StocX

Що таке трейдинг? Основи роботи трейдера

Що таке трейдинг? Основи роботи трейдера

Трейдинг в прямому сенсі слова – це торгівля. Але торгувати можна чим завгодно і де завгодно. Що таке трейдинг, чим же відрізняється біржовий трейдинг, які правила трейдингу на біржі, хто може стати трейдером – ось що часто запитують бажаючі дізнатися про трейдинг.

Що таке трейдинг?

В англійській мові словом трейдинг позначається будь-яка торгівля – товарами, зерном, цінними паперами.

Далі мова піде тільки про біржовий трейдинг.

Біржовий трейдинг – це торгівля на біржі цінними паперами (акціями, облігаціями), деривативами (ф’ючерси, опціони), валютами, криптовалютами.

Біржа – це майданчик, де укладаються угоди. Раніше продавець і покупець зустрічалися фізично і укладали угоду. Тепер же, завдяки розвитку засобів зв’язку, більшість угод полягає у відсутності прямого контакту людей. А час укладення угод значно скоротився і становить секунди і долі секунд.

Основна мета трейдингу – отримати прибуток. Для цього біржовий трейдер, як і звичайний торговець будь-яким товаром, намагається купити актив – валюту, криптовалюту або інший інструмент – дешевше, а потім продати дорожче.

Той, хто займається трейдингом називається трейдером. Відповідно, на біржі працюють біржові трейдери.

Як стати трейдером?

Трейдером стати дуже просто – достатньо відкрити рахунок на біржі, встановити на комп’ютер або телефон програму-термінал, через яку буде йти торгівля, і почати торгувати.

Але, щоб стати успішним трейдером, цього мало.

Той, хто хоче стати справжнім трейдером, який заробляє на біржі вміє:

  • аналізувати стан ринку;
  • читати біржові графіки;
  • бачити і розуміти сигнали на графіку;
  • ризикувати;
  • контролювати свої емоції.

Хороша новина – всього цього можна навчитися в будь-якому віці, незалежно від місця проживання, основної професії і рівня освіти. Головне мати бажання і отримувати задоволення від торгівлі на ринку.

У прагненні освоїти науку біржової торгівлі успіху доб’ється не той, хто прагне більше заробляти, а той, хто торгує заради задоволення. Саме такі люди – працюють заради задоволення, їм подобається сам процес торгів, пошук сигналів, аналіз графіків і вони укладають найбільшу кількість вдалих угод.

Основи роботи трейдера

Вся робота трейдера на біржі зводиться до пошуку вдалого моменту для покупки і в подальшому продажу активу. Для цього трейдер постійно аналізує графік котирувань активу, який його цікавить, зауважує зміни і, на підставі своїх спостережень, приймає рішення про вхід або вихід з угоди.

Існує два види аналізу, які використовують трейдери:

  • технічний – аналіз графіків і котирувань;
  • фундаментальний -глибоко аналіз причин зміни котирувань, перевірка фінансового стану емітента, пошук зв’язків з економікою.

Технічний аналіз застосовують трейдери, що укладають угоди на короткі терміни. Для них не важливі причини зміни котирувань – головне сам процес змін і вгадування його напрямки.

Фундаментальний аналіз – це інструмент інвесторів і трейдерів, що укладають угоди на тривалий термін. Важливо розуміти, що чекає об’єкт їх уваги в майбутньому, як зміниться котирування цього активу і який прибуток можна отримати від угоди.

Є ще аналіз VSA – в ньому поєднані риси і технічного аналізу та фундаментального. Він все більше і більше користується популярністю у трейдерів. У цьому аналізі враховуються не тільки зміни котирувань, але і те, чому ці котирування змінилися.

Трейдинг це цікаве і захоплююче заняття. Багато трейдерів починають торгувати на дозвіллі, але поступово торгівля з хобі перетворюється в образ життя. Але тут важливо пам’ятати – трейдинг не прощає безладності та недбалості. Тим, хто хоче тільки заробити, але не хоче вчитися і розвиватися, в трейдингу робити нічого.

Нагадуємо, що ми раніше писали Cloud — майнінг: джерело стабільного доходу чи обман?

Рейтинг
Поділитися: