торгівлі

Як вибрати стиль і стратегію торгівлі криптовалютами

З кожним днем все більше людей захоплюється криптотрейдингом, і їх головним завданням стає пошук найбільш прибуткової стратегії і вибір торгових інструментів. Як вибрати стиль і стратегію торгівлі криптовалютами?

Для початку розділимо стилі торгівлі на активний трейдинг (включає в себе безліч стратегій) і пасивні інвестиції.

Пасивні інвестиції

Пасивні інвестиції не вимагають від інвестора великої кількості вільного часу: досить скласти план портфеля з 10-20 монет, купити їх і утримувати кілька місяців або років в розрахунку на кількаразове зростання ціни. Фіксувати прибуток краще після того, як ціна виросла в 10 і більше разів.  Особливо якщо бачите, що вона знаходиться на піку зростання. Такий підхід називають «купи і тримай» (Buy and Hold), але перш ніж що-небудь купити, необхідно переконатися, що ціна знаходиться на дні або близько сильного рівня підтримки.

Особливу увагу слід приділити фундаментального аналізу. Дізнайтеся, що із себе представляє технологія монети, і хто перебуває в команді розробників. Так ви зможете уникнути лави і оцінити потенціал обраного активу. Розглянемо приклад: купивши біткоіни в 2016 році за $ 500, ви могли б продати його приблизно по $ 20 000 в кінці 2017 роки (зростання приблизно в 40 разів). Отже, якби вклали $ 1000, ваша прибуток склав би близько $ 40 000. Але потрібно врахувати кілька моментів. По-перше, будь-яка монета періодично коригується вниз. По-друге, дрібні монети іноді видаляють з бірж, і потім їх складно де-небудь продати.

Активний трейдинг

Активний трейдинг має кілька стилів торгівлі, вимагає більше часу, і для його успішного здійснення необхідно володіти хорошими навичками технічного і фундаментального аналізу. З іншого боку, ряд бірж надає можливість не тільки відкривати позиції в long (покупка, гра на підвищення), а й відкривати позиції в short (продаж, гра на пониження).

Можна також використовувати кредитне плече, це призведе до збільшення потенційного прибутку. При використанні кредитного плеча необхідно виставляти стоп-лосс. Користуватися плечима слід тільки в тому випадку, якщо у вас достатньо досвіду в трейдингу. При активному трейдингу ви також можете сформувати портфель – різниця буде тільки в часі утримання позиції, як правило, від кількох годин до кількох днів.

Наведемо приклад: Припустимо, ви купили лайткоін по $ 10, через два дні він виріс до $ 20, ви продаєте його і отримуєте 100% прибутку, отриману суму інвестуєте в іншу монету – і так далі. Те ж саме можна робити, граючи на пониження.

Розглянемо основні правила торгівлі на криптовалютному ринку

Правило №1. Не йдіть проти ринку

Слід чітко позначити тренд (висхідний він або спадний), але при цьому не слід відкривати угоди на піках зростання / падіння, краще дочекатися корекції.

Правило №2. Купуйте дешевше, продавайте дорожче

Здавалося б, це очевидна порада, але багато початківці трейдерів на біржах криптовалют не розуміють навіть цього і торгують неправильно. Іншими словами, купувати варто лише ту криптовалюта, яка знаходиться в «червоній» зоні, а продавати ту, яка в «зеленій» зоні. Ця проста стратегія здатна позбавити від збитків з гарантією в 99%. Спіймати самий мінімум або максимум вам навряд чи вдасться, але здійснювати торгові операції поблизу цих значень цілком можливо.

Правило №3. Не торгуйте на останні гроші

Якщо у вас скромні накопичення, то не варто переводити всю суму на депозит. Робота з останніми грошима не може бути спокійною і виваженою, а нервозність на криптовалютній біржі завжди веде до негативних наслідків. Пам’ятайте, головна стратегія на крипторинку – торгівля з холодним розумом.

Правило №4. Забудьте про скальпинг, якщо валютні активи малі

Скальпинг – це дуже популярна стратегія, якою користуються і новачки, і професіонали. Але не варто торгувати по ній, якщо на криптовалютній біржі дуже низька волатильність монети.

Правило №5. Не використовуйте всю суму депозиту відразу

Вирішили придбати якусь одну криптовалюту на весь депозит? Вітаємо! Ви більше не трейдер, а простий інвестор. Витративши весь депозит, ви не зможете реагувати на ринок. І вам залишиться лише дотримуватися тактики «купи і тримай». Краще розбити депозит на 20 рівних частин і використовувати їх поетапно. Так у вас завжди будуть кошти.

Висновок

Всі ці правила перевірені в ході реальних торгів. Порушуючи їх, ви зробите гірше тільки самому собі. Дотримуючись цих правил і детально вивчивши стратегії торгів, можна систематично отримувати гарний прибуток на ринку.

Нагадуємо, що ми раніше писали Майнінг уже не той: добувати біткоіни більше невигідно?

Поділитися: