StocX

Якою повинна бути торгова стратегія

Якою повинна бути торгова стратегія

Я думаю, для Вас не секрет, що чітко сформульована торгова стратегія – значна частина успіху на біржі. Тільки ось якою ця стратегія повинна бути? Чи повинна вона включати масу індикаторів або ж вистачить 2-х індикаторів? А може вона взагалі повинна грунтуватися тільки на ціні?

Ці одвічні питання постійно турбують початківців, а іноді і вже більш досвідчених, трейдерів. Давайте сьогодні спробуємо з цим розібратися.

Для початку хочу сказати, що торгова стратегія повинна бути ЗРОЗУМІЛА вам! Якщо ви не розумієте сигналів своєї торгової стратегії, то не важливо, буде вона з п’ятьма індикаторами або без них, ви все одно не зможете заробити. Всі ми індивідуальні і кожен підбирає торгову стратегію з урахуванням своїх особливостей (характеру, зайнятості, реакції і т.д.). Але все ж є основні моменти, які повинна враховувати кожна торгова стратегія.

На своєму власному досвіді я переконалася, що прибуткова торгова стратегія повинна грунтуватися на базових принципах функціонування ринку. Часто в книгах відомих трейдерів я читала: «Найприбутковіші системи – найпростіші». Я не розуміла, на чому потрібно базувати свою систему, щоб вона була простою і прибутковою. Але з досвідом я почала краще відчувати ринок і потихеньку відмовлятися від частини своїх індикаторів.

Я не кажу, що торгівля з індикаторами погана. Просто з досвідом в їх використанні втрачається сенс, тому що починаєш дивитися на ринок по-іншому. Але щоб відмовитися від індикаторів, спочатку з ними потрібно все-таки попрацювати. Тому що вони допомагають напрацьовувати досвід і бачення ринку.

Торгова стратегія не повинна включати всі можливі індикатори. 3-х індикаторів цілком вистачить, ну максимум 5, тому що надлишок інформації – це теж погано. Ви просто заб’єте собі голову і в підсумку пропустите суть.

Не бійтеся змінювати свою торгову стратегію, поки ви тільки починаєте, а значить перебуваєте в пошуку кращого для себе варіанту. Всі стратегії згодом потребують модернізації, так що додаток або спрощення своїх торгових правил – це ознака вашого розвитку.

Не потрібно витрачати багато часу на вивчення якихось складних стратегій з мільйонами індикаторів. Існують найпростіші, але дуже ефективні прийоми торгівлі, на яких і потрібно зосередитися. Тому не шукайте грааля в якихось певних стратегіях, а вивчіть найпростіші і ефективні принципи торгівлі.

Нагадуємо, що ми раніше писали 12 порад мільярдера тим, хто хоче досягти успіху

Рейтинг
Поділитися: