крипто-трейдинг

Криптовалюти надають безліч можливостей для отримання додаткового доходу. У міру зростання їх вартості зростає і число учасників цієї спільноти. Способи заробити на криптовалютах можна розділити на два основних напрямки — це трейдинг і майнінг криптовалютами. Розглянемо всі переваги і недоліки кожного з них.

Майнінг

Коли Bitcoin тільки з’явився, існувало декілька криптовалютних бірж, а брокери не надавали доступ до торгівлі цими інструментами. Єдиною можливістю монетизувати свій інтерес до криптовалют був майнінг. Ентузіасти вірили в потенціал Bitcoin, бачили зростання його курсу — нехай і незначний в порівнянні з ралі 2017 року — і купували спеціальне обладнання для майнінга.

Нагадаємо, що за задумом творців криптовалют кожен учасник мережі, що допомагає обробляти транзакції, може розраховувати на винагороду.

Однак з часом розмір винагороди зменшується, а число майнерів постійно збільшується. Це призводить до зростання конкуренції і справжньої «гонки».

З тих пір як був відкритий спосіб майнити за допомогою GPU і спеціальних ASIC, продуктивність пристроїв збільшилася в мільйони разів. Паралельно з цим ріс і мінімальний поріг входу в цю сферу.

Для покупки техніки, яка буде приносити відчутний дохід, потрібно кілька десятків тисяч доларів, а також терпіння: черга з бажаючих приєднатися до майнінга може розтягнутися. Не варто забувати і про щомісячні витратах на електроенергію.

Звичайно, головна перевага майнінга — отримання відносно стабільного доходу на криптовалютах, особливо якщо ви працюєте в майнінг-пулі. Але дохід, виражений в фіатних грошах, буде постійно «плавати» разом зі зміною курсу криптовалют.

Аналітики біржі Remsen вважають, що саме зниження доходу при падінні котирувань Bitcoin — основна причина, чому майнери переходять на криптотрейдинг.

Коротка інструкція по майнінгу:

  • Купівля та підключення обладнання, налаштування інтернету.
  • Установка спеціалізованого ПЗ і вступ в майнінг-пул.
  • Відстеження працездатності системи і внесення коригувань.

Крипто-трейдинг

Трейдинг криптовалют передбачає відкриття спекулятивних угод на купівлю або продаж монет по відношенню один до одного або до фіатних коштів.

Найпростіший приклад — це купівля Bitcoin практично в будь-який момент 2017 року і його подальший продаж. З січня ціна головної криптовалюти світу неухильно росла, так що угода була б закрита в плюс.

Якщо для майнінгу потрібне спеціальне обладнання, то в цьому випадку вам потрібен лише капітал на торговельному рахунку. Правда, з огляду на наявність кредитного плеча і дрібного лота, наприклад, у біржі Remsen, почати працювати можна з меншою сумою — для купівлі Bitcoin потрібно мати не $ 8000, а $ 1000.

Плюс трейдингу полягає в тому, що ви отримуєте доступ до безлічі криптовалют, в той час як майнінг найчастіше орієнтується на один токен, який пізніше, при необхідності, можна обміняти на інший.

Згадайте: під час негативних новин з Китаю трейдери заробляли, відкриваючи короткі позиції, тоді як майнери опинилися в неприємному становищі і в поспіху обмінювали Bitcoin.

Дуже популярно стає купувати і тримати різні криптовалюти до тих пір, поки вони не виростуть хоча б в два рази. У цьому є певний сенс, оскільки не приходиться витрачати багато часу на часте відкриття угод, а дохід буде в середньому вищий, ніж від майнінга.

Коротка інструкція по трейдингу:

  • Вибір брокера для роботи і відкриття торгового рахунку.
  • Установка терміналу для здійснення угод.
  • Внесення коштів на торговий рахунок і відкриття перших угод.

Якщо ви хочете заробити на криптовалютах, вам будуть потрібні послуги брокера/біржі. Наприклад, ви можете звернутися до біржі Remsen, яка забезпечує захист рахунків трейдерів на суму до 20 тисяч доларів.