StocX

Фігури та їх трактування

Фігури та їх трактування

Трикутники

Які фігури здатні формувати цінові графіки і що ці фігури означають?

Одна з найбільш частих фігур технічного аналізу є трикутник. Бувають висхідні, низхідні, симетричні. Залежно від типу трикутника можна говорити як про підтвердження тренда, так і про його швидкий розворот. Поява спадного (спрямованого вниз) трикутника на висхідному тренді – не привід для паніки. Як правило, ціна після виходу за межі фігури продовжує зростати. Відсутність висхідного тренда формування трикутника – сигнал того, що ціна все ж буде опускатися.

При появі трикутника на графіку краще зачаїтися і почекати його завершення. Непередбачуваність поведінки ціни в межах паттерна може негативно позначитися на фінансових результатах угоди. Досвідчені трейдери це знають і трикутник часто супроводжується зниженням обсягу торгів. Зате після його завершення обсяг торгів різко зростає, так як сформувалася тенденція, як правило, є досить стійкою і може принести прибуток.

 

Які фігури здатні формувати цінові графіки і що ці фігури означають?

Нагадаємо, що помітивши появу трикутника на графіку, краще зачаїтися і почекати його повного формування. Слідкуйте за обсягом торгів: якщо після загасання він раптово почав зростати, значить, фігура буде ось-ось пробита. При інтерпретації трикутників важливо враховувати напрям попереднього тренду. Без урахування цього чинника реєстрація симетричного трикутника (як на малюнку вище) не відобразить ніякої корисної інформації, так як в цьому випадку трикутник не дає чіткого передбачення поведінки ціни.

Висхідний трикутник – фігура досить рідка, вона однозначно говорить про позитивні зміни в ринку. Після її повного формування можна чекати підвищення ціни на актив. При цьому те, яким був тренд до утворення висхідного трикутника – зростаючим чи спадаючим – ситуація не змінюється: чекайте ріст.

 

Прямокутник

Прямокутник – фігура, що підтверджує тренд. Формується досить довго – від декількох тижнів до декількох місяців. Прямокутник також називають ринковим коридором, обмеженим лінією опору зверху і лінією підтримки знизу. Аналізувати цей патерн необхідно, спостерігаючи за показниками обсягу торгів. Так як усередині коридору ціна може скакати абсолютно непередбачувано,  саме це обсяг торгів підкаже, в який бік вона рушить після завершення графічної моделі. При висхідному тренді і зі збільшенням обсягу торгів можна сміливо говорити про те, що ціна і далі буде рости.

Ромб

Цю фігуру також часто називають «ромб» або «діамант». Як правило, модель формується на висхідному тренді і сигналізує про швидкий розворот. Відмінною рисою фігури служить звуження і розширення діапазону коливань ціни активу і паралельні лінії підтримки і опору, що в підсумку і формує ромб на графіку. Пробій лінії підтримки правої гранню ромба служить сигналом до продажу.

«Діамант» прекрасний тим, що дозволяє прорахувати, до якої межі буде падати ціна активу. Щоб обчислити цей показник, потрібно від рівня правого пробою (точки, в якій ціна проходить через лінію опору) відкласти дистанцію, рівну висоті ромба. Графічно це відображено на малюнку. Спробуйте попрактикуватися і перевірити «діамантову» гіпотезу на практиці.

Вдалих торгів!

Нагадуємо, що ми раніше писали  8 простих способів мотивувати себе день за днем

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Рейтинг
Поділитися: