StocX

Причини, зниження курсу біткоіна

Причини, зниження курсу біткоіна

На минулих вихідних, 10-11 червня, курс головного цифрового золота, біткоіна, впав на 11% і досяг позначки нижче $ 6400. Цей показник став найнижчим за останні кілька місяців. Раніше вартість біткоіна варіювалася від $ 9000 в квітні 2018 року і до $ 7000 на початку червня того ж періоду. Дане падіння викликало стурбованість з приводу довгостроковості криптовалюти. Експерти блокчейн індустрії висунули свої припущення, за якими відбулося зниження.

Причина 1. Атака на Coinrail

10 червня південнокорейська біржа Coinrail повідомила про хакерську атаку на рахунки користувачів. З платформи були вкрадені токени стандарту ERC20, такі як NPER (однойменний проект NPER), ATC (Aston), а також NPXS (проект Pundi X). Точна сума крадіжки невідома, але генеральний директор і співзасновник Pundi Х Зак Че заявив, що кіберзлочинці викрали близько $ 40 мільйонів.

«100% вкрадених токенів NPXS повністю відслідковуються. Біржа тепер працює з правоохоронними органами Кореї для розслідування власника рахунку, що бере участь в несанкціонованих транзакціях », – розповів про те, що відбувається Че.

До злому Coinrail входила в число активних і розвиваються бірж, але ніколи не займала лідируючі позиції. Обсяг торгів близько $ 2.65 мільйона виводив крипто-майданчик на 99 місце в світовому рейтингу. Деякі видання написали про те, що саме через проблеми в даній біржі впав курс біткоіна. Але блогер і криптоентузіаст Джозеф Янг впевнений, що зниження вартості пов’язане з відсутністю попиту і страхом втратити вкладені інвестиції.

«WSJ вважає, що вартість біткоіна знизилася на 11% після злому невеликого обмінника в Південній Кореї, з яким працювала мала частина місцевих користувачів. Біткоін впав через те, що люди почали продавати свої активи. А тих, хто хотів купити біткоіни, не було », – стверджує Янг.

Криптотрейдер Ран Нойнер поіронізував на тему масового продажу активів стурбованими користувачами і порівняв ситуацію з пограбуванням маленької фінустанови.

«Корейський обмінник, який є сотим в світі, був зламаний. Це причина для продажу криптовалют? Ти продав свій долар в минулий раз, коли пограбували невеликий банк? »- задається питанням Нойнер. Сьогодні, через три дні після атаки, Coinrail повідомила про те, що біржа домовилася з однією з постраждалих компаній TraDove про повне відновлення належних їй токенів BBC. В цілому фахівці криптообмінника працюють над усуненням наслідків і доповідають про проведені дії. Але курс біткоіна після заморозки рахунків на атакований біржі не піднявся. Ринок продовжує демонструвати знижуючий  тренд.

Причина 2. Розслідування CFTC. Тиск з боку держави

За два дні до атаки на Coincrail, 8 червня, Комісія з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) зажадала від криптовалютних бірж Coinbase, Kraken, Bitstamp і ItBit надати дані по торгівлі для виявлення передбачуваних маніпуляцій на крипторинку. Регулятор вирішив перевірити вартість ф’ючерсів на біткоін після того, як Група Чиказької товарної біржі (CME Group Inc.) засумнівалася в реальності цін на чотирьох обмінниках. Після цієї новини вартість біткоіна знизилася на 4.7%, також постраждали альткоіни: ціна Ethereum впала на 5.4%; EOS – на 10.3%; IOTA – на 9.9%.

В останні місяці біржі стали об’єктом пильної уваги в зв’язку з проблемами безпеки. Через збільшення кількості крадіжок, маніпулювання ринком і відмивання грошей державні органи все частіше вимагають дані про трейдинг, зобов’язують проходити процедури KYC для ідентифікації користувачів, а Євросоюз схвалив нові заходи AML. Після початку розслідування, яке пов’язане з маніпуляціями ціною валют, блокчейн сектор опиниться під більш посиленим контролем з боку уряду, впевнена президент WinterGreen Research  Сьюзан Юстіс, яка займається прогнозуванням на ринку комунікацій комп’ютерних технологій.

«У міру того, як в останні місяці центри криптовалют піддаються все більш пильного вивчення на тлі цілого ряду спірних питань, статус біткоіна буде підірваний», – каже Юстіс.

Причина 3. Технічна корекція

Спадний тренд ринку тривав протягом кількох місяців. Тому падіння курсу біткоін у неділю 10 червня навряд чи пов’язано зі зломом Coinrail і розслідуванням CFTC. Швидше за все, зниження вартості викликала технічна корекція. У цьому впевнений старший аналітик ринку eToro Мати Грінспен.

«Версію про те, що такий маленький злом викликав таку велику цінову реакцію, безумовно прикрасили», – сказав Гріспен.

Аналітик eToro вказав, що рух біткоіна нижче позначки в $ 7000 передбачає повільне відновлення до минулої вартості і швидкий відкат ринку буде малоймовірним.

«Біткоіни в даний момент знаходиться в вакуумі ліквідності. Обсяги на криптобіржах зараз нижче $ 5 мільярдів в день – це найнижчі рівні з листопада 2017 року. Оскільки торговельна активність дуже низька, навіть невеликий тиск може різко обвалити ціну.

Спадний тренд, який почався в травні, все ще залишається недоторканим. Його потрібно буде повернути назад, щоб сигналізувати про поліпшення ситуації навколо біткоіна.  $ 7777 – ключовий рівень вартості для біткоіна, після досягнення цієї вершини можна говорити про зростаючий тренд.

Нагадуємо, що ми раніше писали  Соціальна масштабованість — ключова ідея криптоіндустрії

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Рейтинг
Поділитися: