фундаментальний

Що таке фундаментальний аналіз

У цій статті я хочу приділити увагу фундаментальному аналізу.

Настав час розібратися з тим, чи потрібно взагалі його використовувати для аналізу ринку?

Розпочнемо з того, що фундаментальний аналіз, називається так неспросто. Як ви вже здогадалися, назва цього аналізу грунтується на слові «фундамент». Тобто має на увазі під собою аналіз чогось базового.

За своєю суттю фундаментальний аналіз являє собою оцінку ринкової ситуації з точки зору політики та економіки. Тобто використовуючи фундаментальний аналіз, ви аналізуєте новини, події, що відбуваються у світі, очікування економістів, макроекономічні показники і так далі.

Прихильники фундаментального аналізу вважають, що саме новини, події, економічні показники рухають ринком і в першу чергу цінами фінансових інструментів.

Не будемо зараз обговорювати, чи праві вони чи ні. Суть зараз не в цьому. Скажу тільки одне — будь-який вид аналізу має право на життя, головне правильно його застосовувати. І абсолютно не важливо, що це — фундаментальний аналіз або технічний.

Використовуючи фундаментальний аналіз, ви повинні постійно бути в курсі всіх подій та новин і на підставі цієї інформації робити висновки щодо майбутнього руху ринку.

Як правило, трейдери, які торгують за принципами фундаментального аналізу, використовують великі таймфрейм. Це логічно, оскільки деякі новини і події не роблять блискавичного впливу на ціну. А можуть впливати на неї тільки в довгостроковій перспективі (за виключення, звичайно ж, форс-мажорних подій, типу Фукусіми в 2011 році).

Звичайно, зараз ви можете згадати про скальперів і заперечити мені: «Як це? На великих таймфреймах!? Он скальпери чекають виходу новин в 16:30 і заробляють на тікових графіках».

Ваше зауваження буде доречним, але не зовсім вірним. Скальпери чекають новин не для того, щоб проаналізувати їх і визначитися з напрямком ринку. Вони чекають цей час для максимальної ліквідності, яка їм і дозволяє заробляти. Найголовніше при цьому – заробляти швидко.

Фундаментальний аналіз близький, як правило, інвесторам, які вкладають свої гроші на тривалий термін.

Варто сказати, що фундаментальний аналіз – це не тільки аналіз новин. Це і аналіз звітності компаній-емітентів, тобто аналіз прибутків та збитків компаній, темпів зміни основних показників економічної діяльності.

Це дозволяє інвесторам оцінити потенціал розвитку компанії. Тим самим визначити, чи можуть акції компанії продемонструвати солідне зростання.

Так що, як бачите, і в цьому виді аналізу не все так просто і легко. Заперечувати його спроможність не варто. Він просто може не підходити вам за стилем торгівлі, але від цього фундаментальний аналіз не втрачає своєї значимості.

На біржі все індивідуально. Трейдер підбирає для себе найбільш підходящі методи аналізу з урахуванням своєї торгівлі, свого розвитку і свого характеру. Тому обирайте методи аналізу, прислухаючись тільки до себе.

Правильного вам вибору!

Нагадуємо, що ми раніше писали Що людині може дати торгівля на біржі

Поділитися: