StocX

Огляд криптовалютних гаманців

Огляд криптовалютних гаманців

Зберігання криптовалют є не менш важливим питанням, ніж інвестування та реалізація. Кожному власнику криптовалют, перш ніж купувати їх, потрібно вибрати гаманець, де будуть зберігатися наявні заощадження. Без такого сховища неможливо здійснювати транзакції, адже альтернативна грошова система не має матеріального аналога, розвивається і існує тільки в мережі блокчейн. Ми обрали найефективніші криптовалютні гаманці. Огляд криптовалютних гаманців.

Криптовалютний гаманець – проста пара ідентифікаторів, що складається з адреси біткоін-гаманця і відповідних йому двох ключів. Перший ключ – публічна адреса, яку можна говорити всім (порівняймо з логіном поштової скриньки), з його допомогою здійснюються всі платіжні операції. Другий ключ – приватний, тобто конфіденційний (як пароль від поштової скриньки) і повинен зберігатися в найсуворішому секреті. Якщо сторонні дізнаються його, то всі накопичення можуть бути переведені на іншу адресу. Не забувайте, що обидва ключа реєструються в анонімній системі один раз, тому відновити втрачені дані, за винятком деяких і підтвердити ваше володіння гаманцем неможливо.

Класифікація криптовалютних гаманців

Криптовалютні гаманці бувають одновалютними, де можна зберігати тільки одну валюту і мультивалютними, які дозволяють на одній платформі паралельно управляти декількома видами цифрових грошей. Крім цього, крипто-гаманці можна розділити на апаратні, локальні і онлайн.

  • Апаратний – отримав свою назву від апарату, на якому зберігається вся інформація. Зовні схожий на USB-флешку, не має доступу через мережу, завдяки цьому вважається одним з найнадійніших.
  • Локальний (холодний) – не на 100% надійний спосіб зберігання грошей. Програму можна встановити на комп’ютер або телефон, приватний ключ зберігається або на флешці, або на папері у вигляді QR-коду. До того моменту, поки не проведете платіж, гаманець даного типу вважається надійним, тому на ньому можна зберігати великі суми криптовалют. Локальний гаманець може бути двох типів: товстий – завантажує на комп’ютер весь список проведених транзакцій, тому важить сотні гігабайтів і гойдається кілька днів. Тонкий – блокчейн зберігається тільки в мережі, від цього менш надійний, але зате зручний.
  • Онлайн (гарячий) – менш захищений з усіх. Приватний ключ зберігається на сторонньому сервері в мережі і по суті, даний гаманець не належить користувачу. Завдяки цьому можна відновити дані. Простий у використанні, на сервер можна заходити з будь-якої точки світу за допомогою додатків для IOS і Android.

ТОП-9 криптовалютних гаманців:

Trezor Wallet

Тип: апаратний

Валюти: мультивалютний – Bitcoin, Litecoin, DASH, Zcash, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, токени стандарту ERC20, Expanse, UBIQ, NEM.

Рівень безпеки: високий

Використання: легке

Анонімність: висока

Є першим апаратним крипто-гаманцем, який був випущений ще в 2013 році. Виглядає як широка USB-флешка з вбудованим екраном і панеллю керування. Має власне програмне забезпечення для комп’ютерів, сумісний з більшістю популярних ОС. За допомогою OTG кабелю і відповідного API є можливість працювати в Android-додатку. Захист даних здійснюється за допомогою двофакторної аутентифікації стандарту FIDO / U2F. Можна переглядати історію транзакцій, отримувати і відправляти токени, а також посилати і читати підписане повідомлення.

Ledger Nano S Wallet

Тип: апаратний

Валюти: мультивалютний – Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash, Zcash, Dogecoin, Bitcoin Cash, Ethereum Classic, Ripple, Vertcoin, QTUM, NEO, Stellar Lumens, токени стандарту ERC20.

Рівень безпеки: високий

Використання: важке

Анонімність: висока

Флешка-гаманець від французького виробника Ledger, заснованого в 2015 році. Для роботи можна використовувати як фірмове програмне забезпечення, так і інші популярні гаманці. Гаманець має архітектуру з двох чіпів, що гарантує функціонування гаманця в закритому середовищі. При виході нового ПО з постійним розширенням списку валют можна оновлювати пристрій. Сумісний з Windows, Mac, Linux і Chrome OS. Також може підключатися до пристрою на Android за допомогою кабелю OTG. Має високий рівень конфіденційності, оскільки користувачі при експлуатації не надають персональні дані.

KeepKey Wallet

Тип: апаратний

Валюти: мультивалютний – Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Namecoin.

Рівень безпеки: високий

Використання: важке

Анонімність: висока

З розробок та технологій нічим не відрізняється від Trezor Wallet. Варто купувати з естетичних міркувань. Стильний чорний девайс з вбудованим екраном в порівнянні з іншими приладами візуально виглядає краще. Управління гаманцем відбувається через додаток для Google Chrome, за допомогою якого можна отримувати і відправляти криптовалюти без необхідності відкривати сторінки. Всі ключі захищені криптографічним алгоритмом, оскільки гаманець є генератором ключів відновлення, його можна використовувати для створення паперових гаманців, де KeepKey виступатиме посередником для оплати. При вході вимагає двохфакторну реєстрацію. Віруси для всіх трьох перерахованих апаратних гаманців ще не придумані.

Exodus

Тип: локальний (холодний)

Валюта: мультивалютний – Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash, Golem, Augur, Decred, EOS, Aragon, Gnosis, OmiseGo, Civic, Bitcoin Cash, Ethereum Classic.

Рівень безпеки: середній

Використання: легке

Анонімність: висока

Один з найпростіших по використанню гаманець зі зручним і зрозумілим сайтом, який підтримується на різних платформах. Приватний ключ зберігається на комп’ютері, а не на сайті, що дозволяє убезпечити вхід. В інтерфейс включені обмінник монет і візуалізація портфоліо. За необхідності можна скопіювати дані і відновити доступ до грошей за допомогою Seed-ключа з 12 англійських слів. Цей пароль буде відправлений на пошту в зашифрованому вигляді або продемонстрований на екрані.

Jaxx Wallet

Тип: локальний (холодний)

Валюта: мультивалютний – Вitcoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Dogecoin, Golem, Augur, REP, Gnosis, Rootstock, Testnet, Iconomi, DigixDAO.

Рівень безпеки: середній

Використання: легке

Анонімність: висока

Стильний конкурент Exodus, який має мобільну, браузерну і десктопну (портативну, яку можна зберігати і запускати з USB-флешки) версію. Підтримує повноцінне зберігання відразу декількох криптовалют, між якими можна перемикатися. Більш того, завдяки інтеграції з біржею Shape Shift, користувачам доступна функція внутрішнього обміну криптовалют. Можна подивитися історію транзакцій і поточну біткоін-адресу. Захищається тільки паролем з чотирьох символів. Дозволяє працювати з криптовалютами на iOS, Android, Windows, OS X, Linux.

Coinomi

Тип: локальний (холодний)

Валюта: мультивалютний – Вitcoin, Litecoin, Ethereum, Ethereum Classic, Zcash, Dogecoin, Golem, Augur, REP, Gnosis, Rootstock, Testnet, Iconomi, DigixDAO і інші.

Рівень безпеки: середній

Використання: легке

Анонімність: середня

Працює з багатьма альткоінами (близько 100). Є можливість швидкого внутрішнього обміну криптовалют за допомогою обмінників Changelly або ShapeShift. Немає бюрократії KYC для доступу до засобів, прив’язки ідентифікаційних даних і відстеження транзакцій. Процес транзакції відбувається натисненням однієї кнопки, що дозволяє спрощувати всі перекази. З мінусів: працює тільки на AndBlockchain Walletroid, але розробники незабаром обіцяють зробити версію і для IOS.

Blockchain Wallet

Тип: онлайн (гарячий)

Валюта: мультивалютний – Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum.

Рівень безпеки: низький

Використання: легке

Анонімність: висока

Один з найпопулярніших і надійних (у своєму форматі) гаманець. Приватний ключ зберігається у третіх осіб в зашифрованому вигляді, що дозволяє знизити ризики шахрайства. Простий в експлуатації, клієнтський інтерфейс переведений на російську мову. Сама робота з грошима захищена двохфакторною авторизацією і секретною фазою для відновлення доступу, можливо експортувати приватні ключі. Підтримує всі програмні забезпечення, є мобільні додатки для Android і iOS.

Infinito Wallet

Тип: онлайн (гарячий)

Валюта: мультивалютний – Bitcoin, Bitcoin Cash, Liteсoin, Dash, Ethereum, Dogecoin.

Рівень безпеки: низький

Використання: легке

Анонімність: висока

Підтримується на Android і IOS, завдяки оновленому шлюзу для блокування дозволяє швидко проводити транзакції. Доступ до програми здійснюється через Touch ID. За допомогою графіків в реальному часі можна оцінити поточну вартість крипто-портфеля. Історія всіх транзакцій копіюється CVS-файл. Для зручності використовуються більше 10 мов.

Enjin Wallet

Тип: онлайн (гарячий)

Валюта: мультивалютний – Ethereum, Bitcoin, Litecoin and Enjin Coins.

Рівень безпеки: низький

Використання: легке

Анонімність: висока

Всі ключові дані зберігаються і обробляються в зашифрованій пам’яті. При реєстрації додатково додаються 12 слів пароля, які при втраті пристрою допоможуть відновити гаманець на будь-якому іншому девайсі. Захист сховища ключів і конфіденційних даних відбувається на двох ступенях. Апаратне шифрування AES використовується на більш низькому рівні, а програмне шифрування використовується на прикладному рівні.

Нагадуємо, що ми раніше писали Як влада намагається регулювати криптовалюти?

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

 

Рейтинг
Поділитися: