StocX

Криптотрейдинг або Майнінг: Що вигідніше?

Криптотрейдинг або Майнінг: Що вигідніше?

Криптовалюти надають безліч можливостей для отримання додаткового доходу. У міру зростання їх вартості зростає і число учасників цієї спільноти. Способи заробити на криптовалютах можна розділити на два основних напрямки – це трейдинг і майнінг криптовалютами. Розглянемо всі переваги і недоліки кожного з них.

Майнінг

Коли Bitcoin тільки з’явився, існувало декілька криптовалютних бірж, а брокери не надавали доступ до торгівлі цими інструментами. Єдиною можливістю монетизувати свій інтерес до криптовалют був майнінг. Ентузіасти вірили в потенціал Bitcoin, бачили зростання його курсу – нехай і незначний в порівнянні з ралі 2017 року – і купували спеціальне обладнання для майнінга.

Нагадаємо, що за задумом творців криптовалют кожен учасник мережі, що допомагає обробляти транзакції, може розраховувати на винагороду.

Однак з часом розмір винагороди зменшується, а число майнерів постійно збільшується. Це призводить до зростання конкуренції і справжньої “гонки”.

З тих пір як був відкритий спосіб майнити за допомогою GPU і спеціальних ASIC, продуктивність пристроїв збільшилася в мільйони разів. Паралельно з цим ріс і мінімальний поріг входу в цю сферу.

Для покупки техніки, яка буде приносити відчутний дохід, потрібно кілька десятків тисяч доларів, а також терпіння: черга з бажаючих приєднатися до майнінга може розтягнутися. Не варто забувати і про щомісячні витратах на електроенергію.

Звичайно, головна перевага майнінга – отримання відносно стабільного доходу на криптовалютах, особливо якщо ви працюєте в майнінг-пулі. Але дохід, виражений в фіатних грошах, буде постійно «плавати» разом зі зміною курсу криптовалют.

Аналітики регульованого брокера Remsen Global вважають, що саме зниження доходу при падінні котирувань Bitcoin – основна причина, чому майнер переходять на криптотрейдинг.

Коротка інструкція по майнінгу:

  • Купівля та підключення обладнання, налаштування інтернету.
  • Установка спеціалізованого ПЗ і вступ в майнінг-пул.
  • Відстеження працездатності системи і внесення коригувань.

Криптотрейдинг

Трейдинг криптовалют передбачає відкриття спекулятивних угод на купівлю або продаж монет по відношенню один до одного або до фіатних коштів.

Найпростіший приклад – це купівля Bitcoin практично в будь-який момент 2017 року і його подальший продаж. З січня ціна головної криптовалюти світу неухильно росла, так що угода була б закрита в плюс.

Якщо для майнінгу потрібне спеціальне обладнання, то в цьому випадку вам потрібен лише капітал на торговельному рахунку. Правда, з огляду на наявність кредитного плеча і дрібного лота, наприклад, у брокера Remsen Global, почати працювати можна з меншою сумою – для купівлі Bitcoin потрібно мати не $ 8000, а $ 1000.

Плюс трейдингу полягає в тому, що ви отримуєте доступ до безлічі криптовалют, в той час як майнінг найчастіше орієнтується на один токен, який пізніше, при необхідності, можна обміняти на інший.

Згадайте: під час негативних новин з Китаю трейдери заробляли, відкриваючи короткі позиції, тоді як майнери опинилися в неприємному становищі і в поспіху обмінювали Bitcoin.

Дуже популярно стає купувати і тримати різні криптовалюти до тих пір, поки вони не виростуть хоча б в два рази. У цьому є певний сенс, оскільки не приходиться витрачати багато часу на часте відкриття угод, а дохід буде в середньому вищий, ніж від майнінга.

Коротка інструкція по трейдингу:

  • Вибір брокера для роботи і відкриття торгового рахунку.
  • Установка терміналу для здійснення угод.
  • Внесення коштів на торговий рахунок і відкриття перших угод.

Якщо ви хочете заробити на криптовалютах, вам будуть потрібні послуги брокера. Наприклад, ви можете звернутися до регульованого брокера Remsen Global, який забезпечує захист рахунків трейдерів на суму до 20 тисяч доларів.

 

 

Рейтинг
Поділитися: