знаючи, звідки виходять погрози, можна вжити певних заходів, що підсилюють ваш захист і ускладнюють будь-які спроби вас відслідкувати.

Приховуйте свій IP

VPN, TOR приховають вас від тих, хто збирає дані про зв’язок IP з адресами через повноцінні ноди, власників криптофорумів та соцмереж, де ви спілкуєтеся, бірж де ви торгуєте (зрозуміло, в тому випадку, якщо вони самі не вимагають верифікації) та від користувачів з якими ви укладаєте угоди безпосередньо.

Не афішуйте свою особистість

Яким би хитромудрим не було програмне забезпечення Chainanalysis воно марне, поки немає хоча б однієї пов’язаної з вами транзакції. Постарайтеся, щоб вона так і не з’явилася.

Не вказуйте адреси на ресурсах, де фігурує ваше ім’я та прізвище. Заведіть для листування по криптовалютам окремий e-mail, на всіх ресурсах використовуйте нік, який не містять інформацію про вас (ім’я, місто, дата народження), бажано на кожному ресурсі використовувати свій нік.

 Використовуйте криптоміксери

Якщо ж ваша адреса ймовірно засвічена – переведіть з неї кошти на анонімний гаманець за допомогою криптоміксера. Спеціальні сервіси приймають кілька транзакцій від різних користувачів, а потім розподіляють монети за новими адресами, так що обчислити зв’язок неможливо.

Тільки криптоміксер вибирайте хороший. Хитрі хлопці з Chainanalysis і тому подібних організацій придумали дещо проти криптоміксерів. Так, число входів і виходів повинно відрізнятися (якщо ви переказали 1,5 ВТС з однієї адреси, а потім отримали їх на іншій адресі, здогадатися про особу власника нескладно), а сам сервіс повинен здійснювати перекази з тимчасовою затримкою (якщо вони проводяться відразу – це теж джерело витоку). Не використовуйте одну і ту саму адресу двічі, тим більше що вам доступні нові, в будь-яких кількостях і безкоштовно.

Загалом, біткоін сам по собі анонімність не гарантує, анонімність ваших даних залежить від ваших зусиль. Застосувавши належні заходи, будь-які спроби вас відслідкувати можна дуже і дуже ускладнити. Зрозуміло, процес використання криптовалют теж ускладнюється, якісь сервіси перейдуть в розряд недоступних і небажаних, але чимось в будь-якому випадку доводиться жертвувати.

Якщо ж анонімність є абсолютною та пріоритетною вимогою, варто подумати про використання інших цифрових валют, спеціально спроектованих для забезпечення анонімності, вибір тут широкий – Dash, Monero, Zcash і дюжина інших.

Нагадуємо, що ми раніше писали про 4 тенденції ринку криптовалют у 2018 році

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

Рейтинг
Поділитися: