Інтернет-трейдинг. Як і скільки заробляють з його допомогою?

Інтернет-трейдинг приваблює своєю технологічністю і інтерактивністю, можливістю заробити і бути присутнім на різних біржових і позабіржових ринках. Що ж являє собою інтернет-трейдинг, як з його допомогою працювати і заробляти і що потрібно для досягнення успіху? Ми постаралися відповісти на всі ці питання і скласти повне уявлення про інтернет-трейдинг.

Що таке інтернет-трейдинг

Коли мова йде про інтернет-трейдингу, то мається на увазі можливість здійснювати операції з усіма видами активів (валюти, акції, метали, криптовалюта, облігації, ф’ючерси та інші) на різних позабіржових майданчиках і біржах через мережу. Основними перевагами інтернет-трейдингу є:

  • швидкість здійснення операції;
  • оперативність реалізації рішення про купівлю / продаж;
  • зручність в отриманні інформації і в оформленні угоди;
  • широка варіабельність в інструментах аналізу і в застосуванні різних торгових стратегій.

Також цей вид торгівлі на біржі при грамотній роботі трейдера може приносити йому пристойний дохід або послужити фундаментом для побудови власного бізнесу. Слід зазначити, що відстежувати свої торгові позиції, рух коштів, а також новини ринку і котирування в інтернет-трейдингу можна в режимі реального часу. Якщо говорити про мінуси – то це, звичайно, незважаючи на технічну зручність і швидкість виконання операцій, серйозний інтернет-трейдинг вимагає до себе великої уваги, а відповідно, і часу, проведеного біля комп’ютера.

Як заробляють за допомогою інтернет-трейдингу?

Принцип заробітку за допомогою інтернет-трейдингу на біржі, простий. Якщо сказати спрощено, трейдеру необхідно придбати цінні папери або валюти (включаючи криптовалюти) в момент, коли їх ціна низька, і продати їх, коли вони дорожчають, а на різниці отримати прибуток. Як правило, подібний навик приходить до трейдера з часом, і чим більше досвід і знання, тим успішніші угоди і вищий прибуток. Щоб розуміти ринок і прогнозувати його подальшу поведінку професіонали проводять технічний і фундаментальний аналізи:

  • Технічний аналіз. Він являє собою аналіз ситуації за допомогою графіків і індикаторів. Цей тип прогнозування дозволяє зрозуміти, в який момент часу здійснювати покупку а коли продаж.
  • Фундаментальний аналіз ринку. Даний тип прогнозування цін здійснюється за рахунок порівняння фінансових показників діяльності компаній, фундаментальних новин з тієї чи іншої країни. Цей тип аналізу підказує, валюту якої країни або акції якої компанії купувати або продавати.

Саме від якості проведеного аналізу і залежить підсумковий заробіток на ринку.

Системи інтернет-трейдингу

Отже, що ж таке системи інтернет-трейдингу і навіщо вони потрібні? Основні функції подібних електронних торговельних платформ – це: оперативне котирування фінансових активів, їх обробка та аналіз, можливість самостійного укладання угод, можливість встановити заявку на стоп-лост і тейк-профіт.

За допомогою таких систем завжди можна переглянути цінові графіки, ознайомитися з існуючим станом справ і провести технічний аналіз. Самодостатнє програмне забезпечення для маржинальної торгівлі (в тому числі і через веб-інтерфейс) є також чимось на зразок «персонального офісу» для трейдера, де можна побачити стан портфеля, переглянути історію угод і т.д. Що стосується встановлення заявки на стоп-лост і тейк-профіт, то важливість цієї функції важко переоцінити. Наприклад, можна закріпити в системі задачу: продати EUR за USD, коли ціна цієї пари подорожчає на 10 центів. В результаті система інтернет-трейдингу буде регулярно відстежувати і збирати всю інформацію по парі «EUR-USD», і як тільки ціна досягне бажаного рівня, продасть за тою ціною, якуви вказали. На перший погляд здається, що це чарівна програма, яка працює за трейдера і може приносити йому гроші. Це не так! Системи створені з метою допомогти і полегшити роботу інвестора, але ніяк не для того, щоб приймати рішення за нього. Тому, трейдери завжди повинні відстежувати роботу системи і по можливості її коригувати. Що стосується самих програм, то найбільш відомі з них це біржі, що надають доступ в браузерах.

У чому секрет успішного інтернет-трейдингу?

Прийнято вважати, що інтернет-трейдинг – заняття для «запеклих» інвесторів, адже для успіху потрібні не тільки інтернет і стартовий капітал, а ще спеціальні знання, навички. Інтернет-трейдинг для початківців існує. Треба просто набиратися досвіду, вчитися і не йти на необдуманий ризик. Пам’ятайте, що успіх багато в чому залежить від вашої готовності вчитися. Як правило, великі компанії надають послуги з навчання інтернет-трейдингу – це різні навчальні програми, семінари та демо-рахунки. Якщо ви новачок в трейдингу, почніть з навчання торгівлі на валютній біржі. Це найбільш спокійний і передбачуваний ринок.

Торгувати з прибутком 10%, але стабільною, – краще, ніж чергувати надприбутки і збитки. Ознака успішності трейдера – саме стабільність його доходу, як і у будь-якого професіонала.

Нагадуємо, що ми раніше писали
9 корисних порад, які допоможуть жити краще в новому році

Поділитися: