криптовалюти

Біткоін. Історія його виникнення

Існує безліч описів криптовалюти біткоін. Вважаю, що вони досить складні для новачків. Саме це і стало метою написання даної статті – пояснити простій людині що таке біткоін, хто і навіщо його створив.

Біткоін і його призначення

Bitcoin (абревіатура: BTC) – це платіжна система, побудована за допомогою технології Blockchain, в якій використовуються віртуальні гроші (біткоіни).

У кожного другого зараз є банківська карта – це теж платіжні системи. Тільки на відміну від Bitcoin в них використовується звична для всіх валюта (такі валюти називають фіатними) – долари, гривні, євро і т.д. Також всі транзакції тут проходять через посередника у вигляді банку, який все перевіряє і записує.

У мережі Bitcoin використовується криптовалюта з назвою “біткоін”. Це суто цифрова валюта,, яка не існує фізично і не прив’язана до жодного банку або економіки будь-якої країни. Вартість його залежить від попиту і пропозиції на криптовалютном ринку.

Головні принципи криптовалюти біткоін:

  • Децентралізація. У великих платіжних систем є карти різних рівнів (Gold, Vip, Platinum і тд.), Є рівні користувачів (так реалізовано на Webmoney і QIWI). Також присутні обмеження за розміром переказу.
    А ось Bitcoin не прив’язаний ні до одного банку, ні до цінних паперів, ні до економіки країни. Всі учасники мережі абсолютно рівні незалежно від переказу, їх місця проживання, фінансового стану і т.п ..
  • Анонімність. При переказу біткоінів вам не потрібно надавати свої особисті дані. Єдина інформація про вас це адреса гаманця у вигляді хеша (набір з 27-34 латинських букв і цифр).
  • Незворотність. Якщо ви відправили транзакцію то її вже не повернути,  не скасувати,  не заблокувати. Така особливість технології Блокчейн, на якій побудована дана система.
  • Прозорість. Біткоін зберігає всю історію транзакцій. Це називається Blockchain. Блокчейн знає все. Тому якщо у вас є використовувана адреса гаманця, то будь-який бажаючий може подивитися, скільки біткоінів у вас на балансі. Ніхто не дізнається, що адреса належить саме вам (якщо ви самі, звичайно, не скажете про це). Щоб домогтися повної анонімності, можна використовувати нову адресу для кожної транзакції.
  • Високий рівень безпеки. Зламати ваш гаманець неможливо. Не можна перехопити дані під час транзакції, як це часом буває в банківських системах. У Bitcoin дані шифруються за допомогою криптографії. Це гарантує конфіденційність і безпеку.

Але з будь-якого “неможливо” є виняток: зламати ваш гаманець можна, в разі якщо ви самі віддасте свій файл гаманця з паролем, або приватний ключ зловмисникові (Фішинг – найчастіша причина зломів. Будьте уважні!).

  • “Peer-to-Peer”. У мережі Bitcoin перекази здійснюються безпосередньо між учасниками мережі. Цей принцип називається P2P або Peer-to-Peer. Транзакції відбуваються без участі третіх осіб у вигляді банку або сервера.

Історія створення

Біткоіни був створений у 2008 році. Це була перша криптовалюта в світі. І перше практичне застосування технології блокчейн. Творцем / групою творців є користувач під ніком Сатоши Накамото. Навколо цього імені витає багато загадок і теорій, але так до сих пір і невідомо ким насправді є цей Сатоши.

Нагадуємо, що ми раніше писали Самомотивація або як мотивувати себе

Поділитися: