Ефективні правила управління особистими фінансами

Ефективні правила управління особистими фінансами

Ці правила допоможуть вам вести особистий облік ефективніше!

  • Витрати повинні бути меншими, ніж зарабіток.
  • Пам’ятайте про те, що ніхто крім вас самих не змінить вашу фінансову ситуацію. Тому візьміть на себе відповідальність за свої фінанси саме зараз. І не майте ілюзій, що «майбутній Ви» буде іншим, якщо зараз ви нічого не змінюєте в своїх особистих фінансах.
  • Якщо раптом ваша фінансова ситуація похитнулася. Найбільш швидким способом її стабілізації буде взяти під контроль ваші імпульсивні трати.
  • Обов’язково майте запас на «чорний» день мінімум в розмірі одного місячного доходу, адже життя часом буває таким непередбачуваним.
  • Купайте якісні речі. Незважаючи на те, що вони будуть дорожчми, вони довше прослужать вам.
  • Вкладайте в себе. Наш найголовніший актив – це ми, оскільки заробляємо гроші за допомогою самих себе. А значить, повинні витрачати гроші на самоосвіту і поліпшення своїх робочих якостей. Але при цьому потрібно уважно прорахувати, чи окупляться витрати і витрачений час. Дізнайтеся, яке підвищення доходів гарантує навчання. Якщо ви витратите на професійні курси суму, яка окупитися за 3-4 місяці, то сміливо беріться.
  • Пасивний дохід. Більшість людей, що прагнуть до фінансового благополуччя, мають джерела пасивного доходу. Важливо пам’ятати, що маючи лише одне джерело прибутку, ми постійно ризикуємо опинитися на вулиці в разі форс-мажорних обставин. Якщо ж їх кілька, то ми завжди спокійні. Райдужні обіцянки від банку про величезні заробітки на депозитах, звичайно, надихають, але давайте подивимося на інфляцію і побачимо, що її відсоток вище, ніж відсоток від вкладу.
  • Визначте способи для інвестування.
  • Позбавтеся від боргів. Святе правило управління особистими фінансами говорить, що не можна накопичувати капітал, поки не позбудешся боргів. Тобто, якщо у вас є кредит, і ви почали заробляти більше, то першим ділом погасіть кредит достроково і лише після цього беріться за накопичення та інвестування.

Важливо знати:між витратами та доходами повинна бути дуже відчутна різниця на користь доходів!
І саме ця різниця і є НАКОПИЧЕННЯ.

Ці секрети управління особистими фінансами – лише мала частка того, про що ми могли б вам розповісти. Планування бюджету – ціла наука. Якщо ви упровадите в своє життя хоча б цей невеликий перелік порад, то незабаром помітите позитивні зміни.

Нагадуємо, що ми раніше писали
Основні правила фінансової грамотності

Поділитися: