StocX

Чому криптоентузіасти не заробляють мільйони

Чому криптоентузіасти не заробляють мільйони

У світлі торішнього вибухового зростання ринку криптовалют, багато інвесторів охоче діляться своїми історіями про те, як вони розбагатіли відразу, вклавши кошти в криптовалюту або в перспективний ICO. Однак на волатильному і нестабільному ринку частіше відбувається зворотнє – недосвідчені інвестори втрачають всі свої вкладення. Ми розглянули чотири найбільш ймовірних сценаріїв, за якими учасники ринку криптовалют залишаються без своїх біткоінів. Чому криптоентузіасти не заробляють мільйони?

Не вивчають крипторинок і криптовалюти

Якщо не проводити фундаментальний і технічний аналіз криптовалют, а покладатися лише на інтуїцію або рекомендації в чаті від користувачів, в найкоротші терміни можна втратити свої вкладення.

Наприклад, на минулому тижні, 5 березня, курс криптовалюти ріппл виріс майже на 20% і досяг позначки в $ 1.08. Це сталося на тлі новин про успішне тестування південнокорейським Woori Bank транскордонних платежів на базі технології Ripple, а також чуток про швидке додавання криптовалюти в лістинг криптобіржі Coinbase. Однак, 7 березня криптобіржа спростувала дану інформацію, в результаті чого курс криптовалюти впав на 14% до $ 0.92. Ті, хто увійшли на максимумі, повіривши тільки в чутки, зараз повинні чекати чергової хвилі позитивних новин, щоб як мінімум вийти в нуль.

Нові інвестори і трейдери, які не хочуть проводити належний аналіз криптовалют, а лише приймають рішення виходячи з останніх подій, можуть вкладати кошти в активи в моменти зростання і продавати їх в моменти падіння. На думку відомого криптоінвестора, в середньому, якщо новий інвестор планує заходити на цей вкрай волатильний ринок, то в перші три, чотири місяці він повинен бути готовий до того, щоб витрачати по п’ять, шість годин на вивчення ринку, учасників, криптовалют і кейсів. На думку інвестора, за рік ретельного аналізу і гарного планування інвестиційних стратегій можна збільшити розмір своїх внесків на 1000% -3000%.

Думають, що на криптовалютах можна швидко розбагатіти

Відомий криптотрейдер проаналізував ситуацію на ринку криптовалют і прийшов до висновку, що багато нових криптоентузіастів заходять на ринок з абсолютною впевненістю, що вони зможуть швидко розбагатіти. На його думку, це призводить не тільки до розчарування, а й до швидкої втрати коштів.

Природно, що коли ринок переживає період злету, багато нових інвесторів заходять на нього, розраховуючи отримати легкий прибуток. Більш того, про це пишуть у всіх новинах, а ті, кому вдається отримати непоганий заробіток, розповідають про свої історії успіху.

Однак, ринок криптовалют не працює за схемою миттєвого заробітку. Це спекулятивний ринок, на якому деякі учасники змогли швидко розбагатіти. Багато ж стрімко втратили всі свої вкладення. Ринок криптовалют, як і будь-який інший ринок, є циклічним, а це значить, що після періоду зростання обов’язково настане період падіння. Як це сталося в 2013 році: на загальному графіку ринку криптовалют даний період виглядає як момент невеликого зростання, після якого відбулося незначне падіння.

Однак, насправді, в листопаді 2013 року капіталізація ринку криптовалют швидко росла на тлі приходу нових учасників, які вклали кошти в біткоіни – нові революційні гроші майбутнього. 4 грудня 2013 року показник досяг свого першого максимуму в $ 15.7 мільярда. А 19 грудня капіталізація різко впала майже в два рази – до $ 6.9 мільярда. Ринку криптовалют знадобилося більше двох років, щоб відновитися і досягти колишніх максимумів.

Дана ситуація може повторитися, навіть незважаючи на те, що сьогодні ринок криптовалют сильно відрізняється від того, що ми спостерігали в 2013 році: учасники на ньому мають більше інформації, а сама екосистема стрімко розвивається і знаходить все нові застосування. Проте, це спекулятивний ринок, який може обвалитися в будь-який момент. Звичайно, є приклади того, як на ньому можна швидко розбагатіти, проте, шанси втратити всі вкладення через погано сплановані інвестиційні стратегії у багато разів вищі.

Нехтують заходами безпеки

Інвестування в криптовалюти пов’язані з високими ризиками, в тому числі і в результаті присутності на ринку великої кількості шахраїв, які використовують різні методи атак, щоб отримати криптозаощадження інвесторів. На криптогаманці атаки відбуваються щодня. Біржі теж піддаються постійним перевіркам на міцність. Кожен власник криптовалют повинен знати про потенційні загрози і дотримуватися всіх запобіжних заходів, працюючи з криптовалютами:

  • Вибрати спосіб зберігання криптовалют: найкраще користуватися холодними гаманцями і мати їх резервні копії;
  • Користуватися двохфакторною аутентифікацієй користувача;
  • Встановити надійну антивірусну програму;
  • Ніколи не розголошувати свій приватний ключ;
  • Завжди перевіряти адреси гаманців і посилань;
  • Мати надійну систему паролів.

Також варто зберігати свої паролі і фрази в надійному місці, інакше велика ймовірність повторити долю Марка Фрауенфельдера, який у 2017 році ледь не позбувся своїх біткоінів на суму в більш ніж $ 32,000. А все тому, що він втратив листок з паролем з 24 слів від холодного гаманця. Зрозумівши, що він не може згадати пін код до гаманця, він прийшов в жах від усвідомлення того, що ніяк не може отримати свої кошти. Фрауенфельдер звертався в техпідтримку виробника криптогаманця, писав на форумах, шукав способи зламати його і навіть звернувся до фахівця з гіпнозу, але все це не принесло бажаного результату. У підсумку йому допоміг молодий хакер, який написав інструкцію про те, як отримати доступ до холодного гаманцю. Однак, це коштувало йому багатьох місяців стресу, грошей і комісії хакеру за відновлення пароля і фраз.

Занадто рано продають криптоактиви

Один з ранніх інвесторів в біткоіни, відомий як SuperDuperDerp, розповів на Reddit, як він вклав кошти в біткоін ще в 2012 році, коли він коштував $ 4. За $ 400 він придбав 100 BTC. Але незважаючи на те, що він моментально втягнувся в тему ринку криптовалют і знав, що біткоін буде коштувати великих грошей, зберегти свої активи надовго йому не вдалося. Причиною стали фінансові труднощі, а також слабке зростання криптовалют. Тому коли курс біткоін подвоївся і досяг позначки в $ 8, він вирішив продати свої активи, сподіваючись, що курс ще знизиться, і йому вдасться знову увійти за низькою ціною.

Однак, цього не сталося. Як пише сам інвестор:

«Я спостерігав, як зростає курс біткоін, і коли він досяг позначки в $ 100, я знову вклав кошти, але тепер уже в купив 8 BTC. Протягом 2013 року я кілька разів йшов на повідку у своїх емоцій і панічно продавав і купував назад біткоіни. У якийсь момент мені терміново знадобилися гроші, тому я продав майже всі свої біткоіни. Зараз у мене залишилося 2 BTC, що в будь-якому випадку, в порівнянні з 2012 роком, краще. Мені хочеться вірити, що якби моє фінансове становище мені дозволяло, то в 2012 році я б вклав кошти в більшу кількість біткоінів. Але хто ж знав?».

Щоб залишатися в плюсі, необхідно дотримуватися трьох простих правил:

  • Починати варто з малого – криптовалюта все ще є досить новою технологією, а ринок вкрай волатильним.
  • Не продавати занадто швидко – навіть якщо інвестиції зросли на 20% або 30%.
  • Не панікувати – криптовалюти вкрай нестійкі і їх курс може змінюватися від 20% до 50% за одну добу.

Нагадуємо, що ми раніше писали про Які психологічні пастки заважають трейдерам заробляти

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

Рейтинг
Поділитися: