StocX

Два шляхи оцінки ринку криптовалют

Два шляхи оцінки ринку криптовалют

Ринок криптовалют тільки на перший погляд здається непередбачуваним. Кожен його рух можна пояснити тим чи іншим причинно-наслідковим зв’язком. Вивченням цих закономірностей і прогнозуванням поведінки трендів займаються криптоаналітики. В їхньому арсеналі є два потужних прикладних інструменти, які доводили ефективність десятиліттями застосування на класичному фінансовому ринку – фундаментальний і технічний аналіз.

Базова ідея фундаментального аналізу полягає в тому, що як би не поводилася монета на поточний момент, рано чи пізно спекулятивна вартість активу наблизиться до її реальної ціни. Проблема в тому, як правильно розрахувати справжню вартість криптовалют і виявити серед всіх учасників ринку майбутніх «єдинорогів» або ж тих, чий потенціал явно переоцінений. І якщо в традиційних інвестиціях фундаментальний аналіз спирається на фінансову звітність компаній, то ринок криптовалют таку інформацію не надає.

На що ж спираються прихильники фундаментального аналізу при оцінці потенціалу тієї чи іншої монети? Перш за все, на інформацію, викладену в White Paper. Цей документ дає уявлення про ідею і механізм проекту, дозволяє оцінити професіоналізм команди, що стоїть за цим проектом. Важливими показниками є особливості майнінгу і розмір емісії. Активність команди демонструє, які нові функції реалізує проект в даний момент, що також може безпосередньо вплинути на вартість активу. Взагалі, присутність і активність розробників в інтернеті – досить важливий показник і якщо з пошуком інформації або зі зворотним зв’язком виникли проблеми, то це серйозний привід задуматися, чи не маємо ми справу з пустишкою.

Будь-які унікальні характеристики криптовалют, що відрізняють її від інших, – надійність технології, розмір капіталізації, наявність стартових інвесторів або спосіб розподілу – це прямі індикатори, що дозволяють аналітикам визначити реальну цінність криптовалюти. Якщо цей показник вище поточної ринкової вартості, монету можна купувати.

Фундаментальний аналіз – хороший інструмент для довгострокового інвестування, але відповідаючи на питання про те, що саме слід купувати, він не підкаже і в який момент найвигідніше це зробити.

З метою визначення кращої точки входу на ринок допоможе впоратися технічний аналіз – ті самі таблиці, якими рясніє кожна криптобіржа. Технічний аналіз концентрується на обсязі торгів та ціни активу, а також прогнозує динаміку цін на основі їх зміни в минулому.

В основі технічного аналізу лежить теорія Чарльза Доу, одного із засновників компанії Dow Jones. Коротко її можна викласти наступним чином:

  • Історія має властивість повторюватися. Аналізуючи реакцію трейдерів на ту чи іншу подію, можна з достатньою впевненістю передбачити їх поведінку в майбутньому;
  • На поточну ціну активу в рівній мірі впливають як події минулого і сьогодення, так і прогнози на майбутнє;
  • Динаміка ціни має свої пояснення, вона чітко дотримується трендам;
  • Не важливо, які чинники впливають на формування ціни, куди важливіші показники попиту та пропозиції.

Технічний аналіз дійсно дозволяє робити порівняно точні прогнози щодо монет, що мають тривалу історію угод. Його потенціал істотно нижчий, якщо мова йде про вивчення нових криптовалют. При поточнії волатильності індикатори теханалізу не завжди встигають реагувати на такі фактори, як новини або несподівані рішення регуляторів і для розумного інвестування доцільно використовувати технічний аналіз, спираючись також і на дані фундаментального.

Фрактали, лінії тренду і інші способи вимірювання технічного аналізу тільки на перший погляд виглядають чимось недоступним для розуміння.

Нагадуємо, що ми раніше писали про Чому криптоентузіасти не заробляють мільйони

Не пропусти наші яскраві моменти в Instagram та Facebook

Рейтинг
Поділитися: