StocX

Причини падіння криптовалют

Причини падіння криптовалют

Статистика показує, що на крипторинку інвестори менш толерантні до падіння курсу криптовалют, ніж на традиційному. Частково виною тому є ненадійність криптоактівів в порівнянні з традиційними інструментами. Частково – недосвідченість інвесторів, які продають монети при найменшому падінні курсу, коли їхні колеги з традиційного ринку, більш звичні до коливань, поводяться обережніше. Чому відбувається падіння криптовалют? Розбираємося в цій статті!

Чому відбувається падіння криптовалют?

Причини падіння курсу криптовалют умовно можна розділити на технічні, ринкові, економіко-політичні, психологічні та морально-етичні.

Технічні причини:

 • Втрата переваг. Якщо існує валюта А з хорошою анонімністю, але з’являється валюта Б, яка пропонує ще більш надійне шифрування, то валюта А може впасти, оскільки втратить частину переваг. Криптовалюта може втратити перевагу в порівнянні навіть не з іншою валютою, а з собою попередньою внаслідок модернізації або інших причин.
 • Форки. Якщо, наприклад, хардфорк істотно перевершив попередника, то не виключено падіння курсу попередника, особливо якщо у нього є недоліки, які сильно ускладнюють його використання. Але якщо форк не виправдав очікувань, то вже його курс буде, швидше за все, знижуватися, тому що інвестори віддадуть перевагу старому з відомими недоліками ніж новому з неясними недоліками.
 • Зломи і хакерські атаки провокують падіння курсу, тому що люди не хочуть втрачати гроші і швидко позбуваються від вразливої валюти.

Ринкові причини:

 • Перегрів ринку. Якщо криптовалюти довго і стрімко ростуть, можна очікувати їх падіння, тому що причини, за якими вони ростуть, давно не можна порівняти зі стрімкістю росту, а інерція, через яку зростання триває, поступово слабшає, як будь-яка інерція.
 • Дампінг. Часто трейдери свідомо обвалюють валюти, сподіваючись на цьому заробити. Процес цей називається дампінг і полягає, в основному, в продажі великих партій криптовалюти для створення паніки.
 • Ефект доміно. Менш популярні валюти часто падають слідом за більш популярними. Наприклад, падіння біткоіна часто провокує за собою падіння інших валют, хоча об’єктивні причини для падіння може мати тільки біткоін.

Економіко-політичні причини:

 • Заборони з боку держав – будь то заборона на торгівлю, обмін, інвестування, майнінг або заборона криптовалюти взагалі. Чим більшу вагу має країна в світовій економіці і на політичній арені, тим більший обвал курсу може спровокувати заборона. Більш того, обвал курсу криптовалют провокують навіть припущення щодо заборон, якщо мова йде про великі держави.
 • Обмеження з боку фінансових структур – бірж, банків та інших. Чим більший вплив має структура в фінансовому світі, тим сильніше падає курс криптовалюти.
 • Негативні думки відомих фінансистів і банкірів про ситуацію на ринку. Наприклад, якщо експерт прогнозує падіння якоїсь криптовалюти, то вона може впасти тому, що люди, які прочитали цю думку почнуть її продавати.

Психологічні причини:

 • Розчарування. Наприклад, багато інвесторів прийшли на ринок в грудні 2017, коли біткоін стрімко зростав. Зараз він впав, грудневі інвестори розчаровані і, оскільки їх досвід інвестування часто обмежується цим місяцем, розпродають куплені валюти. Така ситуація спостерігається практично після кожного стрімкого зростання і поступового його загасання.
 • Надмірна волатильність. Коли криптовалюта починає сильно коливатися, багато інвесторів не витримують нервового напруження і йдуть з ринку.
 • Невизначені чутки. При відсутності причин для падіння курсу проходить туманний слух – і всі починають говорити про криптовалюту, не розуміючи, що, власне, відбувається. Налякані невідомістю власники криптовалюти вважають, що краще про всяк випадок позбутися її – і курс падає.

Морально-етичні причини:

 • Ігнорування розробниками поточних вразливостей або інших проблем змушує власників з нею розлучатися, і курс падає.
 • Неетичні засоби отримати грошей від користувачів не додають криптовалюті популярності, а рівно навпаки.
 • Інформація про шахрайство. Курс падає в залежності від кількості постраждалих і від того, які дії вони і інші аналітики прийняли, щоб попередити інших.

 

Нагадуємо, що ми раніше писали про Три фундаментальні помилки. Як bitcoin-скептики обманюють себе і оточуючих

Не пропусти наші яскраві моменти в Facebook та Instagram

Рейтинг
Поділитися: