StocX

У Європі банки можуть легалізувати Bitcoin у власних системах розрахунків

У Європі банки можуть легалізувати Bitcoin у власних системах розрахунків.

Традиційна фінансова система все більш пильну увагу приділяє розвитку інтернет-платежів.

Найвідоміша криптовалюта світу Bitcoin набуває все більшої популярності не тільки в інтернеті, але і при розрахунках в реальному світі. Вона не має прив’язки до банків і держав, тому не вважається розрахунковою одиницею, по якій можна застосовувати податкове законодавство.

Засоби безпосередньо переходять від покупця до продавця – транзакції проводяться через мережу користувачів, у яких встановлена система. Електронний гаманець в ній ніхто не заморозить, а платити з нього можна в будь-якій країні світу.

Засновником криптовалют вважається Сатоши Накамуто – майже 10 років тому під цим псевдонімом опублікували інформацію про перші біткоіни. Однак до сих пір достеменно не відомо, хто це насправді. За останніми висновками, Накамуто належить не менше одного мільйона віртуальної валюти. Першу покупку за біткоіни зробили сім років тому – це були дві піци за десять тисяч біткоінів. Сьогодні один bitcoin коштує майже шість тисяч доларів – на сучасні гроші ті піци обійшлися в майже 60 мільйонів доларів.

У Польщі вже є кілька сотень пунктів, де приймають віртуальну валюту. За допомогою мобільного додатка або банкомат-біткоіна можна поповнити телефон, оплатити лікування, уроки танців, їжу в кафе і навіть купити книги в антикварному салоні в Варшаві. «У мене давно є біткоіни, але небагато. Пам’ятаю час, коли біткоін коштував сто злотих, а тепер понад 20 тисяч злотих », – зізнається власник магазину Юліуш Квочінскі.

Набувають популярності bitcoin і в Чехії – наприклад, в Празі вже є кав’ярня, де оплатити замовлення можна виключно криптовалютою. Для цього використовується спеціальна карта клієнта, гроші на яку переводяться через спеціальний автомат. А в Німеччині одна фірма хоче поєднати платежі криптовалют з традиційною банківською системою і встановити термінали для покупки біткоінів. «Багато німецьких банків починають до нас приходити і кажуть, що вони хочуть частково інтегрувати нашу платформу в свій сервіс. Уявіть, ще три роки тому банки вважали нас божевільними », – розповів засновник проекту Йорг фон Мінквітц.

Україна поступово наближається до визнання криптовалют, а до Верховної Ради вже подано два законопроекти, які пропонують легалізувати біткоін і навіть створити біржі віртуальних грошей. Однак про перспективи прийняття цих документів говорити поки рано.

Нагадуємо, що ми раніше писали Біткоін знову розділився: відбувся хардфорк Bitcoin Gold

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

Не забудьте підписатися на наш канал, там ще цікавіше — https://t.me/stocx_markets

Рейтинг
Поділитися: