трейдеру

Поради починаючому трейдеру

У цій статті ми поговоримо про шляхи починаючого трейдера і постараємося допомогти йому уникнути деяких підводних каменів. Наводимо поради починаючому трейдеру

1. Тренуйтеся

Маємо на увазі торгівлю на демо рахунку, а після успішного тестування вашої торгової системи (ТС) – на центовому. Погодьтеся, на реальних грошах, нехай і невеликих, відчуття зовсім інші, ніж коли знаєш, що ризикуєш віртуальними “несправжніми” грошима.

Використовуючи демо або центовий рахунок, трейдер:

  • підтримує себе в тонусі.
  • виробляє “почуття ринку”.
  • може спробувати нові торгові методики.
  • може розбирати помилки з торгівлі на реалі.
  • розширює зону комфорту, збільшуючи депозит.

Не нехтуйте центовими рахунками, навіть якщо ви трейдер з досвідом – використовуючи нові методи торгівлі, ви значно зменшите ризик втрати грошей. Переконавшись, що все працює, переходьте на доларовий рахунок або збільшуйте депозит.

2. Пошук нових тактик

Головною особливістю фінансових ринків є постійна зміна правил гри. Через нові економічні умови (в основному) ринок постійно змінюється. Саме тому краще використовувати не один, а кілька підходів до торгівлі.

Багато трейдерів впевнені, що існує всього 4 торгові тактики:

  • Скальпинг, коли угода закривається максимум через кілька хвилин з прибутком від 1 пункту.
  • Трейдинг на зміні трендів всередині дня при закритті однієї сесії і відкриття іншої. Зазвичай ринок розгортається при переході з європейської на азіатську сесію, яка йде проти американської.
  • Торгівля всередині сесії, мета – 30-50 пунктів.
  • Позиційна торгівля на середньострокових трендах: тижні і місяці. Вимоги: чітка торгова система і великий капітал.

3. Не скупіться

Незважаючи на поширену думку, що не можна заробляти, торгуючи мінімальним лотом, це не так. Навпаки, мінімальний лот є психологічно комфортним рішенням для починаючого трейдера. Згодом можна потихеньку нарощувати торговельні обсяги.

4. Не торгуйте проти тренду

Розуміючи “настрій ринку”, варто відкривати більшість позицій в цю сторону. Тренд – завжди наш друг. Не ловіть короткі відкати, це вимагає досвіду і вміння, намагайтеся спочатку навчитися отримувати невеликий прибуток.

5. Ніяких розкладів

Торговий план повинен бути, але не можна кожен день робити фіксований прибуток – це ринок, він мінливий. Якщо ситуація неясна, якщо рухи валюти не вписуються в вашу картину розуміння ринку – не торгуйте в такі моменти. Також не варто входити в ринок тільки тому, що вам набридло чекати. Як кажуть трейдери: “Бути поза ринком – це теж позиція”.

Перед входом в ринок обов’язково визначте бажану точку входу і рівень, на якому ви затвердили прибуток. Для кожної вашої дії повинна бути вагома причина. Тому усвідомленість і рішучість дуже важливі для починаючого трейдера.

6. Співвідношення прибутку і збитків

Як мінімум вони повинні бути рівні, після чого прагнемо збільшити прибуток, одночасно зменшуючи збитки. Новачок фіксує прибуток відразу після досягнення невеликого профіту, досвідчений трейдер дає прибутку рости.
Розміщуючи стоп-лосс, намагайтеся, щоб можливий профіт був більшим, ніж збиток. Якщо бачите, що ринок йде проти вас – сміливо закривайте збиткову позицію, не давайте збиткам накопичуватися.

7. Запас міцності і обмеження ризиків

Використовуйте маніменеджмент при відкритті позицій і стоп-лосс. Коли ціна йде проти вас, краще, якщо ви знаєте, що витримаєте такий рух.

8. Обмежте інформацію

Читайте тільки потрібну інформацію. Ігноруйте аналітиків і “гуру” – у вас є своя голова на плечах. Інформації завжди багато, але початківець трейдер завжди повинен вибирати лише надійні і потрібні саме йому джерела інформації. Між судженням про ринок і реальним відкриттям угоди – ціла прірва. Ви повинні бути практикуючим трейдером.

Не радимо використовувати складні торгові системи. Ідеальна ТС повинна бути такою, щоб ви могли за 3-5 хвилин пояснити її суть іншому трейдеру. Все геніальне – просто, чи не так?

9. Ведіть Щоденник

Простий і ефективний прийом. Аналізуйте не тільки майбутнє, але і минуле (свої дії і ринок). Якщо ви розумієте, чому отримали прибуток або збиток – ви будете попереду.

10. Психологія і емоції

Трейдер завжди залишається холоднокровним. Ніякого поспіху, азарту, жадібності або страху. Тримайте себе в руках і це окупиться сповна. Радійте прибутку після того, як закрили термінал.

Торгівля будь-якого успішного трейдера базується на раціональних рішеннях (іноді на інтуїції), але ніколи на емоціях.

Ви самі, ваші знання, навички, думки і дії – ось що головне в трейдингу. Ринок другорядний. Успішної торгівлі!

Нагадуємо, що ми раніше писали  Фігури та їх трактування

Долучайся до нас і не пропускай свіжих новин:

    

 

Поділитися: