StocX

Як блокчейн змінює бізнес: від реклами до медицини

Як блокчейн змінює бізнес: від реклами до медицини

Блокчейн – молода технологія і, незважаючи на те, що вона найчастіше застосовується у фінансовій сфері, в інших галузях на неї теж роблять ставку. Ми зібрали найпопулярніші блокчейн-платформи для бізнесу, більшість з яких знаходяться на стадії розробки, але саме вони, в разі успіху і популяризації блокчейна, стануть новими Google і Uber.

Нерухомість

У США на ринок виходить компанія Rex, яка хоче об’єднати на своїй блокчейн-платформі продавців і покупців нерухомості з усього світу і зробити їх співпрацю максимально прозорою. Зовні сайт буде схожий на звичайну базу нерухомості, де у кожного продавця буде свій аккаунт. Зараз компанія створює базу даних нерухомості, і не без допомоги майбутніх користувачів. Наприклад, за розміщення інформації про продаж, Rex розплачується токенами. Пізніше їх можна буде використовувати для оформлення свого профілю на сайті. Для покупців сервіс буде безкоштовним, правда у Rex вже є критики: цільова аудиторія сайту в більшості її користувачів не знайома з блокчейном і компанії доведеться займатися освітою користувачів.

Підбір персоналу

Два американських бізнесмена Раджа Рамачандран і Філл Харріс знайшли незвичайне застосування блокчейну. Їх сервіс Ripe.io створений для того, щоб відслідковувати поставки продуктів “від грядки до тарілки”. Система реєструє стиглість, вологість і температуру продуктів. Таким чином, фермер може стежити за тим, що відбувається з його продуктом в дорозі, коригувати систему збору та доставки, спираючись на отримані дані, і головне – завжди знати в якому стані отримав продукти його клієнт.

У Великобританії є аналогічний проект Provenance, який почав свою роботу з можливості відслідковувати поставку морепродуктів в магазини і ресторани. З моменту вилову і навантаження на судна до потрапляння на прилавки. Творці сервісу дають рестораторам і бізнесменам можливість не тільки перевіряти якість товару, а й дізнатися чи легально він зроблений.

Реклама і маркетинг

Платформа цифрової реклами adChain створена для боротьби з шахрайством в рекламному бізнесі. Проект збирає “білі” сайти для розміщення реклами, що не застосовують шахрайські схеми. Реєстр грунтується на головному принципі блокчейна – децентралізації: жодна організація не має контролю над списком сайтів. Факт того, що даний майданчик не шахрай, підтверджується членами adChain спільноти шляхом голосування.

Медицина

Dentacoin – блокчейн-платформа для глобальної стоматологічної індустрії. Компанія захищає відгуки пацієнтів про стоматологічні процедури. З відгуків користувачів буде складатися рейтинг клініки, який корисний не тільки новим пацієнтам. Наприклад, ліцензуючі органи зможуть скоротити час перевірки тієї чи іншої клініки, а банкам буде простіше приймати рішення про видачу кредиту клініці.

За кожен залишений відгук Dentacoin винагороджує користувачів токеном ERC20, яким можна оплатити лікування. Клініки, що приймають токени, можуть купити на них витратні матеріали на спеціалізованих галузевих платформах.

Нагадуємо, що ми раніше писали про Три фундаментальні помилки. Як bitcoin-скептики обманюють себе і оточуючих

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

Рейтинг
Поділитися: