індикатори

Індикатори технічного аналізу. Навіщо стежити за обсягом торгів?

Будь-яка динаміка ціни активу чітко  рухається за трендом і має свої пояснення. І якщо проаналізувати показники попиту та пропозиції, події минулого і прогнози на майбутнє, поведінку ціни можна передбачити. Досягати максимальної точності прогнозів трейдерам допомагають індикатори технічного аналізу, яких за час розвитку фінансових ринків з’явилося чимало. Зупинимося на найважливіших.

Volume (Об’єм)

Індикатор Обсягу – інструмент технічного аналізу, що дозволяє відстежувати кількість угод, укладених трейдерами за певний інтервал часу. Зелені і червоні стовпчики на графіку вище є показниками обсягу угод: червоні сигналізують про зниження обсягу, зелені – про його зростання.

Аналізуючи обсяг угод на тлі графіка руху ціни, можна підтвердити силу тренду або виявити його слабкість і передбачити розворот цін. Якщо ціни підвищуються і обсяг торгів зростає, констатуємо тренд биків. Зростання обсягу торгів в разі зниження цін говорить про ведмежий тренд.

Запам’ятайте ряд простих правил:

  • Індикатор обсягу має тенденцію до сильних стрибків.
  • Чим вище обсяг кількості укладених угод, тим вище динаміка курсу.
  • Впевнений тренд підтверджується односпрямованим зростанням обсягу і ціни. Якщо ціни ростуть – купуємо активи, ціни падають – продаємо.
  • Зниження обсягу може сигналізувати про розворот тренду.
  • Зниження обсягу торгів при пробої може говорити про неправдивий сигнал ринку, зростаючий обсяг в цьому випадку, навпаки, підтверджує тенденцію.

Зигзаг

Допоміжний індикатор, що аналізує вищі і нижчі точки курсу криптовалют і дозволяє визначити правильні точки входу в ринок.  Дрібні коливання просто не беруться до уваги: ​​лінії з’єднують вищі і нижчі точки графіка ціни безпосередньо. Зигзаг показує глобальні ринкові рухи, але при цьому він лише фіксує ці зміни в минулому, не даючи прогнозам на поведінку ціни в перспективі.

RSI (Relative Strength Index)

RSI, або індекс відносної сили, показує найбільшу ефективність в умовах бічного тренду. При активній динаміці курсу RSI може давати некоректні дані. Такі індикатори технічного аналізу називаються осцилятори і застосовувати їх необхідно з обережністю. Алгоритми індикатора аналізують цінові зміни і дозволяють оцінити перепроданність або перекупленність того чи іншого активу, а отже, прогнозувати виникнення бичачого або ведмежого тренду.

Зовні індекс RSI є ламаною лінією зі значеннями від 0 до 100. Індекс RSI нижче 30 говорить про перепроданості, вище – про перекупленності, що рано чи пізно призведе до зниження ціни.

Навіщо стежити за обсягом торгів?

Один з найпотужніших і точних інструментів технічного аналізу – індикатори обсягу торгів. Налаштувати цей індикатор можна на всіх майданчиках, які використовуються аналітиками, це один з базових показників, на які орієнтуються трейдери при спробах спрогнозувати рух ціни криптоактивів.

Суть будь-якого ринку полягає у взаємодії попиту і пропозиції. Саме ці показники визначають, скільки буде коштувати той чи інший криптоактив. Індикатор обсягу торгів відображає кількість угод щодо криптовалют за певний інтервал часу, тобто фактично фіксує стабільність інтересу до монети, його підвищення або спад.

Зверніть увагу, як стовпчики індикатора обсягу торгів «грають» зі свічками на ціновому графіку вище. Як тільки курс біткоін наближається до лінії підтримки (а то і пробиває її) і натякає на подальший ріст, інтерес до його купівлі зростає, обсяг торгів різко збільшується, що автоматично тягне за собою підвищення вартості криптовалюти. Тут важливо розуміти, що не ціна диктує правила поведінки обсягу, а навпаки, вартість активу є похідною від обсягу ринку. Обсяг завжди йде попереду. Спочатку змінюються показники обсягу, слідом реагує ціна.

Візьмемо приклад зростаючого тренду, коли інтерес до активу з боку покупців раптово падає, в першу чергу, графік зафіксує зниження обсягу торгів і лише як наслідок – зміна цінової тенденції і можливий розворот тренду. До слова, зниження обсягу торгів далеко не завжди тягне за собою розворот тренду.

Як підтверджує індикатор, обсяг торгів може бути використаний при аналізі цінових моделей. Інтерпретуючи ту чи іншу модель ціноутворення, трейдер очікує, що її завершення буде супроводжувати підвищення показника Volume.

Важливий показник обсягу і при оцінці стабільності ліній підтримки і опору. Чим стабільніша рівень підтримки, тим вище в цей момент обсяг торгів. Якщо ж при формуванні нижньої цінової лінії обсяг торгів був не особливо значним, значить цю лінію при нагоді пробити буде не так складно.

Куди цікавіше розглядати показник Volume не тільки у вертикальному зрізі графіка (по відношенню до свічки), але і в горизонтальному. Спостерігаючи за цим індикатором, ви помітите, як легко, орієнтуючись на нього, можна визначати реальні рівні підтримки і опору, а також робити висновки про стабільність поточного цінового тренду. Освоївши інструмент технічного аналізу та обсягу торгів, ви отримаєте ряд переваг в торгівлі.

Нагадуємо, що ми раніше писали Пампи і дампи

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Поділитися: