Торговий план в трейдингу

Торговий план в трейдингу

Дуже важливо створити торговий план і дотримуватися його перед тим, як працювати з реальними грошима на ринку. Якщо коротко, в плані зазвичай описано, що робити, чому, коли і як саме. Відсутність плану – це одна з головних причин, по якій трейдери зазнають невдачі. Хороший план повинен описувати ваші цілі. Не існує шаблону для оптимального плану, він може бути дуже простим або складним і буде враховувати ваші потреби і підхід до торгівлі.

З чого повинен складатися торговий план?

Нижче наведено список елементів, які трейдеру слід включити в свій торговий план. Не забувайте, що це всього лише приклади, – конкретні пункти вам потрібно буде скласти самостійно, виходячи з вашої стратегії торгівлі, мані менеджменту, загального рівня ризику та поглядів на ринок.

 • Форс-мажорні обставини

У вас повинно бути чітко прописано, що ви будете робити, якщо: відключать електрику, “полетить” windows, відключать інтернет, почнеться нашестя інопланетян….

 • Прибутки і збитки

Також має бути прописано, що ви будете робити в разі великого прибутку, достатнього прибутку і низки збиткових угод. Тут все індивідуально і залежить від стилю трейдингу і ризику. Кілька прикладів, щоб ви зрозуміли про що мова:Після досягнення прибутку в 30 пунктів, в цей день я більше не торгую.»

 1. “Якщо я заробив 10% – на цьому тижні я більше не торгую”
 2. “Якщо по одній парі я отримую 3 стоп-лосс, я більше не торгую по цій парі в цей день.”
 • Емоційні стани – коли торгувати не можна
 1. “Якщо я хворію, за комп’ютер я в цей день не сідаю.”
 2. “Якщо я пригнічений, чимось засмучений, в депресії, або просто хочу спати – в термінал лізти не варто.”
 3. “Якщо я занадто збуджений, сердитий, не можу сконцентруватися, сповнений ентузіазму, переляканий, на нервах і т.д. – відкривати торгову платформу я не буду.”
 • Використані джерела інформації
 1. “Я дивлюся список майбутніх новин в економічному календарі, за півгодини до і півгодини після важливих новин не торгую.”
 • Цілі в трейдингу – короткострокові і довгострокові

Важливо тримати перед очима пам’ятку – навіщо ви взагалі цим займаєтеся. Це допоможе вам повернутися з небес на землю. (Навіщо вам 100500 угод в день, якщо ваша мета – стабільні 10% в місяць).

 1. “Моя мета – 10% на місяць. Я розумію, що гнатися за кількістю угод і шукати входи там, де їх немає – нерозумно.”
 2. “Трейдинг мені цікавий як хобі. Заробляю я і так достатньо. Тому я не ризикую більше ніж 2% в угоді.”
 • Щось на ваш вибір

Це може бути улюблена цитата, приватне правило. Не дивитися в термінал частіше 2 разів на добу або закривати улюбленого кота в іншій кімнаті на час аналізу графіків. Або якісь нюанси, пов’язані саме з вашою торговою методикою.

Ваш торговий план

Обов’язково складіть свій торговий план. Роздрукуйте його і покладіть на стіл поруч з комп’ютером. Або прикріпіть на стіну. Важливо щоб він був у вас перед очима. Ну і звичайно ж, його потрібно дотримуватися.

Нагадуємо, що ми раніше писали
Інтернет-трейдинг. Як і скільки заробляють з його допомогою?

Поділитися: