Як стати успішним трейдером? Секрети мислення успішних людей

Щоб стати успішним трейдером, думайте, як успішний трейдер. А як це? Чим мислення переможця відрізняється від способу мислення того, хто постійно зазнає невдачі?

Дізнайтеся, як переналаштувати самого себе на великий і постійний успіх!

Вдосконалюйтесь

Як стати успішним трейдером

Як показує практика, трейдер на ринку поводиться так само, як і в звичайному житті. Наприклад, якщо ви у всьому любите порядок, то і в торгівлі ви, швидше за все, будете строго дотримуватися стратегії і регулярно вести щоденник трейдера. А якщо ви звикли лінуватися, робити все навмання, то і на фінансовому ринку ваша поведінка буде ідентичною.

Хочете стати успішним трейдером? Розвивайте себе як особистість! Прищеплюйте собі правильні звички, позбавляйтеся від ліні і неуважності. Розвивайте цілеспрямованість, впевненість, дисциплінованість і самоконтроль. Ви побачите, що поліпшення настануть не тільки в трейдингу, а й у всіх інших справах.

Дисципліна трейдера: 3 ключові складові

Дисциплінованість – це, мабуть, основна якість процвітаючого трейдера. І її потрібно розвивати за трьома напрямками: емоції, дії і мані-менеджмент.

  • 1.Емоціональная дисципліна – це все психологія трейдера.

Як свідчить мудра приказка, терплячий краще хороброго. Тому навчіться чекати і не піддаватися миттєвим поривам. Зупиняйте себе, як тільки виникає спокуса торгувати не по стратегії, тренуйте силу волі, щоб навіть в найскладніших ринкових ситуаціях ви змогли раціонально прийняти вірне рішення.

  • Дисципліна в діях – вміння контролювати свою роботу. Трейдер сам собі начальник, він нікому не підзвітний. Трейдер є босом для самого себе. Не дозволяйте собі лінуватися або робити що-небудь як-небудь.

До речі, в цьому дуже допомагає ведення журналу трейдера. Щодня фіксуйте в ньому всі свої угоди в подробицях, а потім аналізуйте їх, щоб побачити слабкі і сильні сторони своєї торгівлі.

  • Мані-менеджмент – дисципліна управління грошима. У трейдингу, де завжди, це особливо важливо. Визначте, який рівень осідання депозиту за день, тиждень або місяць для вас максимально допустимий, і якщо ви його досягнете, призупиняйте торгівлю – не намагайтеся відразу відігратися.

Враховуйте, що розмір кожної вашої угоди не повинен перевищувати 5% від суми всього депозиту, і не забувайте про тейк профіт і стоп лос.

Інтуїція: друг чи ворог?
Одна справа, коли вона заснована на багаторічному досвіді торгівлі і глибокому знанні ринку, а зовсім інша – коли це просто навгад. Тільки успішний трейдер може покладатися на своє інтуїтивне відчуття ринку (та й то не завжди), а от новачкам цього робити категорично не можна.

Навпаки, потрібно навчитися торгувати строго за правилами стратегії, здійснювати операції тільки за чіткими ринковими сигналами, а не тому, що “мені здається, що зараз тренд повинен розвернутися”. Тільки тоді, коли у вас за плечима будуть роки ефективного трейдингу, заснованого на технічному і фундаментальному аналізах, ви навчитеся правильно передбачати руху ціни.

Будьте розумнішим за натовп

Як стати успішним трейдером

У будь-якому змаганні учасників безліч, а переможець лише один. Це той, хто виявився сильнішим, розумнішим, хитрішим інших. У трейдингу точно так само: хочете перемогти – дійте не так, як ринковий натовп, не піддавайтеся стадному почуттю і будьте мудріші.

Як приклад візьмемо таку ситуацію: тренд зростає, ціна досягає рівня опору і вже пробиває його. Торгові стратегії на пробій – найпопулярніші.

Що робить натовп? Основна маса трейдерів вирішує, що раз пробій відбувся, то треба терміново входити в угоду на покупку, адже тренд повинен продовжитися. Але найчастіше перший прорив виявляється хибним. У цій ситуації краще почекати і входити в ринок тільки після того, як пробій підтвердиться.

Торговий алгоритм

У кожного серйозного бізнесмена, націленого на довгострокову перспективу, є бізнес-план – стратегія розвитку. Якщо ви налаштовані не грати на ринку, а стабільно заробляти, то вам потрібен торговий алгоритм.

Він включає в себе:

  • торгову стратегію;
  • стиль трейдингу;
  • ризик-менеджмент;
  • правила установки стоп-ордерів;
  • приклади прибуткових операцій;
  • психологію торгівлі.

Справі - час

Для трейдера-любителя торгівля – це хобі, а для професіонала – це робота. Хоч це і може здатися нудним, але розпорядок дня вам просто необхідний: він допоможе вам виробити дисципліну, систематизувати торгівлю і стати успішним трейдером.

Раціонально використовуйте свій часовий ресурс, але не перестарайтеся, адже справі час, а для втіхи година. Вмійте не тільки працювати, а й відпочивати від трейдингу, інакше ви перевтомитеся і станете менш ефективні. Іноді спрацьовує принцип “чим менше торгуєш, тим більше заробляєш”. Не потрібно весь час вдивлятися в графік ціни, щомиті перевіряти свої угоди – це виснажує. Зрештою, життя – це не тільки трейдинг, вмійте ним насолоджуватися.

Все вдасться

інвестиції

Саме з таким настроєм можна виграти навіть тоді, коли ніхто, крім вас, в це не вірить. Той, хто сьогодні отримує по $ 2000 прибутку в день, має на депозиті величезні суми, а якщо ви ще тільки починаєте торгувати, то ваші доходи спочатку, звичайно, будуть набагато скромнішими.

Як стати трейдером, який перемагає? Успіх приходить не до тих, у кого є для цього всі зовнішні умови, а до тих, хто сильно мотивований і цілеспрямований. Намагайтеся застосовувати всі принципи, описані в цій статті, повірте в свої сили – і тоді, цілком можливо, в майбутньому саме на вас будуть рівнятися інші новачки!

Цікавить трейдинг? Перегляньте наші курси по трейдингу.