трейдинг

Що таке трейдинг і навіщо він потрібен?

Багато хто чув загадкове слово “трейдинг”, але не всі знають, що це за вид діяльності і як на ньому заробити.

Що таке трейдинг?


Трейдинг – в перекладі з англійської торгівля. Спекуляція. Купив дешевше, продав дорожче. Однак, цей вид торгівлі відрізняється від звичного тим, що замість товарів – торгуються різні фінансові інструменти. Торги відбуваються на спеціальних регульованих майданчиках – біржах.

Хто займається трейдингом?


По-перше, це люди, які хочуть отримувати пасивний дохід. Вони можуть працювати в офісі або мати власний бізнес, але мета одна – масштабувати дохід і отримати додатковий заробіток. Звичайно, простіше піти більш знайомим шляхом: відкрити новий бізнес або вкластися в нерухомість, але трейдинг дає набагато більші фінансові можливості.

По-друге, торгівля на ринку може бути і основним видом діяльності.

Як потрапити на біржу?

Біржа – спеціальний торговельний майданчик, де всі операції організовані і впорядковані. Всі угоди відправляються безпосередньо на біржу, учасники знаходяться в рівних умовах, а махінації ретельно відстежуються і присікаються.

Раніше, торги відбувалися тільки в спеціальному приміщенні на біржі. Отримати доступ на біржу було складно, кожна заявка оброблялася вручну брокером, який давав вказівки для здійснення угоди.

Згодом з’явилася можливість онлайн-торгівлі, за рахунок чого операції здійснюються миттєво.

Що потрібно, щоб зайнятися трейдингом?

  • Знання

Для трейдингу потрібно знати основні поняття біржової торгівлі, стратегії і підходи, психологію трейдера ,а також правила ризик-і мані-менеджменту.

  • Навички

Трейдер повинен вміти планувати свою роботу, аналізувати і коригувати торгівлю і проводити роботу над помилками. Також важливо контролювати свої емоції і вміти абстрагуватися.

Види трейдингу


Торгувати можна різними активами: акціями, товарами (нафта, метали), валютами, облігаціями, криптовалютами та ін.

Ці активи можуть торгуватися в своєму “натуральному вигляді” або ж як контракт на поставку активу на певну дату в майбутньому (похідні інструменти).

Трейдери торгують з різним часовим інтервалом між купівлею і продажем. Якщо діапазон обчислюється секундами, то цей вид торгівлі називається скальпінг. Якщо від декількох хвилин і в межах одного дня, то – дейтрейдинг. Якщо трейдер держить позицію до декількох місяців, то він торгує середньо або довготривало.

Підсумуємо: якщо ви вирішили пов’язати своє життя з трейдингом, то повинні розуміти, що це заняття не з простих. Для прибуткової торгівлі потрібно приділяти багато часу і сил, відточувати навички та вдосконалювати свої стратегії. Але в результаті ви отримуєте повну свободу дій і необмежені можливості для заробітку!

Нагадуємо, що ми раніше писали

Гроші, свобода і дещо ще … Про мотивацію найуспішніших трейдерів

Поділитися: