StocX

Чи довіряти Фібоначчі?

Чи довіряти Фібоначчі?

Чи довіряти Фібоначчі?

Леонардо Пізанський, середньовічний мандрівник і математик, відомий нащадкам, як Фібоначчі. Розроблена ним числова послідовність, в якій кожне наступне число дорівнює сумі двох попередніх. Послідовність Фібоначчі можна простежити на етапах росту ялинової шишки, мушлі, на морських хвилях і навіть на будові головного мозку. Було б дивним, якби технічні аналітики, котрі так люблять доведені послідовності, залишили б числа Фібоначчі без уваги.

Про Фібоначчі трейдери згадали, помітивши, що коливання ціни досить часто повторює цю числову послідовність. Першим на це звернув увагу американець Роберт Фішер і описав гіпотезу у своїй книзі «Програми та стратегії Фібоначчі для трейдерів».

Неодноразово перевіривши цю гіпотезу, трейдери дійсно переконалися, що кореляція є. Причому настільки переконлива, що індикатор Фібоначчі став одним з найпопулярніших інструментів технічного аналізу. Та навіть був вбудований в автоматичні настройки ряду торгових терміналів, з якими працюють трейдери.

Наприклад, термінал Mobius Trader 7, використовує розрахунки Фібоначчі, що спираються на рух ціни, автоматично розставляє рівні корекції, розташовані між початком і кінцем руху ціни. Рівні Фібоначчі відображають відсоток від загального руху тренда. Найбільш популярні рівні корекції – 23.6%, 38.2%, 50.0%, 61.8% і 76.4%. Найчастіше ціна, відштовхуючись від рівня підтримки або опору, повертається саме до цих значень. Ці точки вважаються найбільш сприятливими для входу на ринок в довгу позицію. Стоп-лосс при цьому виставляється по іншу сторону від рівня Фібоначчі.

Рівні руху ціни

Перший рівень – 23.6% – точка, в якій тренд з однаковою ймовірністю може або продовжити свій рух, або піддатися корекційного відскоку. Пробивши цей рівень, наступна зупинка буде на позначці 38,2%. Якщо вдасться витримати опір цього рівня, то ціна повернеться до попередніх 23.6%.

Подолання 50% ціни і рух в бік 61.8% – досить серйозне підтвердження, що веде до остаточної фази тренда, яка настає після подолання лінії опору на 61.8%. Після цього залишається тільки чекати досягнення позначки в 100% і розвороту тренда у зворотний бік.

Рівні за рамками руху ціни, розташовані, як правило, на позиціях 138.2% і 161.8%, називають рівнями розширення. За ним можна орієнтуватися в тому, куди піде ціна, це також кращі точки для виходу з ринку. Неважко помітити, що рівні з різницею в 100 одиниць повторюють рівні корекції.

Лінії Фібоначчі

Лінії Фібоначчі – настільки популярний у трейдерів інструмент, що використовується практично повсюдно. Як правило, саме на підході до цих рівнів обсяг ринку зростає. У цих умовах рівні Фібоначчі стають дійсно сильною підтримкою або опором. Успішно замінюють побудову сильних цінових рівнів. Пробій або відкат від однієї з ліній Фібоначчі традиційно провокує вибуховий ефект спрацьовування відкладених ордерів і з огляду на обсяг ринку, здатний вплинути на тренд в цілому.

Дуже важливо враховувати, що чим ближче ціна до рівня Фібоначчі, тим більш ймовірні спекулятивні скачки. Щоб не потрапити в цю пастку, краще почекати напрямку руху тренда.  Та відкривати позиції тільки після підтвердження напрямку тренда.

Розташування рівнів Фібоначчі не змінюється в залежності від обраного таймфрейма. Однак прогноз буде дійсним, якщо будувати його від більшого проміжку часу до меншого. Це дозволить помічати проміжні корекції, необхідні для формування повної картини поведінки тренда.

Нагадуємо, що ми раніше писали  Фігури та їх трактування

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Рейтинг
Поділитися: