крипто-інвестиційні портфелі

Сьогодні, коли загальна капіталізація криптовалют наближається до 1 трильйона доларів, обходити цифрові монети увагою при інвестуванні коштів як мінімум нерозумно. В їхній бік все частіше поглядають консервативні трейдери, в цифрові монети вже вкладаються великі фонди. Далі ми розглянемо, як правильно скласти інвестиційний крипто-портфель на 2018 рік, як грамотно розподілити гроші, які валюти купувати.

Чому варто інвестувати в криптовалюти

Цифрові монети показують шалене зростання з початку цього року. Якщо біткоіни ще в січні можна було купити менш ніж за тисячу доларів, то у вересні ціна за 1 токен досягла 5 тисяч USD. Ефіріум з 10 доларів піднявся до 300 USD. І така ситуація з багатьма відомими криптовалютами.

Перше питання, яке виникає: «Чи не пізно сьогодні вкладати в цифрові валюти?». Досвідчені трейдери, які працюють з класичними активами однозначно скажуть, що пізно. Однак ринок криптовалют на даний момент живе трохи за іншими правилами.

Почнемо з того, що це молодий ринок, який знаходиться тільки на початку свого шляху. Багато потенційних інвесторів ще навіть не починали в нього вкладати. Дехто взагалі ставиться до криптовалют несерйозно, інші вичікували. Однак далі ігнорувати цифрові активи стає все складніше.

Навесні Японія визнала крипто-монети законним платіжним засобом. Багато країн розробляють відповідні закони, які дозволять вивести криптовалюти в легальне поле.

А це означає, що в найближчі роки в цифрові монети будуть вкладати значні кошти, на цей ринок почнеться масовий приплив інституційних інвесторів. Як результат, криптовалюту очікує довгостроковий і стійкий попит. А там, де є попит, можна очікувати, відповідно, і подальше зростання курсу.

Інші переваги інвестування в криптовалюти:

  • Починати вкладати можна з невеликих сум грошей.
  • При правильному зберіганні у вас ніхто не може відібрати біткоіни, заморозити ваші вклади. Тут немає централізованого нагляду за системою.

Розподіляємо капітал — стратегії інвестування

Сьогодні в світі існує близько двох тисяч криптовалют, однак не в усі з них є сенс вкладати. Вибирати необхідно стабільні і перспективні монети, які завтра не знеціняться.

Інвестувати свої гроші в одну-дві криптовалюти — також не найкращий варіант. Перше правило при складанні збалансованого портфеля — диверсифікація. Він повинен відрізнятися різноманітністю.

Досвідчені інвестори радять розподіляти свій інвестиційний капітал таким чином:

  • Близько 80% вкладати в безпечні і надійні монети, які знаходяться на перших місцях за капіталізацією.
  • 15% інвестувати в перспективні валюти, які користуються попитом.
  • 5% — в недорогі проекти, які демонструють потенціал.

Цей портфель можна віднести до стратегій обережного інвестування. Якщо ви не проти ризикнути, тоді в портфель можна включити такий інструмент крипто-ринку як ICO. У цьому випадку капітал розподілиться так:

  • близько 60% — крипто-гіганти такі як біткоін, ефір;
  • 25% — альткоіни;
  • 15% — ICO.

Найвигідніша стратегія — купувати на довгий термін («buy & hold»). Особливо це стосується біткоіна. Сьогодні багато інвестують в нього в надії, що з часом він стане реальною альтернативою існуючій фінансовій системі.