StocX

Соціальна масштабованість – ключова ідея криптоіндустрії

Соціальна масштабованість – ключова ідея криптоіндустрії

Ще зовсім недавно до системи блокчейн багато хто ставився з невпевненістю, вважаючи, що це чергова сумнівна  технологія. Однак роки йдуть, а блокчейн швидкими темпами проникає в усі сфери нашого життя, раз по раз доводячи, що майбутнє саме за ним. Але якщо ви думаєте, що розвиток системи блокчейн пов’язаний виключно з технологічними і економічними потребами людства, то це не так. У цій статті ми розповімо, чому виникнення системи блокчейн цілком закономірно і з точки зору еволюції як такої. Соціальна масштабованість – ключова ідея криптоіндустрії.

Джерела соціальної масштабованості

Для того щоб довести співзалежність системи блокчейн і еволюції, нам необхідно повернутися на кілька тисячоліть назад, до джерел формування людського соціуму і процесам, пов’язаних з розвитком цивілізації.

Спостерігаючи за поведінкою стадних приматів, британський антрополог Робін Данбар виявив залежність між рівнем розвитку неокортексу (нової кори) великих півкуль головного мозку приматів і розміром їх зграї. Після цього він оцінив розвиток людського мозку і запропонував оптимальний розмір людської громади. Подальші дослідження поселень лише підтвердили його гіпотезу – їх розміри коливаються в припущеному Данбаром діапазоні і складають від 100 до 230 осіб.

На початку нашої історії саме це число стало гранично можливою кількістю людей, здатних на спільну координацію дій, контроль над загальними ресурсами і війну з недругами. Саме ця якість визначила подальше вимирання неандертальців, стрімку еволюцію і загальнопланетарне розселення Homo Sapiens.

Багатьох пізніше цей найважливіший навик привів до соціальної масштабованості, явищу, описаного Ніком Сабо, знаменитим ученим в галузі інформатики, криптографії, а також в сфері права, відомим своїми дослідженнями smart-контрактів і криптовалют. Соціальна масштабованість – це те, як і в якій мірі учасники можуть думати і взаємодіяти з об’єднанням і з іншими його учасниками, і то, як зростає кількість і різноманітність учасників в цьому об’єднанні. При цьому обмеженість тут залежить виключно від людських, а не від технологічних або матеріальних ресурсів.

Вся подальша людська еволюція пов’язана з розширенням цієї властивості. Одним з найважливіших інструментів соціальної масштабованості стали розмовна та письмова мова, а також культура, що дозволяє прогнозувати поведінку інших учасників.

Технології як природний наслідок еволюції

Ще одним важливим фактором, який серйозно збільшив соціальну масштабованість, стала подвійна бухгалтерія. До цього інформація про проведену транзакції зберігалася централізовано, однією стороною, що полегшувало запис боргів. Подвійна бухгалтерія дозволяє мати справу з контрагентом, яким ви довіряєте менше, адже у вас залишається власна незмінна копія даних транзакції. З цього економічного феномена останніх років випливає ще один необхідний компонент подальшої соціальної зміни  – мінімізація довіри. Тепер вам не потрібно довіряти вашому партнерові або контрагенту для укладення угод, адже ви просто можете заздалегідь укласти договір, а в разі невиконання зобов’язань – звернутися до суду.

Саме ця можливість здійснення спільних дій привела до стійкого зростання соціальної масштабованості. «Це глибоко помилкове кліше, постійно повторюване з усіх кафедр і в промовах всіх видатних людей про те, що нам слід культивувати в собі звичку думати про те, що ми робимо. Насправді все в точності навпаки. Цивілізація розвивається за рахунок збільшення числа важливих операцій, які ми можемо виконувати, не думаючи про них », – сказав з цього приводу англійський математик і філософ Альфред Норт Уайтхед.

У більшості випадків соціальні інститути, які користуються найбільшою довірою людей, такі як ринок, залежать від довіри його учасників. Ці інститути, в свою чергу, гарантують безпеку і реалізують необхідні учасникам контракти. Сучасні технології можуть лише частково усунути деякі з вразливостей, наприклад, зменшити необхідність або ступінь ризику довіри іншим людям. Інститутів, які повністю виключають необхідність довіри, на даний момент немає.

Революція системи блокчейн

Так як же пов’язана соціальна масштабованість і когнітивно обумовлена ​​обмеженість природних соціальних зв’язків людини з криптовалютами? Всі ми знаємо історію криптовалюти біткоін. У 2009 якась людина або група осіб під ніком Сатоши Накамото створили саму соціально масштабовану валюту в історії людства. Непідвладну ні регуляторам, ні поліції,ні юристам, ні банкірам.

Так чи інакше, несерйозно ставитися до  системи блокчейн вже навряд чи стане хоч одна розсудлива людина. А вже наскільки великими стануть зміни, пов’язаними з системою і які саме сфери нашого життя вони торкнуться – покаже час.

Нагадуємо, що ми раніше писали Найдивніші криптовалюти

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Рейтинг
Поділитися: