StocX

Самомотивація або як мотивувати себе

Самомотивація або як мотивувати себе

У вас немає бажання працювати або приступити до виконання важливого завдання?

Нижче ви познайомитеся з декількома прийомами подолання низької мотивації. Виконуйте дані рекомендації послідовно. Це важливо.

Крок 1: Опишіть бажаний результат

Опишіть декількома словами, що потрібно зробити. Здійснити продаж, навчитися говорити англійською, познайомиться з потрібною людиною.
Це повинно бути завершене дію з конкретним результатом. Мозок людини не сприймає абстрактних, розмитих бажань. Це важливий крок, якщо хочете зрозуміти як мотивувати себе.
Час виконання: 1 хвилина.

Крок 2: Уявіть майбутній результат

Закрийте очі і уявіть досягнення результату. Прокрутіть в своїй уяві короткометражний фільм. Ви в головній ролі. Дивіться на все, що відбувається очима очевидця. І в швидкому темпі пройдіть всі події, починаючи з цього моменту до моменту досягнення бажаного результату. Саме того результату сформульованого в декількох словах на першому кроці.
Це дозволить побачити ланцюжок дій потрібних для отримання результату.
Час виконання: 5 хвилин.

Крок 3: Уявіть, з чого все почалося

Закрийте очі і уявіть, з чого починався ваш шлях. Прокрутіть в своїй уяві такий же короткометражний фільм. Ви в головній ролі. Дивіться на все, що відбувається очима очевидця. І в швидкому темпі пройдіть всі події, починаючи з дитинства і до цього моменту. Побачивши як багато ви вже встигли зробити, визнавайте свої успіхи сказавши «Який я молодець, я стільки вже досяг.»
Це дозволить вам побачити, як багато ви досягли за своє життя саме в цій справі. Ця вправа схожа на попередню, тільки тепер ви уявляєте не майбутнє, а свої минулі успіхи.
Час виконання: 5 хвилин.

Крок 4: Напишіть список всіх кроків

Візьміть аркуш паперу і напишіть список всіх кроків потрібних для досягнення результату. Після цього на новому аркуші паперу розбийте кожен крок ще на кілька кроків. Вам потрібно ділити кроки настільки щоб кожен з пунктів списку відповідав простій дії на 1 – 2 години безперервної дії.
Зазвичай для отримання результату нам потрібно зробити не один крок, а кілька. Тому краще записати всі кроки в один список. Також запам’ятайте, головна причина низької мотивації – в абстрактних і неясних завданнях. Як вже було сказано, мозок людини сприймає тільки конкретні завдання. Абстракція – вивчити англійську мову, настільки загальна і неясна що зникає будь-яке бажання діяти. А ось коли у вас перед очима чіткий список справ і кожна справа вимагає не більше 2 годин на завершення – все що залишається, взяти і зробити.
Час виконання: від 10 хвилин до 1 години.

Крок 5: Встановіть терміни

Встановіть дати для кожного пункту зі списку, які необхідно завершити. Золоте правило розрахунку часу: після встановлення крайньої дати або години завершення справи – помножте його на 2.
Ми схильні перебільшувати свої можливості, і не вміємо чітко розрахувати час на заняття, яке виконуємо вперше. Тому дотримуйтеся простого правила і множте час на 2.
Терміни обов’язкові. Без термінів ми просто будемо відкладати виконання справи.
Час виконання: 5 хвилин.

Крок 6: Розпочніть виконання

Приступіть до послідовного виконання плану. Виберіть перший крок зі списку, визначте час виконання (припустимо 1 година), приступіть до виконання. Не зупиняйтеся і доведіть справу до кінця. Після цього нагородіть себе. Викресліть справу зі списку і приступайте до наступного пункту.
Ключовим моментом на цьому етапі є – доведення справи до кінця. Будь-яке переривання, відкладання справи, є нічим іншим як віддаленням отримання бажаного результату. Швидшого способу отримати бажане просто не існує.

Нагадуємо, що ми раніше писали Що таке фундаментальний аналіз

Рейтинг
Поділитися: