криптовалютами

Основні терміни в торгівлі криптовалютами

Успішна торгівля будь-якими активами має ключову формулу: купуй дешево, продавай дорого. Криптовалюта не виняток. Необхідно розуміти, як працює торгівля криптовалютами на такому молодому і волантильному ринку.

В першу чергу ознайомимося з основними термінами:

Криптобіржа – це онлайн майданчик, на якому трейдери можуть торгувати і обмінювати одні криптовалюти на інші або ж на різні фіатні кошти. Біржа служить свого роду посередником між покупцем і продавцем. Ці платформи можуть бути централізованими, децентралізованими або ж гібридними.

Криптовалютний портфель – всі криптовалюти, які є у вашому розпорядженні. Найкраще формувати в три етапи: частина валюти на тривале зберігання (від 1 року і довше), частина – середньостроковий внесок (до півроку) і депозит для торгівлі протягом декількох днів або тижнів.

Ордер – угода.  Ордери діляться на ринкові – на покупку (Buy) або продаж (Sell) і відкладені. До відкладених ордерів відносяться лімітні (Limit) – на продаж / купівлю за ціною вище / нижче поточної ринкової ціни, стоп-лосс (Stop loss) – ордери на обмеження збитку, і тейк-профіт (Take profit) – ордер на обмеження прибутку.

Маркетмейкер і маркеттейкер (Market maker taker) – це учасники ринку, які створюють і приймають ордери. Маркетмейкер створює новий запит на угоду, підвищує оборот біржі і піднімає ліквідність криптоактиву, при цьому маркеттейкер виводить актив з обороту, знижуючи його ліквідність. У зв’язку з чим на деяких криптобіржах для мейкерів і тейкером введені різні комісії.

Біржовий стакан або Книга ордерів – таблиця з лімітними ордерами, яка відображає найближчих продавців і покупців, де червоним кольором відзначені заявки продавців, а зеленим – покупців. Графи таблиці показують кількість криптовалюти і вартість, за яку їх мають намір продати або купити. На стику цих таблиць формується спред – різниця в ціні попиту і пропозиції. Чим нижче спред, тим ліквідніша криптовалюта. Аналіз біржового стакану є випереджальним індикатором стану ринку, оскільки дозволяє прогнозувати зміни до того, як вони здійснилися.

Довга і коротка позиції (Long і Short) – звичайний «режим» торгівлі. У першому випадку купуємо дешевше, а продаємо дорожче – це довга позиція. Вважається, що зростання активів на ринку – процес довгий, тому роботу в такому напрямку називають також Лонг. Другий варіант означає коротку позицію, або гру на пониження. На ринку вважають, що падіння вартості активів відбувається швидко, тобто за короткий час. Тому така позиція називається «шорт».

Біржовий графік – показує зміну ціни криптовалют з плином часу і є найважливішим інструментом технічного аналізу. Графіки відображають цінові зміни за допомогою лінії, бару і японської свічки.

Лінія формується шляхом з’єднання точок, які відповідають ціні і часу закриття. Бари виглядають як серія вертикальних ліній і відображають зміни ціни. Верхня точка показує максимум, якого досягла ціна, а нижня – мінімум. Японські свічки, як і бари, виглядають як вертикальні лінії. І є поєднанням інтервального і лінійного графіка, де рух цін позначається кольором. Якщо ціна закриття нижче відкриття, то свічка буде пофарбована в червоний або чорний колір, а якщо вище, то в зелений або білий. Знаючи напрямок руху ціни (колір тіла свічки), можна сказати, де саме знаходиться ціна закриття і відкриття.

Бики і ведмеді – на ринку так називають покупців і продавців. Тут простежується аналогія з характером тварин: покупці завжди штовхають ціну вгору, створюючи попит на щось, і виходить, що ціну ніби підштовхують рогами. У зв’язку з чим бики – оптимісти, вони вірять в те, що ціна  буде рости і вони продадуть актив дорожче, ніж купували. Биків на ринку переважна більшість (за приблизними оцінками, до 80%), на них тримаються довгі інвестиції. Бичачий тренд означає стабільне зростання.

У свою чергу, ведмеді – це продавці, які навчилися отримувати вигоду з падаючого ринку. Вони зазвичай намагаються продати криптовалюти швидше, часто знижуючи ціну на актив. Укладаючи контракт на продаж, вони фіксують його вартість, а потім чекають, поки товар подешевшає. Закривають угоду і кладуть виручку собі в кишеню. Ведмеді зацікавлені в постійному зниженні цін і домагаються свого, провокуючи зростання пропозиції: відкривають короткі позиції і продають до тих пір, поки ціна не опуститься до потрібного рівня.

Технічний аналіз – це сукупність інструментів ринкового прогнозування цін на основі руху вартості в минулому. У технічному аналізі одні і ті ж інструменти можна використовувати стосовно до різних ринків і торговельних парах з незначним коригуванням показників. Також технічні інструменти однаково успішно застосовуються на будь-яких таймфреймах – від хвилини до року.

Фундаментальний аналіз – даний тип аналізу заснований на розгляді фінансових і виробничих ринкових показників. Ці показники можуть вплинути на ціну інструменту.

Патерн – поведінкова модель  / ринкова закономірність. Патерни є одними з найбільш поширених методів аналізу руху цін. Кожен патерн завжди має в основі якусь ідею, максимально просту і зрозумілу. Торгових моделей досить багато, але всі вони є похідними від класичної моделі пробою або відбою від певних значущих цінових рівнів.

Торгові боти – програми для пасивної торгівлі. Вони існують у вигляді програмного забезпечення, яке в більшості випадків працює безпосередньо з криптобіржами через програмний інтерфейс (API).

Нагадуємо, що ми раніше писали  Фігури та їх трактування

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Поділитися: