StocX

Джим Рід: Криптовалюта з часом замінить фіатні кошти

Джим Рід: Криптовалюта з часом замінить фіатні кошти

Спочатку Bitcoin був розроблений як електронна система розрахунків готівкою між одноранговими компаніями. Ідея криптовалют полягала в тому, щоб звільнити учасників угоди від «рабства контрольованої державою валюти» і втрати багатства через інфляції. Незважаючи на феноменальний ріст Bitcoin, більшість основних фінансових компаній як і раніше дивляться на нього зі скепсисом і не впевнені в тому, що криптовалюта одного разу зуміє потрапити у фінансову систему, по крайній мірі в якості валюти для щоденних транзакцій.

Однак, за даними Business Insider, стратег Deutsche Bank Джим Рід (Jim Reid) вважає, що сучасна фінансова система може почати руйнуватися в найближче десятиліття створюючи клімат, який сприяє розвитку криптовалют. У своєму дослідженні Рід заявив, що нинішня фінансова система «не є стабільною і піддається високій інфляції».

Руйнівний вплив інфляції в значній мірі маскується на основних економічних ринках, в першу чергу завдяки стрімкому розвитку економіки Китаю та світового населення працездатного віку. Ці фактори створили ситуацію, коли центральні банки можуть контролювати інфляцію ззовні і запобігати різким збільшення зарплат.

Якщо цей демографічний цикл і цикл розвитку будуть сповільнені або розірвані, слід очікувати масштабні наслідки для валютної системи, – заявив Рід і додав: «Це може ознаменувати собою початок кінця глобальної валютної системи».

Рід передбачає, що центральні банки можуть серйозно розглядати перехід до грошово-кредитної системи, яка була підтримана речовими товарами. Однак сучасна економіка значно відрізняється від тієї, що була побудована в 1971 році, і багато прихильників Bitcoin вважають, що «цифровий вік вимагає цифрових валют». Спираючись на це, Рід не виключає, що криптовалюти можуть прийти на зміну друкованим грошам.

«Сучасний інтерес до цифрової валюті здебільшого обумовлений інтересом до самого блокчейну, а не зниженням довіри до паперових грошей», – пояснив Рід. – «Але одного разу, ймовірно, буде винайдена умовна медіана обміну, яка запропонує високу універсальність і зможе конкурувати з фіатними грошима».

Нагадуємо, що ми раніше писали У Європі банки можуть легалізувати Bitcoin у власних системах розрахунків

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

Не забудьте підписатися на наш канал, там ще цікавіше — https://t.me/stocx_markets

 

Рейтинг
Поділитися: