крипто-консультації

Що таке біткоін (bitcoin, btc, БТК, біткойн) простими словами? Це нове покоління децентралізованої цифрової валюти, створеної і діючої тільки в мережі інтернет. Ніхто не контролює її, емісія валюти відбувається за допомогою роботи мільйонів комп’ютерів по всьому світу, використовуючи програму для обчислення математичних алгоритмів. Саме в цьому полягає суть біткоіну.

Що таке біткоін і які відмінності від традиційних електронних грошей таких як yandex гроші, webmoney, qiwi?
За біткоіни ти так само можеш купувати все що завгодно в інтернеті, як за долари, євро або рублі, і він так само торгується на біржах, як і вони. Але найбільш важлива відмінність біткоіна від всіх інших форм грошей — децентралізація. Жодна установа в світі не контролює біткоіни. Декого це ставить в глухий кут, тому що це означає, що жоден банк не може контролювати ваші гроші.
Хто створив біткоін?
Розробник програми називає себе Satoshi Nakamoto, він запропонував електронну платіжну систему, засновану на математичних обчисленнях. Ідея полягала в тому, щоб зробити обмін монетами без будь-якої центральної влади, в електронному вигляді, більш-менш миттєво, з найменшими витратами.
Але хто друкує біткоіни?
НІХТО. Ця валюта не друкується центральним банком і не працює за його правилами. Банки можуть надрукувати скільки завгодно грошей, щоб покрити державний борг, тим самим знецінюючи свою валюту.
Емісія біткоіна можлива тільки в цифровому вигляді і будь-який бажаючий може почати добувати або як кажуть майнити біткоіни в будь-який час. Майнінг біткоіна відбувається за допомогою використання обчислювальних потужностей комп’ютера в розподіленій мережі. Під час переводу біткоіна, транзакції обробляються цією ж мережею, перетворюючи тим самим біткоіни в самостійну цифрову платіжну систему.
Можна добути мільярд біткоінів?
Не можна. У коді біткоіна є обмеження, «добути» максимум можна 21 мільйон біткоінів. Незважаючи на це, біткоін може ділитися до нескінченності на більш дрібні частини, це ж цифрова валюта! 1 Сатоши це 0.00000001 btc (назвали на честь творця)
Чим забезпечений біткоін?
Національні валюти раніше забезпечувалися зазвичай золотом або сріблом, зараз ВВП. Теоретично ви могли прийти в будь-який банк країни, і обміняти свої паперові гроші на еквівалент золота і назад. Біткоін не забезпечений нічим, це чиста математика.
Будь-яка людина в світі може запустити скрипт з видобутку біткоіна у себе на комп’ютері і відчути себе міні-Центробанком. Вихідний код скрипта опублікований у відкритому вигляді, кожен може подивитися як він працює.
У чому відмінності?
Біткоін має кілька принципових відмінностей.
Децентралізація
Центрального органу, який контролює роботу мережі не існує, мережа розподілена на всіх учасників, кожен комп’ютер, який видобуває біткоіни є учасником цієї системи. Це означає, що ніякий центральний орган не має можливості диктувати правила власникам біткоіна, як, припустимо, це було на початку 2013 року на Кіпрі. І навіть якщо якась частина мережі піде в оффлайн, платіжна система продовжить працювати стабільно
Простота у використанні
Сім кругів пекла потрібно пройти, щоб відкрити розрахунковий рахунок для фірми в наших банках, а може бути, що вам відмовлять без пояснення причин. Для біткоіна це не проблема, вам знадобитися 5 хвилин для того, щоб створити біткоін гаманець і відразу почати ним користуватися. Без питань, без комісій.
Анонімність
Так Так. Він повністю анонімний і одночасно повністю прозорий. Ви можете створювати нескінченну кількість біткоін адрес без прив’язки до імені, адреси або будь-якої іншої інформації. Однак …
Прозорість
Біткоін зберігає всю історію транзакцій, які колись були, називається це послідовний ланцюжок блоків або блокчейн. Ланцюжок блоків знає все. Тому якщо у вас є публічно використовувані біткоін адреси, то будь-який бажаючий може подивитися скільки у вас на рахунку біткоінів, якщо ви не повідомили що це саме ваша адреса, то ніхто ніколи не дізнається, що він належить саме вам. Для повної анонімності зазвичай використовують одну біткоін адресу для кожної транзакції.
Комісія мізерно мала
Ваш банк може спокійно списати $ 50 комісії за міжнародний переказ грошей. Біткоін — ні.
Швидкість переказу
Ти можеш відправити гроші куди завгодно і кому завгодно, долетять вони за лічені хвилини, після того як біткоін мережа обробить платіж.

Існує декілька способів заробітку біткоіна