StocX

Що таке маржинальна торгівля криптовалютами

Що таке маржинальна торгівля криптовалютами

Маржинальна торгівля – це один з видів спекуляцій з криптовалютами, здійснюється за допомогою позикових коштів, в процесі торгівлі на біржі.

Маржинальна торгівля на біржі стала реальністю завдяки існуванню ринку кредитування. Завдяки послузі кредитних позик трейдери відкрили для себе можливість інвестування великих обсягів в монети. В результаті трейдери отримують більш високий прибуток від проведення операцій. Кредитні позики надаються біржою.

На сьогодні ринок криптовалют не має фіксованих ставок на кредитування. Формування вартості за використання залежить від попиту і пропозиції на монету в певний момент часу.

Ризики маржинальної торгівлі

Маржинальна торгівля надає можливість трейдерам відкривати позиції з кредитним плечем.

Кредитне плече являє собою співвідношення між позиковим капіталом, що надається біржою і власними коштами.

Наприклад, якщо трейдер відкриває маржинальну позицію з кредитним плечем 1: 2, а базовий актив виростає на 10%, то його сукупний дохід завдяки встановленому плечу складе 30%.

Варто враховувати, що при використанні маржі трейдер зобов’язаний заплатити відсотки на суму позики, а також комісію за відкриття угоди на біржі. Крім можливого додаткового заробітку існують певні ризики втрати. Тому в разі понесення збитків від угоди біржа вправі закрити операцію без згоди трейдера.

Торгові поради по маржинальній торгівлі

Рекомендації:

  • При використанні маржинальної торгівлі слід дотримуватися чітких правил управління ризиками. Страх, жадібність і паніка – одні з найбільш частих людських рис, що призводять до втрат. Для початку краще брати невеликі позики, мінімізуючи коефіцієнт і тим самим зменшуючи ризики.
  • Крім визначення рівнів закриття позицій необхідно також встановити стоп-лосс. Це допоможе зберегти частину коштів, у разі якщо в процесі торгівлі щось піде не так.
  • Не варто забувати, що криптовалютні монети являють собою активи з підвищеною волатильністю. У зв’язку з цим рекомендується відкривати короткострокові торгові позиції. Якщо на короткострокових позиціях маржинальна застава здаються незначною, то в довгостроковій перспективі вона може становити кругленьку суму.
  • Торгуйте знайомими криптомонетами. Перш ніж приступати до маржинальної торгівлі тієї чи іншої монети слід розібратися з тим, які чинники впливають на її вартість і рух ціни в цілому.
  • Перш ніж брати позику зважте всі за і проти. Маржинальна торгівля має сенс лише в разі виправданого заробітку, наприклад, при стрімкому зростанні криптовалюти або наявності явних передумов до цього (новини, запуск перспективного проекту і т.д.).

Висновок

У разі, коли трейдер вміє об’єктивно оцінювати реальну ринкову ситуацію і оперативно прогнозувати цінові тенденції, маржинальна торгівля послужить хорошою можливістю для отримання понад очікуваного доходу, при цьому не вкладаючи значних коштів. Використовуючи цей інструмент, необхідно бути досить обережним і дуже серйозно підійти до вивчення механізму роботи ринку. Не забувайте, торгувати потрібно з розумом, – лише тоді прибуток не змусить себе довго чекати.

Нагадуємо, що ми раніше писали Топ 3 біржі криптовалют з кредитним плечем

Рейтинг
Поділитися: