StocX

Падіння ринку криптовалют: чому це добре і хто при цьому виживе?

Падіння ринку криптовалют: чому це добре і хто при цьому виживе?

Рішення фінансових регуляторів Південної Кореї заборонити анонімне використання біткоінів і інших криптовалют, а також плани уряду Індії посилити нагляд за діяльністю криптовалютних бірж привели до паніки на ринку криптовалют і спровокували нинішнє падіння. Однак експерти впевнені, що в результаті масштабного падіння на арені залишаться тільки найсильніші криптовалюти, які займуть лідируючі позиції.

Чому падіння – це добре?

Нолан Бауерле, керівник науково-дослідних робіт в CoinDesk, вважає, що 90% криптовалют, присутніх сьогодні на ринку, не переживуть масштабного обвалу. Однак ті, хто з цим впорається, не тільки стануть лідерами ринку, але і значно збільшать вкладення ранніх інвесторів. За даними аналітиків, протягом наступних 15 років криптовалюти і блокчейн-технології, що підтримують їх, можуть потенційно стати $ 10-трильйонним ринком.

Про це також пише фінансовий і криптовалютний автор Meduim Даніель Джефріс, який упевнений, що тільки 10% з нинішніх криптокомпаній зможуть вижити при масштабному падінні ринку. Однак ті фірми, яким це вдасться, стануть новими Google, Amazon і Facebook. А глава інвестиційної компанії Standpoint Research Ронні Моас вважає, що ринок криптовалют знаходиться тільки на самому початку свого шляху.  Протягом найближчих декількох років ми станемо свідками п’ятикратного або навіть десятикратного зростання.

Глава дослідницької компанії GVA Research і фінансовий експерт Девід Гарріті впевнений, що нинішнє падіння котирувань таких криптовалют, як біктоін, пов’язано не тільки з рішеннями фінансових регуляторів, а й з необгрунтовано швидким зростанням курсу криптовалют в грудні 2017 року, що побив всі історичні максимуми. В результаті утворився дисбаланс, який підірвав цінність криптовалют, який ми спостерігали в січні цього року. В інтерв’ю з Bloomberg Гарріті пояснив:

«Стрибок від $ 5000 до $ 20,000 утворив величезне провалля. У більшості випадків, коли на ринку трапляються подібні скачки, щось повинно служити їм опорою і заповнювати простір, що утворився. Однак з точки зору трейдингу, поки тільки настрій рухає цей ринок, оскільки на даний момент біткоін не вважають загальноприйнятим платіжним засобом».

Гарріті впевнений, що для того щоб вижити на настільки волатильному ринку, криптовалюти повинні стати загальноприйнятими. Але на даному етапі спекулятивна природа криптовалют заважає їм досягти цієї мети.

Як оцінити потенціал криптовалют?

Крістофер Грей, співзасновник компанії зі створення корпоративного програмного забезпечення CapLinked, позначає три критерії, за якими криптовалютні активи можна вважати надійним вкладенням:

  • 1) Сильна команда – засновники і команда, що підтримують криптовалюту, повинні знати, як працює волатильний ринок, і мати досвід роботи в суміжних областях. Адже незважаючи на те, що криптовалюти з’явилися менше 10 років тому, вони засновані на досягненнях розвинених індустрій;
  • 2) Умови та пропозиції – два важливі чинники, на які варто звернути увагу, це скільки коштів було залучено в проект криптовалют і які нарахування передбачені для інвесторів.  Наприклад, якщо проект обіцяє змінити майбутнє фінансового сектора, але при цьому на етапі продажів привернув не більше $ 5 мільйонів, то це може бути доказом того, що інвестори не повірили в проект, і організаторам не вистачить коштів для досягнення поставлених цілей;
  • 3) Криптовалюта і технологія, на якій вона заснована – якщо крім white paper команда не може запропонувати готового проекту, то залишається в нього тільки вірити, що робить такий продукт не надійним вкладенням. Більш того, не ясно, як цей проект надалі поведеться на крипторинку.

Криптовалюти, які виживуть

Так, під описані критерії підходять кілька криптовалюти з ТОП-20 найбільш торгованих на ринку. Вони мають високі шанси вижити при великому падінні крипторинку.

Перша криптовалюта світу, біткоін вважається одним з найбільш надійних засобів накопичення. Більш того, саме на вихідному коді цього блокчейна засновані такі сильні криптовалюти, як лайткоін і біткоіни кеш, які стають бажаними криптовалютами для проведення швидких транзакцій.

Ефір служить не тільки стабільною криптовалютою, а й надійною екосистемою децентралізованих додатків. Крім того, на основі блокчейна Ethereum побудовано і працює велика кількість популярних платформ і токенів, таких як Populous.

Криптовалюта ріпл найбільш неоднозначна з усіх. Багато експертів звинувачують ріпл в централізації, а також в роздутій маркетинговій компанії, яка не відображає реальну ситуацію по використанню технології XRP. Але експерти все ж схильні вірити, що ріплу вдасться вижити після цінових потрясінь на ринку. Переваги ріпл полягають в миттєвому проведенні платіжних операцій і обміні на інші валюти. Ріпл називають «вбивцею SWIFT». Крім цього, на платформі ріпл можна створити власні токени.

Криптовалюта даш має той же набір функцій, що і біткоін, проте ще вона може забезпечувати миттєві анонімні транзакції. Зараз даш використовується як засіб оплати на деяких популярних сайтах, крім того, американський департамент енергетики та національна лабораторія енергії будуть використовувати блокчейн даш для продажу і покупки електроенергії.

Криптовалюта платформи нео багато в чому схожа на ефір, проте мета проекту – створити нову «розумну» цифрову економіку майбутнього. Більш того, в даному проекті зацікавлений уряд Китаю і міністерство економіки країни. Серед партнерів числяться Microsoft China, Alibaba і Hyperledger.

 

Нагадуємо, що ми раніше писали про Причини падіння криптовалюти

Не пропусти наші яскраві моменти в Facebook та Instagram

Рейтинг
Поділитися: