ICO

Особливості маркетингу проектів ICO

Ділимося з читачами спостереженнями зі зміни особливостей просування ICO-проектів за останній рік. Спостерігаємо за ринком ICO з квітня 2017 року, тобто з самого початку його зростання і хочемо поділитися своїми спостереженнями про зміни в стратегіях і інструментаріях маркетингу проектів.

 

Літо 2017 року. Хайп

Новини про чергові рекордні ICO-збори обговорювали спочатку в інтернеті, а потім і в курилках офісів, ресторанах. EOS – більше $ 700 мільйонів! Tezos – більше $ 232 мільйонів! FileCoin – $ 205 мільйонів, Bancor – більше $ 150 мільйонів, Status – понад $ 100 мільйонів … Причому такі суми часом збиралися за 2-3 години.

Цей період був відзначений словом «хайп». Особливо, що стосувалося ICO і криптовалюти взагалі. Не було ніяких правил, все відбувалося вперше і стрімко. Як і за часів приватизації, будь-які методи були гарні – «бери і тікай», блокчейн тобі в допомогу.

Здавалося, ось він – чудовий новий світ! Кожен IT-підприємець на мить задумався: «А може і мені провести АйСіО? Хоча б на парочку мільйончиків! ».

Маркетингові особливості періоду:

 • Простий лендінг.
 • Зоряна команда і імениті едвайзери.
 • PR – наше все. Головне – голосно заявити про супер продукти на блокчейні.
 • Оптимістичний RoadMap, фантастичні темпи зростання в WP.
 • Продукту як такого не існує ні на стадії MVP, ні в будь-якому іншому вигляді. Продуктової команди часто теж немає.
 • Як правило, немає кабінетів користувача і трекінгу інвестицій. Адреси гаманців для зборів публікуються прямо на титульній сторінці.
 • «Must have» -каналами маркетингу ICO стають BitcoinTalk, Facebook, Medium, Telegram.
 • Крипто-новинні сайти і лістинги ICO б’ють рекорди відвідуваності. Ще швидше зростають ціни на рекламу на даних майданчиках.
 • Баунті-програми на піку популярності і ефективності.
 • Зростає CPM-мережа CoinTraffic.
 • Ефективність маркетингових витрат не вимірюються взагалі або вимірюється по факту.

Осінь-зима 2017 року. Формування ринку

У цей період кількість ICO зростає в рази, але при цьому падають відсотки успішних ICO і середня сума збору. На графіку видно, як зростає кількість ICO і збори, які в грудні вже б’ють рекорди.

В цілому ICO стають більш «професійними» і якісними, з’являються кабінети користувачів, трекінг закупівель, ICO-проекти починають закуповувати трафік на Facebook, Google і Twitter.

Разом з тим середній чек і середня сума збору падають через різке зростання курсу біткоін, звідси небажання інвестувати в криптовалюту, так як набагато вигідніше її просто «холдити» і отримати в результаті + 40% в місяць. І це була правильна стратегія для тих, хто не інвестував, незважаючи на те, що були і успішні ICO-компанії.

 

Маркетингові особливості періоду:

 • Залучення великих інвесторів і фондів через Road Show.
 • Залучення середніх і дрібних інвесторів через рекламні компанії на Facebook, Google, Twitter і так далі. Агресивний ремаркетинг.
 • Подальше зростання вартості розміщення на медіа-майданчиках. Найефективніші з них – лістинги та календарі ICO.
 • Баунті-компанії стають набагато менш ефективними. Але це не точно!
 • З’являються ICO-агентства, які роблять «ICO під ключ».

2018 рік. Рекламу ICO – заборонити, не можна помилувати.

У лютому індустрія в практично шоковому стані після довгого і плавного зростання, за мірками криптовалют: за місяць біткоін втратив в ціні $ 10,000.

 

Прийнято вважати, що як тільки курс біткоіна падає, весь ринок ICO терпить крах, але це зовсім не так. При падінні біткоіна зростання кількості ICO триває і від курсу біткоіна ніяк не залежить, а число вакансій в крипто-проектах зростає обернено пропорційно курсу: це видно на скріншоті нижче.

ICO месенджера Telegram (TON), який зібрав в результаті $ 1.7 мільярда, став самим епічним за всю історію. Хоч його і не можна назвати класичним ICO, воно не було криптовалютним, до оплати приймалися тільки фіатні гроші, а інвесторами могли стати тільки великі фонди і професійні приватні інвестори, готові пройти процедури KYC / AML і вкласти від $ 10 мільйонів.

Бан Реклами ICO і крипти: Facebook оголосив про заборону реклами ICO і крипти 30 січня, Google в березні оновив правила розміщення і заборонив рекламу криптовалют з червня 2018 року, окремо акцентувавши увагу на ICO; за ними послідували Twitter і MailChimp.

Досвідчені маркетологи та SMM-щики ці заборони обходять і рекламують ICO побічно, через просування «продукту», але ефективність такої реклами помітно нижче.

Маркетингові особливості періоду:

 • Заборона реклами ICO в Facebook і Google.
 • Аналітика, метрики, детальний трекінг інвестицій по каналах.
 • Зростає вплив партнерських мереж – нових каналів ICO-маркетингу.
 • Зростає відсоток просування в B2B: частка фондів в інвестиціях стає більше.
 • Ринок крипто-проектів стає незалежним від курсів криптовалют, значення валют йде на другий план. Назад дороги немає, блокчейн і криптовалюта залишаться з нами надовго в тому чи іншому вигляді.

Просування ICO зараз?

Аналізуйте і вимірюйте канали трафіку, рахуйте витрачені гроші і їх ефективність.

Відправляйтеся в роад-шоу для залучення VIP-інвесторів та фондів. Давайте інтерв’ю, виступайте на конференціях, ведіть блог або колонку – розповідайте потенційним інвесторам про свій проект усіма можливими засобами.

Виберіть правильну юрисдикцію. Якщо ви рішуче хочете залучити великих інвесторів, то Швейцарія буде самим вдалим вибором. Більш бюджетні та популярні варіанти – Сінгапур і Острів Мен. Не економте на юристах.

З урахуванням масових заборон на рекламу ICO просування зводиться до пошуку лазівок,  співпраці з тематичними партнерськими мережами і побудови сильної ком’юніті навколо проекту.

Нагадуємо, що ми раніше писали  Фігури та їх трактування

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Поділитися: