StocX

Лінії тренду, підтримка і опір

Лінії тренду, підтримка і опір

Лінії тренду – наочний інструмент технічного аналізу, що дозволяє найпростішім чином продемонструвати, в якому напрямку рухається ціна того чи іншого фінансового інструменту.

Теорія Доу, на якій базується весь технічний аналіз, передбачає, що як би не поводилася , вона завжди буде знаходитися в тому чи іншому тренді. Якщо ціна рухається більш – менш рівно і тримається в одному і тому ж діапазоні, не демонструючи ні зростання, ні падіння, такий тренд називається бічним, або флетом. В рамках флету можливі незначні коливання ціни. За якими досвідчений трейдер може передбачити момент виходу з бічного тренда і перехід до зростання або падіння вартості активу.

Для зростаючого, або «бичачого», тренду характерною є поява ряду висхідних максимумів. Кожен новий пік повинен бути вище попереднього. Відповідно, «ведмежий» спадний тренд демонструє точки провалу (цінового мінімуму).  Кожна наступна з яких буде нижчою за попередню.

Лінію тренду можна побудувати за двома точками мінімуму або максимуму, при цьому обов’язкова третя, яка підтверджує. Чим більше точок формують лінію тренда, тим впевненіше і стабільніше сам тренд. Точки побудови не повинні знаходитися дуже близько один до одного в тимчасовому таймфреймі. Інакше напрямок трендової лінії буде не зовсім коректним. Зверніть увагу, що лінія висхідного тренда будується під графіком, а спадного – над ним.

Трендова лінія дозволяє з впевненістю констатувати, що далі ціна буде рухатися в заданому напрямку. Слід враховувати і кут нахилу на лінії тренду – його сталість говорить про стабільність тенденції. Зміна кута лінії тренду називають прискоренням або уповільненням руху ціни. Чим більше кут, тим тренд стрімкіший.

Лінія, що проходить через цінові мінімуми називається лінією підтримки. Як тільки ціна її досягає, вона знаходить там підтримку ринку і відштовхуючись, знову прагне нагору. Лінія, що з’єднує цінові максимуми – лінія опору. Той рівень, вище якого вартість активу поки не підніметься.

Якщо ціна пробиває лінію підтримки або опору – це явний сигнал до порушення тренду.

Лінії тренду – класичний інструмент технічного аналізу. Однак і «бики» і «ведмеді» навчилися використовувати їх в своїх інтересах, розставляючи пастки, в які потрапляють їх противники і більшість ринкового  «натовпу». Ці моменти характерні проривом лінії підтримки і опору. А потім різкою зміною тренду в протилежному напрямку.

Нагадуємо, що ми раніше писали  Фігури та їх трактування

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Рейтинг
Поділитися: